• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prva reparatura pumpe&dizni

B

Bobo

Guest
E, tu redukciju sam dotezao...

Kako sam ju dotezao, traktor je radio sve bolje i bolje. kad sam dobio lijep i miran rad, u tom polozaju sam ju i osigurao polumjesecima.

Ovo sam rekao svom majstoru, i rekao je da tu treba tvornicki boti oznaceno na pumpi dokle je bilo stegnuto, jer se tu neki bog valjda stela, nisam ga ni skuzio, jer sam bio u sedmom nebu kako sam ja to uspio potrefiti ;)
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
muhanicar kaže:
Mislim da diza na 3 cilindru nevalja jer kad si ju obrisal ona se svijetli ko nova.
Ovo kaj ti je jd4755 napisal je istina a zato sam ti inapisal da ti ne kupuješ nove uloške nego poslije ljepo prčiš bošistu.
To kaj je diza mokra može biti i zato jer nevalja matica koja steže uložak pa to stvara probleme.
Ti sad sad tak i tak nemaš nekog posla pa lijepo izvađene dize okreni naopačke i stegni lajtunge prstom začepi lajtung od povrata da ti ne curi nafta i probaj zaalnasati pa buš videl koja diza piša i gde. Kad prestaneš alnasati vrh dize bi trebal biti suh.

Odlično to bum probal , po tome onda samo ov prva valja koja je skroz suha :D
Mislim da je bilo stegnuto ok, tvornički, još je farba bila original na maticama i dak je radio do lani normalno

Inače koliko ulja treba ići u takvu bosch pumpu, samo tolko dok ne počne istjecati preko donjega čepa?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,972
Iza pumpe je prelivna cijev. Dok na nju ide van to je to, a višak u radu izbaci.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,622
StricVujc kaže:
...

Ne znam kome u Zelinu ali svi tam nose bum probal doznati detalje prek vikenda pa bum javil.
...
Čovjek se zove Ivan Pogorelčnik, i u Pretokima je. tel. 01 2061 297.
To ti je kuća u grabi na desno kad ideš od Komina prema Zelini, točno prije skretanja za Kalinje. Preko puta njega je ti je tabla servis Štore.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,622
muhanicar kaže:
Nebi baš preporučil.
Nebi se štel mešati... pital je gde u Zelini. Nisam siguran jel i Čegec to dela????
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,622
muhanicar kaže:
To bi več bilo malo bolje.
Nego, jesi li skinul upute za Štore i Z4712?
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
ZJ kaže:
muhanicar kaže:
Nebi baš preporučil.
Nebi se štel mešati... pital je gde u Zelini. Nisam siguran jel i Čegec to dela????


Gde na području Zagorja i bliže okolice ima pouzdani bošista? Ima ko adresu?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,972
Strikane zagorje je široki pojam.
Napiši od kud si mi tu na forumu ne grizemo.
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
muhanicar kaže:
Strikane zagorje je široki pojam.
Napiši od kud si mi tu na forumu ne grizemo.

Ja sam iz grada u blokadi (Zlatar) i drago mi je ako me nebu nitko zgrizel :eek:

Meni je nekak Zagorje dosta uski pojam, ne znam kolko su bošisti rasprostranjeni jer mi do sad nikad nisu trebali. Moj stari mi je rekel da je jednom davno peljal suseda v Zelinu kaj su mu poštelali bosch pumpu za Štorea... Pa sam čul od jenoga prijatelja da su njemu tam šelali za IMT-a itd.

Znaš kaj me još zanima, čital sam na ovom forumu ljudi spominju zamjenu visokotlačnih cijevi. Zašto je to potrebno, meni se čini da se cijevi ne troše. Da li bi bila dobra ideja propuhati ih s kompresorom ako se nutra nakupilo naftnih masnoća, parafina... :scratch čul sam da je neko spuhal z kompresorom cjevi od staroga opela i onda je poslje išel kak vrak... :)
 
B

Bobo

Guest
Ja sam pisao da sam mjenjao cjevi, jer mi se cesto znalo dogadjat prilikom tanjuranja iber gas, motor stalno fulol opterecen, da mi odbije "gljivu" s cjevcice, pa sam to morao krpati. Tako pokrpane cjevcice su radile bolje od originalnih, ali znalo se dogadjati da se i one pokidaju uslijed vibracija. Samo zato sam cjevcice mjenjao, niti jedan drugi razlog nije bio.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,972
Lajtunge nije potrebno mijenjati ako su cijeli tj ne puštaju.
Za bošistu ti neznam koji bi bil bolji da nebi ja poslje bil kriv.
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,290
U Zagoriju koliko ja znam da ima samo onaj u Jalšama i
koliko znam svi nose k njemu........,
 
B

Bobo

Guest
E, da vas pitam jednu stvar...

Koje sve PVP pasu na IMT 539, Znam za ove linijske, rotacione IPM, CAV... RBR je dobra pumpa, samo jako tesko dobavljiva.

Dakle, nesto sto se stavlja na perkins, ili na slicne male traktore, da nije pretjerano skupo.


Kolegin 539 nikako da pocme raditi normalno, svadja se sam sa sobom, ne prima gas kako bi trebao, ali radi zadovoljavajuce. Pumpe je dvije linijske promjenuo i nosio na reparaturu kod dva majstora i svaki put lose radi. Za rotacionu ne zeli ni cuti i u potpunosti ga razumijem. Da se RBR moze jos uvijek pronaci, to bi bilo TO, ali kad nema...
 
B

Bobo

Guest
Nema... Pitao sam kad sam po prikolicu isao, znaci prije vise od pola godine. Da sam onda znao sto sad znam, uzeo bih jednu i stavio bih sebi na 539...

Mlad, neiskusan... Sta ces.
 
Na vrh