• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

PŠENICA sjetva-žetva 2008.-2009.-2010.-2011.

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,462
Re: SJETVA PŠENICE '08

Kod mene je danas krenulo preuzimanje žita. Vlaga je od 12 do 15. Bio sam ujutro u pola devet i bila je već dobra kolona traktora. Ono što nisam vidio, al sam čuo, je da vraćaju ljude doma koji imaju naklijanog žita u prikolicama.
Kod nas je problem što je jedan otkupljivač propao lani, "Zlatni klas" iz pitomače, a drugi "Natura agro" još nije isplatila ni kukuruze od lani. Tako da ljudi ne znaju kud voziti osim k nama u Podr. Sesvete. E sad, naš mlin nema baš gabarite koji bi mogli preuzeti baš neku količinu žita, pa se pitam kuda dok se napune silosi.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Re: SJETVA PŠENICE '08

Istina cabage, jedno 5-oricu su vratili danas doma, zbog male hektolitarske vrijednosti i zbog naklijanosti :!: ;)
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,387
Re: SJETVA PŠENICE '08

opet nevrjeme kod nas. ako se ovako nastavi, ni 1.25kn nece biti dovoljno..
 
T

tomonh

Guest
Re: SJETVA PŠENICE '08

Kojih 1.25,ako bude i 1.10super bumo dobili.Nema se para-nažalost.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Re: SJETVA PŠENICE '08

[youtube:2nofhnvz]MdrjxobEBP0[/youtube:2nofhnvz]

[youtube:2nofhnvz]EETnbieSUTI[/youtube:2nofhnvz]

Na videu kolika je gužva, kad smo ja i tata došli bila je još veča jedno 300 metara. Ja i tata došli prije 20 h a vratili se kući u pola 7 ujutro. Tata morao na posao pa ga je priša ujutro zamjenio, bio brat došao sa autom pa je tata ošo spavat u auto a ja cjeo vrijeme preterivao, do vrata silosa onda je priša na vagu i na koš.
[youtube:2nofhnvz]HOaQG5JdyTg[/youtube:2nofhnvz]
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
967
Re: SJETVA PŠENICE '08

ufff...pak ovo ni za verovati :scratch :?
 

daniel2356

Član
Tu od
14 Svi 2009
Poruka
551
Re: SJETVA PŠENICE '08

pa ovo je kolona od 5 kilometara. ja sam nekidan došao u silose kod nas, oko 7 te otišao doma jer je bila velika gužva pa se vratio oko 9 u nadi da je manja, bio sam sa dvije zmajevke, i čekao do pola 1, ostao sa zadnji jer sam ih par pustio preko reda jer su svi imali vlažno, a ja jedini suho, i moram čekati da bertoja povuče sve da prebaci u drugi silos, i kad na pola bertoje crkne nešto, sve stane, a ja lijepo sve parkiro tamo pod šupu i otišao doma, i vratio se ujutro u 6 pa iskipal prvi, a gužva je bila več oko 150 m. mogao sam tak i odma parkirat u devet i otić doma, pa se vratit ujutro. uglavnom kad na se čeka oko 4-6 sati da se iskipa.
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,193
Re: SJETVA PŠENICE '08

@marko, a zašto ursus tako lupa? izgleda da je neki zupčanik stradao :scratch

Takva slična kolona je znala bit u Koprivnici, ali prije 10-ak godina, čekalo se i 2 dana.
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,337
Re: žetva pšenice sibinj 2009

da,to ti je kod ćurića na bartlovoj zemlji.vlaga 12.9% za nepovjerovati
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,257
Re: žetva pšenice sibinj 2009

Zmajček dobro dimi....
Koliki je prinos?
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,797
Re: žetva pšenice sibinj 2009

kod mene još nisu ni počeli,ova kiša nikak da stane bar jedan dan da ne pada.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
5,894
Re: žetva pšenice sibinj 2009

Kak je velika ta tabla :?:
Koliko je širina kose kod NH i DF :?:
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Re: SJETVA PŠENICE '08

DF&Torpedo kaže:
@marko, a zašto ursus tako lupa? izgleda da je neki zupčanik stradao :scratch

Takva slična kolona je znala bit u Koprivnici, ali prije 10-ak godina, čekalo se i 2 dana.


To tako otkad pamtim za sebe lupa...tamo u prijenosu se zupčanici pojedu i onda lupa kao ludo, unutra oglušiš a još imam kabinu Mehanika Orašje, bučna je jako...po tome prepoznajem svoga ursusa na DALEKO!!
 
M

MaliBrko

Guest
Re: SJETVA PŠENICE '08

daniel2356 kaže:
pa ovo je kolona od 5 kilometara. ja sam nekidan došao u silose kod nas, oko 7 te otišao doma jer je bila velika gužva pa se vratio oko 9 u nadi da je manja, bio sam sa dvije zmajevke, i čekao do pola 1, ostao sa zadnji jer sam ih par pustio preko reda jer su svi imali vlažno, a ja jedini suho, i moram čekati da bertoja povuče sve da prebaci u drugi silos, i kad na pola bertoje crkne nešto, sve stane, a ja lijepo sve parkiro tamo pod šupu i otišao doma, i vratio se ujutro u 6 pa iskipal prvi, a gužva je bila več oko 150 m. mogao sam tak i odma parkirat u devet i otić doma, pa se vratit ujutro. uglavnom kad na se čeka oko 4-6 sati da se iskipa.
a kad ti je izgovor da iseš u silose kipat pa završiš u LOVCU :lol: :lol:
 

daniel2356

Član
Tu od
14 Svi 2009
Poruka
551
Re: SJETVA PŠENICE '08

sreča pa je LOVAC pola minute od silosa, to nam je spas u svakoj žetvi, a i oni imaju prometa ko nikad u godini dok je žetva. a ostavim 50 kn minimalno dnevno tamo, je**ga kad je blizu.
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,337
Re: žetva pšenice sibinj 2009

petar kaže:
Zmajček dobro dimi....
Koliki je prinos?
ovo smo radili usluge prinos je oko 3.5tone po jutru,a zmaj ovako dimi od 96.g. a ne troši ulje.dizne i boschpumpu smo promijenili palenje mu je ok,snage ima ali dimi.procjena kamionđije je da je zmaj napravio najbolji posao iza njega NH pa tek onda DF 1322H.
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,337
Re: žetva pšenice sibinj 2009

marko93 kaže:
Kak je velika ta tabla :?:
Koliko je širina kose kod NH i DF :?:
ma to ti je 2.5 jutra ali taj gazda je imao žito na više parcela pa je ovako išlo super brzo tu smo ostali 25-30min. NH ima kosu 3.96m,a DF 3.6m
 
M

MaliBrko

Guest
Re: SJETVA PŠENICE '08

daniel2356 kaže:
sreča pa je LOVAC pola minute od silosa, to nam je spas u svakoj žetvi, a i oni imaju prometa ko nikad u godini dok je žetva. a ostavim 50 kn minimalno dnevno tamo, je**ga kad je blizu.
Ja zezam ove u Slatini u silosu da trebaju otvorit birtiju, pa kaže šef da jel sam normalan. Kaže sta misliš kakvo bi onda izvanrednoi stanje bilo :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh