• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

PŠENICA sjetva-žetva 2008.-2009.-2010.-2011.

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
T

tomonh

Guest
Re: SJETVA PŠENICE '08

Kaj se dogodilo s onom na zadnjoj slici. Ajd valda napokon dolazi toplo vrijeme,pšenica dobila pravu boju,fali joj topline.
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,462
Re: SJETVA PŠENICE '08

Evo prekjućer sam i ja posjetio svoju. Još je zdrava, jećam napala hrđa neka...
Ovo je BC Sana...
slika015l.jpg
slika014.jpg
 
T

tomonh

Guest
Re: SJETVA PŠENICE '08

Sutra planiram prskat jedan dio pšenice protiv trave sa sekatorom, Razgovaral sam sa predstavnikom za modus i rekel je da se može mješat sa sekatorom pa ču probat poprskat pola parcele sa regulatorom rasta a pola neču pa ču vidjet razliku.
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,462
Re: SJETVA PŠENICE '08

Ja sam danas obišao i Mariju, tu je negdje ko i Sana gore na slikama, možda još malo ljepša. Ja sam zadovoljan za sada.
P.S. Ni mi se dalo vadit mobitel iz džepa da slikam :oops: :mrgreen:
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,387
Re: SJETVA PŠENICE '08

ovako je izgledala 14.03. kad je prihranjena:

p3140056800x600.jpg



a ovako izgleda danas:





sorta je soissons
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,462
Re: SJETVA PŠENICE '08

Ja sam danas prskao s Artea plus 400 ml/ha + Bavistin 200 ml/ha + 3.5 kg gnojivo 18-11-18 + ME na ha. Količina vode jedva 200 litara po hektaru, jer su dize jedinice. Prilog:slike
slika027.jpg
slika029.jpg
 

breza

Član
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
744
Re: SJETVA PŠENICE '08

jučer prihranil drugi put sa 100kg kana na ral a danas pošprical sa sekatorom + duet ultra pa će mo vidjeti efekat :D :scratch
 
T

tomonh

Guest
Re: SJETVA PŠENICE '08

Ja sam u ponedjeljak prskal sa sekatorom i 5% otopinom urea. Sutra planiram prihranu jel sam danas tanjural,znam da se nebi smjelo al moram još kad bi kiša pala za vikend...
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,272
Re: SJETVA PŠENICE '08

tomonh kaže:
Ja sam u ponedjeljak prskal sa sekatorom i 5% otopinom urea. Sutra planiram prihranu jel sam danas tanjural,znam da se nebi smjelo al moram još kad bi kiša pala za vikend...

druga prihrana?
ja ću pred kraj mjeseca, još treba špricat protiv bolesti i obavit prihranu preko lista,
i čekat žetvu :blackeye
 
K

KRESO

Guest
Re: SJETVA PŠENICE '08

tomonh kaže:
Ja sam u ponedjeljak prskal sa sekatorom i 5% otopinom urea. Sutra planiram prihranu jel sam danas tanjural,znam da se nebi smjelo al moram još kad bi kiša pala za vikend...

ma smiješ tanjurati ali do podne i ja sam jednu njivu potanjurao koja je jako zakorovljena
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,123
Re: SJETVA PŠENICE '08

nisam stigao poslikat svoju psenicu ali evo zadnjih dana samo spricali sa :mustangom,dicuranom,deherbanom+ fastac.
I bacio sam oko 100-130 kg kana po h.
Sve u svemu solidna psenica.

vidim i ostale slike da je psenica dobra....

Ali najvisse me zanima sto predvidate za otkupnu cijenu?Dali cemo lose proci ili jos losije?
Jel se ocekuje 1,3+ ili manje?
 
M

MaliBrko

Guest
Re: SJETVA PŠENICE '08

riječi ti se pozlatile ak bude 1,30
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,123
Re: SJETVA PŠENICE '08

napisao sam 1.3kn zato sto bi to bio minimum minimuma....sve ispod je jako lose.
nadam se da ce nasi predstavnici uspijet izborit se za nas.
krediti dolaze na naplatu,sve treba samo placat a kada nama treba platiti eh onda je problem...
 
B

Bobo

Guest
Re: SJETVA PŠENICE '08

Mislim da je jos jako jako rano nagadjati za otkupnu cjenu bilo cega jer moze se dogoditi i opci potop i uragan i potres i najezda skakavaca i moze sve izgoriti i sto sve ne ;)

Posto nisam opterecen kraditima i ne zivim direktno od poljoprivrede, svoju racunicu s lakocom mogu pronaci u 1kn+PDV i iskreno se samo mogu nadati da ce cijena takva i biti...

Al nekako mi smrdi na kunu i ni lipe iznad, posto zita ima koliko i jesenas kukuruza... bit cemo zatrpani zitom a na guzve na silosu ne zelim ni pomisljati ;)


Decki, jos je jako rano za spekulacije...
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,462
Re: SJETVA PŠENICE '08

Pa teško se s kunom pokriti, s obzirom na ulaganje. Znači 300 kg sjemena, 400 kg sedmice, 300 kg kan-a, zaštita od bolesti, korova, kombajniranje.1000+2300+700+460+120+700=5280 kn je trošak za ovo šta sam nabrojao. Tu još treba uračunati troškove obrade i amortizaciju. Teško da će ove godine bit zarade :blackeye
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,430
Re: SJETVA PŠENICE '08

Pšenice izgledaju odlično,ovaj tjedan prskano sekator+modus.Ipak sam išao regulatorom rasta jer ne želim reskirati polijeganje.Sorte su golubica i apache,na prvoj slici golubica desno,niže dolje je slikano suprotno suncu da se vidi prava boja.
Slika040-4.jpg


Slika039-6.jpg


Slika038-4.jpg


Slika037-3.jpg


Slika036-3.jpg
 
M

MaliBrko

Guest
Re: SJETVA PŠENICE '08

pa naravno da če nam htjet uterat s cijenom govore kao ima previše pšenice pa kad smo mi lani kosili i vozili u silose iz mađarske stizali šleperi sažitom pa sad nije teško zaključit zašto previše.
pa ja mislim da ispod 1,20 smo pukli ko sijalica
a i dvije godine su cijene bile dobre pa neče nam naši političari to više dozvolit
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,902
Re: SJETVA PŠENICE '08

danas bio malo u ophodnji pšenice pa evo slika

i motorno sredstvo koje mi za to služi
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh