• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

PŠENICA sjetva-žetva 2008.-2009.-2010.-2011.

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
B

Bobo

Guest
Re: SJETVA PŠENICE '08

Nemojte mi trovati temu o psenici kojekakvim izmisljotinama da Brena nije dobar traktor...

Kad smo vec kod psenice. Joka znas ciku J. sto ima dvije Brene i Zmaja 142RM? Njegove obadvije Brene su ko nove, kao i kombajn, pa dime sve troje ko lokomotive. Znas i sam da ih on ganja sve troje ko da nema sutra, al ti traktori ne posustaju niti najmanje. Diferencijal i mejnjac zuje samo u starim i izganjanim traktorima, a posto novu Brenu rijetko tko ima...

Zmaja sam bas nekidan vidio kad je vrsio onu njivu u mojem selu i dimio je kao i svaki drugi 142. Cika P. takodjer ima zmaja 142RM na kojem je pumpa prestelavana, brizgaljeke mjenjane i dima se ne moze rijesiti na njemu nikako, jednostavno takav motor...

Gdje ima dima, ima i vatre!!!
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,123
Re: SJETVA PŠENICE '08

Bobo kaže:
Nemojte mi trovati temu o psenici kojekakvim izmisljotinama da Brena nije dobar traktor...


Gdje ima dima, ima i vatre!!!

eheh...istina za dim i vatru.
Svatko ima svoje misljenje ali ja bih uvijek ex-you strojeve stavio na drugo mjesto-nemojte me krivo shvatit.
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,387
Re: SJETVA PŠENICE '08

sto se nas tice, zetva je gotova.. sad,koliko uspjesno,to je neka druga prica.. :?

ponovno u glavnoj ulozi TopLiner 4065H





selidba



razlog zasto ne vucemo dvije 8tonke.. do silosa su 3 takve uzbrdice pa nizbrdice,a mf nema zrak.
kao i uvijek,ne vidi se koliko je u stvari brdo :blackeye ona mrljica iznad corse a ispod brda je mf





mali je nju dovukao od frizidera do tu 8) vagnula je oko 7.5t



pa jos jedna tura za silos:





pa ponovno selidba



rekli su nema sanse da ju povuce 8)

[youtube:3gz7e77m]WG_uusoJP0E[/youtube:3gz7e77m]

htio sam probat i s punom,ali bilo je na knap s vremenom zbog silosa,pa..

i zadnji otkos psenice..

[youtube:3gz7e77m]1re1SBcr-lk[/youtube:3gz7e77m]

ako pretjeram sa slikama,slobodno recite ;)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Re: SJETVA PŠENICE '08

Što se mene tiče, slika nikad dosta, al videi su ti zakon, mali ferac je uistinu CAR :supz: :prayer: :mrgreen:

Moram i ja probat 539 i Pronarku punu nečega, pa da vidimo :D :D
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,387
Re: SJETVA PŠENICE '08

hehe :) po ravnom i tvrdom zemljanom putu je potegao tih 7t bez nekih vecih problema. 3. spora,malo razgrne travu ali ide..
ovo na polju mu je vec bilo teze. vjerujem da bi ravno isao bez problema,ali sa skretanjem je imao manjih poteskoca..
 
M

manager

Guest
Re: SJETVA PŠENICE '08

Bač, 21. jul 2009. Zemljoradnička zadruga „Zadrugarka” iz Bača prodala je 5.000 tona pšenice ovogodišnjeg roda u Hrvatsku, iako su imali 1.500 tona pripremljenih za aranžman sa Državnim robnim rezervama po ceni od 13 dinara.

http://www.poljopartner.rs/domace-vesti ... sku-3.html



- Ovim izvozom ispoštovali smo sve sklopljene ugovore sa našim zadrugarima i sve isporučene količine smo platili pre sedam dana – rekao je za „AgroPress” Miloš Vuković, direktor zadruge i najavio da će ugovarati i predstojeću setvu za još veći eksport.


- Drago nam je što smo otvorili mogućnost da našu kvotu za državni otkup preuzmu drugi, što praktično znači da je naš region uspešno prodao oko 6.500 tona, što je, dok tržište miruje, dobar posao – kaže Vuković.


Članovi ove zadruge su zadovoljni prinosima i ostvarenom cenom, a s obzirom da imaju sigurnog kupca planiraju veći obim jesenje setve.
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,902
Re: SJETVA PŠENICE '08

evo slike moje pšenice najgore koju sam imao,došli na polje kad ono :shock: :shock: :supris: :supris:
veli bratić (kombanjer) da je još dosta izraslo na tih 1 rali oko 3 t,ali to ide u naš silos to bumo pohranili,opeljali smo prije 1 tjedan 7 tona na polog bila je vlaga 11%,hektolitar 78,primjesa 4%




 
J

jokapz

Guest
Re: SJETVA PŠENICE '08

Postao/la marko93 dana 19 srp 2009, 14:20
Pojede tvog zetora skupa sa Sameom za doručak zato je to ljuta mašina

da nebombadiramo više temu o pšenici al moram reč sam ovo, daj IMT od 60 ks pokraj mog zeke pa da vidimo ko če koga pojest....
Od IMT za mene sam valja 577 i ovi manji 539 i 542... a ove druge nebi htjeo u svom dvorištu.
 

daniel2356

Član
Tu od
14 Svi 2009
Poruka
551
Re: SJETVA PŠENICE '08

evo mali video od vršidbe susjedu sa pilom
[youtube:24u1kz8e]hui-pq3bcms[/youtube:24u1kz8e]

i mali u akciji
[youtube:24u1kz8e]iJa0hkIjJ7M[/youtube:24u1kz8e]

[youtube:24u1kz8e]4Ts5k2822ZU[/youtube:24u1kz8e]
 
R

Rajtek

Guest
Re: SJETVA PŠENICE '08

Evo par slikica iz žetve kod mene....
Prinos 5,8 t po Ha, s obzirom da je barem 30% iscurilo na zemlju, zadovoljan sam, jer sam mislil da bude i gore, pogotovo kaj je bila dosta proklijala, al zadnji čas je spasilo ono prženje prošli tjedan...
Inače sorte su Golubica i Fiesta.




 
R

Rajtek

Guest
Re: SJETVA PŠENICE '08

jd4755 kaže:
Prskanje pšenice protiv bolesti lista i klasa,fungicid je amistar xtra doza 0,8l/ha,sorta je golubica,pokraj nje je apache,na drugoj slici se vidi spoj.Apache još nije potpuno isklasala pa nju nisam danas prskao.Ako ne padne dobra kiša bit će uzalud vam trud svirači jer u sve kulture su ulupani strašni novci a suša i mafija čini svoje pa neznam da li će nam na kraju ostati i slama.

JD, kak ti je na kraju palaćo apache???
Kolko je ona visoka, jel treba špricat s regulatorom???
Jel ta pšenica brkulja???
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,430
Re: SJETVA PŠENICE '08

Apache je plaćala preko 7t/ha i prezadovoljan sam.I golubicu i apache sam prskao regulatorom rasta jer ih sijem prvi put pa nisam htjeo rizikovati.Unatoč regulatoru golubica mi je dosta polegla dok je apache samo malo na uvratinama.Golubica mi je uslijed stalnih kiša prezorila tako da nisam klas smio pipnuti vitlom jer se osipala a apache je bila taman za žetvu.Po mom sudu ako se ne gnoji obilno ne bi trebalo prskati modusom.
 
R

Rajtek

Guest
Re: SJETVA PŠENICE '08

jd4755 kaže:
Apache je plaćala preko 7t/ha i prezadovoljan sam.I golubicu i apache sam prskao regulatorom rasta jer ih sijem prvi put pa nisam htjeo rizikovati.Unatoč regulatoru golubica mi je dosta polegla dok je apache samo malo na uvratinama.Golubica mi je uslijed stalnih kiša prezorila tako da nisam klas smio pipnuti vitlom jer se osipala a apache je bila taman za žetvu.Po mom sudu ako se ne gnoji obilno ne bi trebalo prskati modusom.
I moja je golubica prezorila, bilo je puno proklijalog zrna, a i moj klas isto nisi smio pipnut vitlom, al nisam imal problema, jer samo mi je malo na uvratinama polegal. Kod mene je dosta zrna iscurilo iz kalsa od onih kiša....
Jel je apache brkulja ili ne??
Ja bih ju probo ove godine sijat, al obavezno mora biti brkulja inače mi svionje naprave darmar na ovoj tabli...
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,430
Re: SJETVA PŠENICE '08

Apache nije brkulja ali imaš renan ona ti je brkulja i dosta je kvalitetna za brašno.Mlinari ju uzimaju kao poboljšivač i ako se konačno kod nas uvede nekakvog reda ona bi morala biti skuplja.
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,123
Re: SJETVA PŠENICE '08

Ja sam vozio golubicu i na istovaru su se cudili kada su mjerili hektolitar 83.
E sada ja nisam znao da je golubica poboljsivac.
Dali ja to mogu sada naplatiti nekak skuplje ili kako to ide?
Protein i gluten nisu mjereni.
 
T

tomonh

Guest
Re: SJETVA PŠENICE '08

Ja sam imal srpanjku,goubicu i soason on je brkulja i prinosniji je od renana.Kolko sam kontaktiral sa proizvođačima renan je jako nestabilan u prinosima i maksimalno daje 6tona.
Meni se također bolje sviđaju brkulje jel mi vrapci rade dar mar.Kod mene na svakoj tabli su bile sve tri i prinos varira 10posto,Dva polja kaj sam ranije sijal oko 6tona,a jedno kasnije oko 5.5 tona prinos sam kaj su mi tu vrapci dosta štete napravili.Ja sam jedan dio prska modusom i lagano je mjestimično nalegla.Samo kaj je po meni joj mao naštetilo.
Vršio sam gabi sjemensku prskanu sa 0.4lmodusa/ha oko 50%ležalo,a0.3/l 85%ležalo prinos 50t na malo više 7ha
Kolega je ima apache i legel je dosta,žetva je bila nahoruk sa dva kombajna pa nije stigel sve dobro analizirat,al je siurno preko 6.5tona dala.
Meni se osobno za žetvu najbolje sviđa srpanjka najlakše se žanje,dok brkulje teže malo,guši se uvlačno grlo na kombajnu.
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,430
Re: SJETVA PŠENICE '08

Soason ti ni jedan mlinar neće uzeti jer je loša za brašno,to je u stvari stočna pšenica.
 
M

MaliBrko

Guest
Re: SJETVA PŠENICE '08

Evo da i ja neško kažem o svom prinosu pšenice, s kojime sam odlično zadovoljan, imao sam Srpanjku i Gabi i prinosi znose preko 7 tona po hektaru, največi hektolitar mi je bio 84.2 a najmanji 80.9 primjese su od 2.8 do 4%
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh