• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

PŠENICA sjetva-žetva 2008.-2009.-2010.-2011.

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
R

Rajtek

Guest
Re: SJETVA PŠENICE '08

Ja jučer išo obić polje, da vidim kakva je situacija....
Bolje da nisam nikud išo, šlagiralo me.....
Uzeo vlagomjer i da budem vidil vlagu, protrljo klas, a ono marak mi na oći pao, sve i jedno zrno u klasu PROKLIJALO....
Sorta je Golubica, dobro da je nemam puno jedno 7 Ha :crycry: :crycry: :crycry:
Ja ču ove godine ostat dužan za iduće 3, jer nema šanse da mi ovo uzmu na silosu, a danas evo pada ko luda....
Fiesta se još kak tak drži, al strah me je uopće ić sutra u polje vidit....
 
B

Bobo

Guest
Re: SJETVA PŠENICE '08

Jucer navecer navrsio MAJEVICU (3760Kg), doso na silos ravno u 22h, nasla se ekipa iz srednje skole, i bio u koloni do 1:40, sto i nije tako strasno...

S obzirom da je prekjucer bio pljusak vlaga je bila 17.7% a hektolitar 79.7. Mislim da je to GABI bila, al me nemojte za rijec drzati...

Sve u svemu solidno. Danas, kako mi se cini, zovem kamion i vrsim GABI sto je polegla, pa cemo vidjeti kakvo je tamo st(r)anje.

Imam nekih slika, al su lose ispale, pa ono... Kad nesto bolje uslikam, postavit cu.
 

breza

Član
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
744
Re: SJETVA PŠENICE '08

mi smo uspjeli u ponedjeljak 6.7. pokosit i predat ispalo je super u odnosu kako je moglo loše biti,"soison" oko 3200 kg po rali sa 13% vlage
 
B

Bobo

Guest
Re: SJETVA PŠENICE '08

Evo, i kod mene se vrsi punom parom...

Hektolitar 79 i sitno, vlaga je oko 16-17% nemam sto cekati, pogotovo kad vidim da led brije nemilice... Dosadasnji prinos na 4.5 jutra iznosi u prosjeku 3.7tona, sto ce reci nesto malo manje od 6t/ha... JOs 7.5 jutara za "skinuti"









Najvise od svega me muci ovo:
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,123
Re: SJETVA PŠENICE '08

uh,,,nece ti biti lako to pohvatati....
na srecu kod mene nije jako poleglo,ali vidao sam u okolici cak i vise polegnito zito.Viri ponegdje samo 5-6klasova..
 
B

Bobo

Guest
Re: SJETVA PŠENICE '08

Imam kod ujaka podizace koje je on sa svog JD kombajna skinuo jer mu nisu trebali. Otici cu po njih i namontirati ih na jednu stranu hedera i hvatat malo po malo i skinut ce se to... U svakom slucaju ici "uz" usjev i soko okolovo Napravio sam krug po njivi i jos ce to nekako i ici, al teskooo.
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,123
Re: SJETVA PŠENICE '08

e jbt ja zaboravio-
bobo ako trebas sta za zmaja javi jer imam ja kojekakvih djelova....
imao sam prije 132 zuti i crveni 133.
neznam tocno sto imam ali ako sta trebas slobono ask.
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,462
Re: SJETVA PŠENICE '08

Može jedno pitanje. Koji su bili referentni prinosi lani i šta se očekuje ove godine za referentni prinos.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Re: SJETVA PŠENICE '08

cabage kaže:
Može jedno pitanje. Koji su bili referentni prinosi lani i šta se očekuje ove godine za referentni prinos.

Ne znam točno značenje riječi ''referentno'' ;) ;) ... ali
kod nas su prinisi u prosjeku 2,5t/jutro :!:

Evo danas kod kolege sa 4 jutra - 10 tona

i589244_Slika0001.jpg

i589245_Slika0003.jpg

i589246_Slika0004.jpg

i589247_Slika0005.jpg
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,337
Re: SJETVA PŠENICE '08

evo šta se kod nas u selu dešava tamo gdje su polegli usjevi,da li će to netko htjeti otkupiti i po kojoj cijeni? :scratch :(
klica.jpg
 

stjepan

Član
Tu od
30 Lip 2009
Poruka
189
Re: SJETVA PŠENICE '08

pa nije sve tako to je mjestimice jeste krenuli skidat svoje
 
J

jokapz

Guest
Re: SJETVA PŠENICE '08

evo malo slika i od mene... kombajn DF 2685 u prevozu Hiđo xt 130 i xt 105 Zeko 6245 i SAME dorado F 90




 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,123
Re: SJETVA PŠENICE '08

ja sam sada bio na silosu (autom) i guzva je boli glava.
Sreca da zivim 3min do silosa-prikolica mi je vani parkirana i idem u 4h na silos.Radije cu spavat u krevetu neg u trk.
Iznenadio sam se sa hektolitrom ,prvo sto smo vrsili bilo je 75-76,5 tako otprilike a sada imam cak i 83.2.
Cuo sam da kod nas ima dosta proklijale psenice -preko 2% vracaju-katastrofa,ali sreca da je moja dobra.
 
B

Bobo

Guest
Re: SJETVA PŠENICE '08

Evo, ja ovih dana kosim na sve strane, i hektolitar je stalno za mrvicu ispod 80. Vlaga je najveca bila 16.1 i iz dana u dan opada, al sta ces, vrsiti se mora. Imam jos povrsiti 2 jutra psenice sto je polegla, al sutra krecem usluzno vrsiti da ljudima ne stoje usjevi, jer kombajnera nema ni za lijek u mom kraju... Od klijanja za sada jos nista, a nas silos vraca proklijalu robu...

Sto se guzve na silosu tice, ja nakosim prikolicu, i ujutro kad ni cuke nema ja idem na silos, vratim se na selo, podmazem stroja, nakosim prikolicu i cekam jutro. U medjuvremenu se vrsi usluzno... Bio sam i veceras motorom do silosa i sreo par poznatih ljudi i guzva je solidna. Znalo je biti puno gore, a posto je vecer, izdrzat ce se nekako...

zsolin: Sto od djelova imas i po kojoj cjeni, da vidim jel mi se isplati do Dj ili ne? Moze na PM ;)
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,123
Re: SJETVA PŠENICE '08

Ja sam u 4:30 osao na silos i evo sada iskipao 8:15.
Da sam cekao cjelu noc skoro da nebi prije bio gotov.
Hekotolitar 81,vlaga 11%.

jd3650 jesi ti ostavio svog jonija na silosu?
 

stjepan

Član
Tu od
30 Lip 2009
Poruka
189
Re: SJETVA PŠENICE '08

evo jučer sam bijo na njivi gdje je vršio član josip123, sa osam jutara napunijo je kamijon i prikolicu 32 tone žita vlaga 11,8 hektolitar 76 primjesa 4 posto
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,462
Re: SJETVA PŠENICE '08

I ja sam svoju bokčiju jučer riješio. Vlaga od 11,4 do 12 hektolitar 77 i 78, prinos 6750 po hektaru. Kod nas je hektolitar drastično pao u ovim zadnjim kišama. Ono što su kombajnirali prije tjedan dana, tko je uspio, bio je preko 80, al i ovo je dobro, bitno da nije ispod 76. Imao sam jednu užasnu sijanu po krumpiru. To je sad krumpir prerasao da se skoro nije ni vidla. Majstor baš imao volju i riješio to, al je bila vlažna. Sipnoli smo ju u dvije prikolice u pod. Kaže Šanana, vozio kod mene, da mu se za stranice zalijepila dolje.
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,272
Re: SJETVA PŠENICE '08

zsolin kaže:
ja sam sada bio na silosu (autom) i guzva je boli glava.
Sreca da zivim 3min do silosa-prikolica mi je vani parkirana i idem u 4h na silos.Radije cu spavat u krevetu neg u trk.
Iznenadio sam se sa hektolitrom ,prvo sto smo vrsili bilo je 75-76,5 tako otprilike a sada imam cak i 83.2.
Cuo sam da kod nas ima dosta proklijale psenice -preko 2% vracaju-katastrofa,ali sreca da je moja dobra.

došao u 21h vratio se u 4h ujutro

vozio sam neki dan od kolege proklijalu pšenicu, oko 3% i primili su je, ide u stočni jel, isto kao i pšenica čiji je hektolitar manji od 76(ili 74) zaboravio sam više (muka mi je od toga silosa)
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
967
Re: SJETVA PŠENICE '08

ja se danas digel u 4 i bil u pol 5 kod mlina,a doma već oko 8 8)
prirod zadovoljavajući:-8880 u mlin i doma oko 2000 iz oko 4 jutra
-vlaga 11,7%
-hektolitar 80
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Re: SJETVA PŠENICE '08

Ja sam jučer bio u ispomoći kod cabage-a na pšenici, kombajnirali cijelo popodne, otišli u silos oko 21 i sve do pola 3 u noći je bilo kad sam otišel spavat :D :D

i591945_Slika005.jpg

i591944_Slika004.jpg

i591943_Slika000.jpg
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh