• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

PŠENICA sjetva-žetva 2006.-2007.-2008.

  • Temu pokrenuo Ratarko
  • Datum prvog posta
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
K

krx pozega

Guest
Re: Sjetva pšenice 2007.

Danas je palo prvih desetak hektara...
Prva operacija;
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.

Druga operacija;

Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

Dojmovi...zemlja kao u cvjetnjaku...plug na 18coli i 30cm dubine i jedan jedini prohod sjetvospremačom i valja napomenuti da je ovo sve odrađeno samo danas.. 8) :roll:.....uz napomenu da je bilo malo i ovog
Obrisan neispravan link.

Treća operacija ili ti ga ono zbog čega smo došli je tu negdje poslije zadnje slike...vre :D :( menski
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
Re: Sjetva pšenice 2007.

:shock: ,,,,i kod nas su danas pali prvi hektari :D
 
R

Ratarko

Guest
Re: Sjetva pšenice 2007.

Ne izgleda da je orano na 30 cm , izgleda kao 20 cm ?
 
R

Ratarko

Guest
Re: Sjetva pšenice 2007.

Evo i mojih par slika od danas . Sijanje žita .

Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
 
K

krx pozega

Guest
Re: Sjetva pšenice 2007.

Ratarko kaže:
Ne izgleda da je orano na 30 cm , izgleda kao 20 cm ?

Samo ću nadodati da sam mogao orati na 40 da sam htjeo i brzina 4 radna..imam dobar videoclip..samo da skontam kako se stavlja

Zašto nisi sijao sa mf-om?
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Re: Sjetva pšenice 2007.

Žalosno za ratarka... :(.Sad mi je stvarno žao čovjeka!
Tu se nešto mora poduzeti,ratarko,znaš engleski,što ne kontaktiraš centralu MF-a?
 
K

krx pozega

Guest
Re: Sjetva pšenice 2007.

abrkili kaže:
Žalosno za ratarka... :(.Sad mi je stvarno žao čovjeka!
Tu se nešto mora poduzeti,ratarko,znaš engleski,što ne kontaktiraš centralu MF-a?
Ako sam dobro shvatio nije mu nešto u redu sa traktorom...naravno da je i meni žao jer to netreba nikome..pogotovo ne sada..
Samo ću nadodati za one koji uvijek znaju nabaciti za broj traktora na gospodarstvu,,eto vam lijepi primjer..čovjek koji se bavi isključivo ratarstvom a znamo što su rokovi...jednostvano moraš imati adekvatnu zamjenu..moraš
 
B

Bobo

Guest
Re: Sjetva pšenice 2007.

Najprije su mu odkazale dvije brzine na kardanu, a sutradan i treca... Iz "Najboljeg zastupnistva na svijetu" ORO su mu rekli doci "sutra". Dosli su, nisu nista napravili, i otisli su...

Ukratko...


Kad ja kazem da se treba kupiti IMT, nema Bobo pojma...

NHF, ali eto vam sad vasi dugmici i elektronika... Ako ne vire razne sipke i poluge iz poda, to nije traktor!
 

suljos

Član
Tu od
9 Tra 2007
Poruka
341
Re: Sjetva pšenice 2007.

Nisu dugmici problem,to se zamjeni za minutu,ali ga treba imati i znati gd je,problem je u tome sto ti isti NEMAJU i NISU sposobni da nabave elemetarnu stvar,a to je filter goriva.Ovo je zalosno,treba netko pomoci Ratarku,ovo je vec ozbiljno,traktor je iz prve serije i moze se jos bubica ocekivati,zastupnik je toliko nesposoban da to nece ni osjetit,zato postoje pravne igre koje su mnogo bolnije .
 
K

krx pozega

Guest
Re: Sjetva pšenice 2007.

Vidiš Boboi tu se slažem sa tobom što se tiče puno "dugmića i elektronike"..ja volim posao obraditi na vrijeme i kad sjednem da znam da je to to a ne da ja moram razmišljat jel ovo ili ono a i da si najpametniji na svijetu u polju takve "sitne" stvari nemogu popravit...i baš mi je jučer tako nešto razmišljao kad sam uhvatio malo sjetvospremaš i tero imt 2. iber...znam da se pregrijat nemože i to mu je sve što mu može otići :roll: ...a doduše niti mf mi nije pretrpan,taman koliko i treba a da mi se i stari zna snaći
Ali Bobo ruku na srce ratarstvo je neka druga priča tako da mio nismo kompetentni o tome puno razglabati...pogotovo ti ;) :D
 
B

Bobo

Guest
Re: Sjetva pšenice 2007.

Da, problem je u tome sto oni ne znaju niti taj gumbic zamijeniti/popraviti...

Da se radi o mojim novcima, odavno bi oni meni popravili taj traktor, jer ja to ne bih mirno gledao. Zamislite samo da je Ratarko kojim slucajem prodao forda. Sto onda?!? Boli njih u ORU sto on kasni u sjetvi...

Tu se treba zvati MF sredisnjica i svima u ORu spomenuti seks i majku u istoj recenici...

Kad im MF sjedne za vrat, to nece samo tako proci. Bar da daju dozvolu da mu favorit servisira traktor. Clan foruma "oljasi" mi je rekao da je njemu dosli kuci i sve napravili sto je trebalo (ne sjecam se vise sto je bilo) ali je napravljeno...


Nije do marke traktora, nego do loseg servisera i zastupnika. Ako Ratarko nece nista poduzeti u vezi s tim, tu je samo on kriv! Spustaju covijeku slusalicu, i uopce s njim ne zele kontaktirati?!? Pa to nema ni u tunguziji...

@krx: Cuj, i ja sam tero svoja obadva IMT-a i znam da im nema sto otici... Moze mi rucka mjenjaca puci, ali to se dogodi jednom u 150.g. tako da imam jos vremena ;)

Cuj, ratarstvo s tim nema veze, jer je ovo stvar zakona i postivanja istih... Boli me briga je li otisao prekidac, je li otpala pedala kocnice, ili je traktor pukao po pola... To se mora popraviti!! Pogotovo sto je pod garantnim rokom!
 
Č

Čugi

Guest
Re: Sjetva pšenice 2007.

Ja ću dobro okasniti, tek mi za 4 dana stiže đubrivo :evil: , došlo je do malog zastoja u isporuci iz Kutine, zbog prvelike potražnje! :?
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Re: Sjetva pšenice 2007.

pa ako trebaš puno gnojiva,onda si ga morao ranije nabaviti..Mi isto kupujemo onaj dan kad sijemo,eventualno dva-tri dana prije,ali to su neznatne količine,300-400 kg...
 
B

Bobo

Guest
Re: Sjetva pšenice 2007.

@Cugi: Neces puno okasniti, jos je to dobro... Pogotovo za vasu zemlju.

@abrkili: Isti smo ;) jucer poceo sa sjetvom i jucer isao po gnojivo i sjeme ;)
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Re: Sjetva pšenice 2007.

Ratarko
Na koliko okretaja motora radiš s tom kombinacijom?
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Re: Sjetva pšenice 2007.

A čemu da ga kupujem unaprijed?Samo mi mjesto uzme..U selu imamo 4 polj.ljekarne i mogu kupiti gnojivo ako hoću i u pola noći,jer je stari dobar sa jednim od vlasnika...Kad sijemo,odem s prikolicom,natovarim koliko trebam,kasnije napravimo račun i bok...
 
R

Ratarko

Guest
Re: Sjetva pšenice 2007.

mario kaže:
Ratarko
Na koliko okretaja motora radiš s tom kombinacijom?

Od 1650-1750 okretaja motora .
To je 850 - 920 okretaja na kardanu .
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh