• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

PŠENICA sjetva-žetva 2008.-2009.-2010.-2011.

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
T

tomonh

Guest
Re: SJETVA PŠENICE '08

Znam da je,al niko kod mene nepita,sve ima istu cjenu,kolega ju je odpeljal u agropreradu i uzeli su ju.
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,337
PŠENICA sjetva-žetva, 2009.-2010.-2011.

evo opet se polako približava sjetva pšenice a nitko ne započinje temu.ja sam ugovorio sa požeškim agronomom proizvodnju na 18ha i kažu mi da nisu previše zainteresirani za ugovaranje pšenice jer ni ovu ovogodišnju ne mogu prodati a nude ju po 68lipa :scratch
 
Z

zekan7711

Guest
Re: sjetva pšenice 2009

68lipa mislim da te zezaju :roll:
kod nas ce biti isto manje psenice..............
ja mislim da ce negodinu cijena biti ista kao i sad :evil:
 
T

tomonh

Guest
Re: sjetva pšenice 2009

U planu je oko 45 ha.Sorte gabi,super žitarka,srpanjka i soason...
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,337
Re: sjetva pšenice 2009

ja imam u planu posijati rennan,ludwig i element jer su se kod nas pokazale kao odlične sorte.
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
967
Re: sjetva pšenice 2009

super žitarka,jedno 2-3 jutra...sam da se pokriju troškovi kombajniranja i ništ više :scratch :evil:
 

daniel2356

Član
Tu od
14 Svi 2009
Poruka
551
Re: sjetva pšenice 2009

ja ču oko 40 ha, al mislim da bude sve srpanjka, možda bude nešto malo gabi.
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,272
Re: sjetva pšenice 2009

biti će zanimljiva sjetva ove godine, :roll:

uzeo za 20ha spranjke, i ako se nastavi ovako vrijeme, neisplati se sijati
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,337
Re: sjetva pšenice 2009

zašto misliš da se ne isplati sijati? :?: ja polako orem za žito,ovih dana očekujem sjeme i gnojivo pa ću nešto i posijati u skoro vrijeme,a ostatak ću sijati kada ovršim kukuruz.
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,804
Re: sjetva pšenice 2009

Nesto psenice nesto jecma oko 6 jutara samo radi promjene za vlastite potrebe, kukuruz je vec previse godina za redom a treba slame, sorta super zitarka
 
K

KRESO

Guest
Re: sjetva pšenice 2009

jućer i danas posijao fiestu (10kj), sutra mi treba doći srpanjka (45kj) , a možda budem još posijao ovisi o vremenu
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,337
Re: sjetva pšenice 2009

ja sam još danas orao repište pa ću sutra po prvi puta pokušati sijati sa sjetvenom linijom,pošto u kutjevu nem ludwiga nagovorili su me na sortu rapsodija.ima li itko kakvih iskustava sa tom sortom jer ja neznam ništa osim da je brkulja i da je novosadska? :?:
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,337
Re: sjetva pšenice 2009

hvala krešo,po ovome što sam pročitao rapsodija bi mogla da bude odlična sorta ;)
 
K

KRESO

Guest
Re: sjetva pšenice 2009

i ja mislim da bi mogla biti dobra , samo neznam koliki joj je potencijal rodnosti , jer nekako imam osjećaj da su naše sjemenarske kuće daleko ispred njih ...
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,337
Re: sjetva pšenice 2009

nadam se da jesu jer sjeme koje sam ja dobio je dorađeno u sjemenarstvu iz kutjeva ;)
 
B

Bobo

Guest
Re: sjetva pšenice 2009

Imao sam ove godine posijano nesto malo rapsodije, i onako... Nije losa a koliko sam uspio primjetiti da je dost osjetljiva... Kad krene u klasanje toliko je gusta da ne mozes hodati kroz nju, izgledom obecava rekordneprinose, al se kod mene tako nije pokazalo...

Koliko sam cuo jos prosle godine da je rapsodija zamisljena da ne bude brkulja, al se iskrizala i da je losa gledano s genetske strane, i da se rapsodija ukida kao takva...

Ipak ostajem na standardu. Super zitarka i Gabi i to je to... Ne da mi se eksperimentirati
 
H

Hurlimann86

Guest
Re: sjetva pšenice 2009

Ja ču posijati 1ha prime za sebe ,a tetak još nije kupio sjeme pa neznamo što čemo kod njega sijati i koliko :scratch
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,337
Re: sjetva pšenice 2009

Bobo kaže:
Imao sam ove godine posijano nesto malo rapsodije, i onako... Nije losa a koliko sam uspio primjetiti da je dost osjetljiva... Kad krene u klasanje toliko je gusta da ne mozes hodati kroz nju, izgledom obecava rekordneprinose, al se kod mene tako nije pokazalo...

Koliko sam cuo jos prosle godine da je rapsodija zamisljena da ne bude brkulja, al se iskrizala i da je losa gledano s genetske strane, i da se rapsodija ukida kao takva...

Ipak ostajem na standardu. Super zitarka i Gabi i to je to... Ne da mi se eksperimentirati
koliko si kila sijao po jutru i jesi li je špricao protiv bolesti?
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh