• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

PŠENICA sjetva-žetva 2008.-2009.-2010.-2011.

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
967
Re: SJETVA PŠENICE '08

cabage bu te Vladek za vuva navlekel... :lol: :lol: :lol:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Re: SJETVA PŠENICE '08

Mike kaže:
cabage bu te Vladek za vuva navlekel... :lol: :lol: :lol:

:lol: :lol: :lol: i meni je predaval, i išel sam kod njega na instrukcije z matematike, al nikad nebi rekel da se on zemljom bavio, nekak mi ne zgleda na takvoga i ne vjerujem da on zna za ovaj forum :mrgreen:
 
B

Bobo

Guest
Re: SJETVA PŠENICE '08

Gledaj, cabage... Poljoprivredom se volim baviti i volim i ja dobiti vise novca za moj trud, znoj i muku... Pa ni meni ne raste novac na drvecu i ne zivim ja od zraka, kao sto je i situacija kod vas...

Moj otac ce uskoro u mirovinu, pa se mogu oprostiti od njegove place i uzdrzavanja. Pobogu, vec sam ja veliki klipan i moram se brinuti sam za svoju egzistenciju polako.

Imamo svoje zemlje 15 jutara i u zakup sam uzeo jos 13, jer vise za uzeti u zakup u mom kraju NEMA a za prodaju takodjer. Ako zelis kupiti komad zemlje, odes se s covjekom dogovoriti i dogovoris 1000€ za jutro zemlje jer je na nekom grbavom terenu, zarasla, neuradjena... Ako u tom trenutku nemas ugovor sa sobom, iduci put kad dodjes da ti covjek potpise i da mu platis, cjena raste, jer je vidio da imas pare za kupovinu, a on je s nekim susjedom pricao da je 1000€mala cjena za komad zemlje koji nitko nece raditi ni besplatno jer je bogu iza ledja...

Ja bih zelio zivjeti od poljoprivrede, a ne da mi neki tamo direktor dise za vrat i da me "ugnjetava" kako mu prdne, ali ja za to uvjete namam. Moje bavljenje poljoprivredom MORA biti hobby, jer nikome zemlju ne mogu dati u zakup, a ne mogu svoje povrsine prosiriti da bi moja proizvodnja bila samodostatna.


STOGA dragi cabage i ostali istomisljenici, ja vam se ispricavam za ljuljanje vase egzistencije, ali ja samo pisem ovdje kako je meni moj nacin "poljoprivrede" isplativ, uz neki posao u nekoj firmi, da ne lezim po cjele dane u kuci kao trut, nego da se necim bavim na zraku i da od tog imam nekakvu zaradu.

Ako ja mogu pronaci neku racunicu u 25 jutara zemlje, pa onda bi svatko mogao pronaci racunicu na vecim povrsinama koje obradjujete...
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,462
Re: SJETVA PŠENICE '08

Oprosti BOBO ako sam te uvrijedio, ali istina je gorka....
 
B

Bobo

Guest
Re: SJETVA PŠENICE '08

MA NEEE, nisam se ja nasao uvrijedjen ni u kom slucaju...

Samo ti objasnjavam moju situaciju u kojoj sam. Zemlju nece nitko placat, sve zele kupiti. Od starihi nemocnih u 2 sela sam nasao samo dvojoe koji zele dat u zakup i to JEDVA, a ostali zele dati u zakup na samo jednu godinu i to usmeno, dakle bez papira i poticaja, a zemlja u korovu...

Da kupim zemlje, ne mogu, kad nitko nece prodat, a bez poticaja da placam jednogodisnji zakup za zakorovljenu zemlju mi ne pada na pamet... Docekat cu ih spreman kad krene ovaj zakon o zemlji, pa ce ili prodati ili davati u zakup, jer trece solucije nema posto ju ne mogu obradjivati...
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,462
Re: SJETVA PŠENICE '08

Ok. Kod mene je rat za zemlju. Cijene i do 3.500 evra za jutro su basnoslovne, ali i sam ću platiti ako moram. Nema druge, jer to je moj život. A stvarno ima bisera koji se žele nagurati do tebe i kupiti, makar tu nemaju zemlju. Nema mi tu logike nekakve, osim zavisti i lakomosti.
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,123
Re: SJETVA PŠENICE '08

j0h9w2.jpg
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,123
Re: SJETVA PŠENICE '08

kao sto je neko spomenio o cijeni psenice da je rano spekulirat...pa mozda i je.
Ali evo ja sam cuo sto se prica kod nas...
Najmanja cijena koja je moguca je 1,3kn,ali to ce biti ako stanje na burzi ostane ovako -znaci ako ide gore na burzi mozda i otkupna bude veca.

Uglavnom isto sam tako cuo da ako bude prijedloga o manjoj cijeni da ce biti gadnih provjeda...sto je i za ocekivat.
Onaj koji nebi izasao na prosvjede za cijenu od 1kn je po meni nepismen covjek.
 
B

Bobo

Guest
Re: SJETVA PŠENICE '08

Ja sam vec davnih dana cuo neke glasine da se po kutjevackom kombinatu spominje cjena u rangu 1.30kn - 1.50 Kn po sadasnjem stanju cjena...

Dakle, moglo bi bito dobro, a moglo bi nam se i obiti o glavu...
 
K

KRESO

Guest
Re: SJETVA PŠENICE '08

ja sam čuo sa jednog sastanka da je agrokor rekao da će otkupiti pšenicu , a za cijenu da nepitamo , da će se znati točno kad pšenica bude u silosima , a navodno su špekulacije da neće biti ni kunu :evil:
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,272
Re: SJETVA PŠENICE '08

KRESO kaže:
ja sam čuo sa jednog sastanka da je agrokor rekao da će otkupiti pšenicu , a za cijenu da nepitamo , da će se znati točno kad pšenica bude u silosima , a navodno su špekulacije da neće biti ni kunu :evil:

iz godine u godinu jedna te ista priča :roll:
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,123
Re: SJETVA PŠENICE '08

cini mi se da nam se nece obiti o glavu...
jer svi imamo psenice i svi je zelimo prodati i zaraditi....
e sada ako smo svi spremni sjediti kod kuce i dobiti 1kn za psenic onda ok...onda ce se obiti o glavu!

ali ako mi znamo da je cijena od 1,3kn sa nase strane odgovor na krizu onda tu nema price! ! !toliko je i kraj!

da nije kriza cijena bi bila 1,5 ali posto mi seljaci susjecamo sa krizom mi dajemo svoj doprinos tako da cemo priustit gradanima sa nase strane jeftiniji kruh i to je to!

1,3nikako nize nemoze!!!!
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,883
Re: SJETVA PŠENICE '08

bit će gadno ,posijali smo najviše pšenice dosad s ciljem da se nest zaradi al nevjerujem možemo se tješit da nebude ispod 1,00 kao i s kukuruzom znali smo da nebude 1.60 (14%) al smo računali da ne bude ispod kune a bilo je......
mogel bi opet isti film biti kao u jesen s kukuruzom ,jer kolko čujem da se spominju cijene od oko 0,80kn kaj nikome ne u kojem slučaju odgovara tj. KATASTROFA ........ lijepo je čut ovo 1,30kn .........
takva smo država neko će opet imat interesa
jedino PROSVJED
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,123
Re: SJETVA PŠENICE '08

ja mislim da se sada vec trebamo naviknuti na to da ce nam platiti 1,3kn,pa tako da ako budu nam htijeli smanjiti da budemo ljuci na njih :)
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,462
Re: SJETVA PŠENICE '08

Ne vidi se dobro jer je slikano u sunce, al je bila takva rosa da mi se u natikačama nije dalo silazit s traktora 8)
Vidi se da je dobra. Marija...
slika041.jpg
 
R

Rajtek

Guest
Re: SJETVA PŠENICE '08

Evo i slika 6 Ha pšenice sijane 20.11.2008.
Nisam ju imo srca zaorat, voda je pojela jedno 2 ha.
A Valjda bude jedna prikolica na ovom kaj je ostalo. Slikano je u bacanju 2. prihrane 08.04.


 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,430
Re: SJETVA PŠENICE '08

Prskanje pšenice protiv bolesti lista i klasa,fungicid je amistar xtra doza 0,8l/ha,sorta je golubica,pokraj nje je apache,na drugoj slici se vidi spoj.Apache još nije potpuno isklasala pa nju nisam danas prskao.Ako ne padne dobra kiša bit će uzalud vam trud svirači jer u sve kulture su ulupani strašni novci a suša i mafija čini svoje pa neznam da li će nam na kraju ostati i slama.

Slika134-2.jpg


Slika133-3.jpg


Slika132-2.jpg


Slika129-3.jpg
 
M

MaliBrko

Guest
Re: SJETVA PŠENICE '08

Pozdrav svima!
Evo malo i moje pšenice kad sam prskao protiv bolesti s DUETOM ULTRA

Evo i današnje koje slike
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh