• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

PŠENICA sjetva-žetva 2008.-2009.-2010.-2011.

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,337
Re: SJETVA PŠENICE '08

Bobo kaže:
decki, bez obzira na cjenu, 35-37 meteri po jutru je kod mene rekordan prinos... Da takav prinos imam svake godine, to bi bilo super...

Mislite malo i na nas s losijom klasom zemlje ;)
ma i kod mene je tako jer u prosjeku imam od 30-32 metra po jutru ali samo kažem da po ovim cijenama ga neće ni takav prinos dovesti do dobiti a ja imam jako loše zemlje ponekad sa traktorom od 110 ks u oranju razmišljam da ga vratim na 12" ,više sam ga puta lomio i potrošio više desetina sigurnosnih vijaka u par god.
 

daniel2356

Član
Tu od
14 Svi 2009
Poruka
551
Re: SJETVA PŠENICE '08

ja sam svoje žito dotjerivao dobrano, išao sam u tri gnoidbe, te dva puta folijarno sa po 10 kg uree po jutru, i dvije zaštite protiv bolesti, tak da očekujem vrlo dobar prinos, oko 40 metara po jutru, ali dok god žetva ne počne, ništa neznam. a nije nam lagana zemlja,kad traktor stane u oranju, pa hoču plug malo podič da krene dalje, on digne prednji kraj traktora u zrak, jer se plug neda iz zemlje, a kad je suša zemlja ispuca da možeš dva prsta gurnut u pukotinu.
 

robi

Član
Tu od
22 Sij 2007
Poruka
377
Re: SJETVA PŠENICE '08

pšenica mora biti 1,25 ili smo svi propali .
I ako to nebude u srijedu tako, svi ali baš svi bi se trebali pridružiti prosvjedima, ja idem.!! I to kombajnom!!
 
M

MaliBrko

Guest
Re: SJETVA PŠENICE '08

daniel2356 kaže:
ja sam svoje žito dotjerivao dobrano, išao sam u tri gnoidbe, te dva puta folijarno sa po 10 kg uree po jutru, i dvije zaštite protiv bolesti, tak da očekujem vrlo dobar prinos, oko 40 metara po jutru, ali dok god žetva ne počne, ništa neznam. a nije nam lagana zemlja,kad traktor stane u oranju, pa hoču plug malo podič da krene dalje, on digne prednji kraj traktora u zrak, jer se plug neda iz zemlje, a kad je suša zemlja ispuca da možeš dva prsta gurnut u pukotinu.
O znam kako ti je s teškom zemljom imam je i ja dosta!
 

daniel2356

Član
Tu od
14 Svi 2009
Poruka
551
Re: SJETVA PŠENICE '08

ja sam mislio da vi tamo imate dosta lakšu zemlju, jer znam kad kreneš prema suhodolu, da je to lagana zemlja ko pijesak, a i đurin lug je isto više žuta zemlja. a sad za dalje prema bukovici neznam.
 
T

tomonh

Guest
Re: SJETVA PŠENICE '08

Žalosno je da če otkupit jftino žito,a izvest ga i zaradit masne pare,a država nak nam kao da ostatak.Žalosno da se potiču tajkuni...
 
M

MaliBrko

Guest
Re: SJETVA PŠENICE '08

daniel2356 kaže:
ja sam mislio da vi tamo imate dosta lakšu zemlju, jer znam kad kreneš prema suhodolu, da je to lagana zemlja ko pijesak, a i đurin lug je isto više žuta zemlja. a sad za dalje prema bukovici neznam.
imam pola teeške zemlje i ima di traktor stoji nemože okrenut brazdu dobro nema puno takve al ima
 
T

tomonh

Guest
Re: SJETVA PŠENICE '08

Mi smo prošlu godinu unajmili zemlju koja nije oko 15 god Obrađivana,155ks sa3 brazde oko 5.5km/h.NA 18ha oko 25 šarafa sigurnosnih.Plug nov fogel 1050 vija se. Kolega radi susjednu zemlju kanal nas djeli 3 god,sad se več lakše obrađuje. Žito mu je jako ljepo,prskal je sa arteom,i za klas prosarom oko 500kn/haa cjena u banani.
 
R

Rajtek

Guest
Re: SJETVA PŠENICE '08

Evo slike golubice, trebalo bi ju kosit, al neda vrijeme...



 
V

valtra_8550

Guest
Re: SJETVA PŠENICE '08

pa kako neda vrijeme...zar ne vidis kak je lijepo suncano? :lol:
 

daniel2356

Član
Tu od
14 Svi 2009
Poruka
551
Re: SJETVA PŠENICE '08

ja danas vršio srpanjku, vlaga 14,4. curi oko 4 tone po jutru.
 
L

las2

Guest
Re: SJETVA PŠENICE '08

I kod nas lagano počela žetva prinosi slabi oko 50 metara po hektaru, vlaga 15-17. Zbog kiša ovih dana zemlja vlažna, slama crna, žito leglo, uglavnom loše. Da nije bilo kiše vršilo bi se i prije.
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,337
Re: SJETVA PŠENICE '08

daniel2356 kaže:
ja danas vršio srpanjku, vlaga 14,4. curi oko 4 tone po jutru.
pa kada je kod vas zadnji put padala kiša,kada bi ja znao da mi vlaga neće prelaziti 17% sutra bi išao u žetvu.mislim da je kod mene vlaga dobrano prešla 20% a kiše najavljuju i za čitav idući tjedan.prvo nas je mučila cijena a sada i ove oborine,kod mene zadnjih desetak dana ni jedan nije prošao bez kiše.pa to je užas ovakvo što se ne pamti u mome kraju
 

daniel2356

Član
Tu od
14 Svi 2009
Poruka
551
Re: SJETVA PŠENICE '08

padala je mislim prije 2 dana, ali je samo slinila taj dan, a prije par dana je palo 30 litara, ali se prekjučer i jučer izlila djelomično, pa nije baš u tom polju di sam danas vršio.
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,462
Re: SJETVA PŠENICE '08

Ja sam danas malo obišao. One koje su sijane u optimalnom roku bacaju klicu u klasu, bez da su polegnute. Koje su sijane oko 15 studeni još nisu sasvim zrele.
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,337
Re: SJETVA PŠENICE '08

neznam kako će se sve to završiti kod mene je i maloprije slinila kiša i ako tako nastavi kao što prognostičari kažu moglo bi da bude velikih šteta na žitu ove godine.sada se jedino trebamo držati cijene od 1.25kn jer tržišnih viškova zasigurno neće biti koliko se očekivalo pa odmah i cijena treba da bude veća.
 
B

Bobo

Guest
Re: SJETVA PŠENICE '08

Decki moji... Jucer isao u Bosnu i potez Gradiska - Banja luka... To je uzasno gledati u ta zita... Polegnute cjele njive, ali DOSLOVCE... zito visoko max 20cm i kroz njega prorasta kojekakvi korov, a njive da im kraja ne vidis... Mislio sam da je kod nas lose, al tamo je puno gore...
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,337
Re: SJETVA PŠENICE '08

i kod nas bi uskoro mogla biti ista slika kao i u bosni,ja sam još prije mjesec dana išao od sl.broda prema đakovu i vidio veće parcele žita pred đakovom koje je totalno poleglo.od tih parcela sada vjerovatno nema ništa.
 
T

tomonh

Guest
Re: SJETVA PŠENICE '08

Kod nas je u dva dana palo oko 100litara po kvadratu.Jedan dan mislim da u četvrtak u sat vremena oko 40litara.Katastrofa,žitaa pocrnila u dva dana.Danas čuo da neki lik u slavoniji daje 85'90lipa.Kolegi od 60ha trečina leži,žito ko grom,nisko al je leglo,katastrofa.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh