• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

PŠENICA sjetva-žetva 2008.-2009.-2010.-2011.

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
5,894
Re: SJETVA PŠENICE '08

Danas vršio sebi LUDWIG-a..Vlaga se kretala oko 13 a za ostalo neznam jer nisam pitao tatu...
i592513_Slika040.jpg
i592512_Slika041.jpg
i592511_Slika043.jpg
 
B

Bobo

Guest
Re: SJETVA PŠENICE '08

Danas sam vrsio zaostalog jecma i nesto malo zita... Vlaga se kretala zadnjih dana oko 15-16%, da bi jutros bila 13% :scratch

Dogodila se i sreca u nesreci danas kod kolege. Vrsim mu zito, i u kabini osjetim neki cudni miris paljevine... ugasim vrsalicu i "njuskanje" oko kombajna sa spremnim vatrogasnim aparatom... Mislili smo da je remen bubnja poceo goriti. pustili ga da se ohladi i obidjem jos jedan krug oko njive kad ono sve jace i jace smrdi. Tek smo onda primjetili da su se raspala OBADVA lezaja na prijemnom biteru... Sreca u nesreci je ta sto sam obisao samo dva kruga i skuzili smo da mu je RAPSODIJA koja nit je polegla nit bila u travi proklijala i to jako puno... Dobro pa nije sa punom prikolicom otisao na silos, bez veze bi cekao...

Inace, u mom kraju se zetva opasno blizi kraju, i na silosu su stalne guzve. Spica sezone polako prolazi...

Par slikica:

Moji strnjaci:


Zadnji otkosi mog zita na ovoj "hrpi" jos mi 2 jutra nekog poleglog ostalo, to ce kasnije doc na red...


Ovaj se bas naradio ;) :
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Re: SJETVA PŠENICE '08

Ja sam sad pred kojih 20 min došao sa silosa, gdje sam jučer bio do 3 h u noći, reko danas idem s autom malo škicnuti da vidim jel ima koga, kad ono ima ih 2x viče nego jučer navečer i lagano stalno dolaze, do svojih 8 ili 9 ujutro budu čekali sigurno :mrgreen:
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,337
Re: SJETVA PŠENICE '08

eto i ja konačno završio žetvu pšenice, žetva je prošla odlično vlaga od 11,3-13,0, hektolitar 76,0-78,0,primjesa 3,3-3,9,a prinos 94,8t na 25 jutara što je fantastično za naše područje. :D :supz:
 
B

Bobo

Guest
Re: SJETVA PŠENICE '08

Znaci, ljudi su opcenito zadovoljni s primjesom manjom od 5%??

Moje sve zito i jecam sto sam vrsio do sad, svi gledaju u prikolicu i RIJETKI su rekli da je to super cisto (Najveca primjesa ozmjerena mi je 3.5%), a ovi ostali su rekli da zatvaram sita, otvaram vjetar sto god znam, jer je prljavo. Vjetar sam namjerno ostavljao malo zatvoreniji jer pljeva ne ide u primjesu, a ima dosta sitnog zrna al ne moz ti s ljudima...
 
K

KRESO

Guest
Re: SJETVA PŠENICE '08

evo danas smo počeli žeti prilažem par slikica

ljute zvjeri
etva1.jpg


i još jedna zvjer
etva2.jpg


i još jedna iz pordice zvjeri ali solo
etva3.jpg
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
5,894
Re: SJETVA PŠENICE '08

Danas su kod mene počeli jebati ljude u zdrav mozak :evil: :twisted:
Neču im otkupljivat jer je pšenica proklijala,ljude šalju doma katastrofa,od sutra više ni neče uzimati :twisted:
Žetva se polako bliži kraju kod mene,svoje sam sve predao,sada još samo tritikal imam...
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,337
Re: SJETVA PŠENICE '08

kod nas je lokalni mlinar otkupljivao žito po 0,9kn sve do ponedjeljka,u ponedjeljak i utorak ga je otkupljivao po 0,8kn a jučer po 0,7kn ,adanas ga više ni ne otkupljuje.ja sam svoje predao u agronomov silos u kutjevu zadnju turu su istresli na pistu jer više nije bilo mjesta u ćelijama
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
5,894
Re: SJETVA PŠENICE '08

Da malo razveselim Bobu da ne misli da se samo on muči :mrgreen:
i595581_Slika044.jpg
i595580_Slika045.jpg
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,387
Re: SJETVA PŠENICE '08

jucer konacno poceli kosit psenicu,ali nije bila vrijedna slikanja.

danas smo usluzno vozili,pa sam nesto malo snimio. nisam bas zadovoljan slikom,ali barem ima zvuka :) (mobitel je u pitanju)

ovo je u igri,ali posto nema kompresor,u silos vucemo jednu po jednu.



[youtube:ckg0mi21]ziIG0xFInMA[/youtube:ckg0mi21]

na kraju je tolko pocelo puhat,da pljeva maltene padala na polje pokraj.
ali je ipak bilo lijepo za vidjet 3 kombajna na polju ;)

[youtube:ckg0mi21]g1m-Cep1dCg[/youtube:ckg0mi21]

kipanje:

[youtube:ckg0mi21]OkEDaUAUWws[/youtube:ckg0mi21]







palo je dosta kise,ali sada sam gledao da je strnjak koji je brat preorao bijel tj suh,tako da se sutra vjerovatno nastavlja..
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
5,894
Re: SJETVA PŠENICE '08

Jedna slika od jučerašnjeg vršenja ;)
U pozadini IMT 5136(bez turba) i Claas Mercator 50...
Naravno da sam i provozao ljutu mašinu i traktor nije za malu djecu jednom rječju :p
i598356_Slika052.jpg
 
I

imt5421

Guest
Re: SJETVA PŠENICE '08

JELI MI MOS SNIMIT ZVUK IMT 136 PA POSLAT AKO MOZE
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
5,894
Re: SJETVA PŠENICE '08

imt5421 kaže:
JELI MI MOS SNIMIT ZVUK IMT 136 PA POSLAT AKO MOZE
Prijatelju ovo je inače IMT 5136 bez turba znači 5106...
Ovo je bila 3brzina a iza sebe ima 6tonku punu pšenice 8)
[youtube:3u2sy9qr]E9OQ1UwuAvA[/youtube:3u2sy9qr]
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,387
Re: SJETVA PŠENICE '08

3610 koji se ni ne vidi je spor,zato sto sofer radi prve godine s kombajnom pa mu to bas nejde. a ova dvojca.. mozda zato sto je polje od njihovog gazde? :blackeye
nebi ti znao rec neki pravi razlog..
 
J

jokapz

Guest
Re: SJETVA PŠENICE '08

Naravno da sam i provozao ljutu mašinu i traktor nije za malu djecu jednom rječju

A i ta Brena je kanta od traktora mjenjač i deferencijal sviraju da te uši zabole a baca dim koda vuče kamionku. Neznam šta vidiš u tom traktoru ko "ljutu mašinu" :?: :?: :scratch
 

TOMICA7340

Član
Tu od
1 Pro 2008
Poruka
118
Re: SJETVA PŠENICE '08

jokapz kaže:
Naravno da sam i provozao ljutu mašinu i traktor nije za malu djecu jednom rječju

A i ta Brena je kanta od traktora mjenjač i deferencijal sviraju da te uši zabole a baca dim koda vuče kamionku. Neznam šta vidiš u tom traktoru ko "ljutu mašinu" :?: :?: :scratch


Tako je joka, taj traktor je šaka jada...
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
5,894
Re: SJETVA PŠENICE '08

jokapz kaže:
Naravno da sam i provozao ljutu mašinu i traktor nije za malu djecu jednom rječju

A i ta Brena je kanta od traktora mjenjač i deferencijal sviraju da te uši zabole a baca dim koda vuče kamionku. Neznam šta vidiš u tom traktoru ko "ljutu mašinu" :?: :?: :scratch
Pojede tvog zetora skupa sa Sameom za doručak zato je to ljuta mašina :roll: :D
Dim baca jer je tako naštelana boš pumpa,meni to ni malo ne smeta,neka baca,dim je uvijek isti kod ubrzavanja ili je iza 5tona ili 25 uvijek ide dim kod ubrzavanja...Traktor kako sam i rekao nije za male "igrače" morajju biti pravi ljudi u njemu...

@tomica zetor:ta šaka jada zaore tvog zetora samo tako :lol:
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh