• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

PŠENICA sjetva-žetva 2008.-2009.-2010.-2011.

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
T

tomonh

Guest
Re: SJETVA PŠENICE '08

Ja sam danas malo obilazil pšenicu i širokolisni su se jako uzbunili. Planiram prskat sa tenom. Jel imate iskustva sa njom.
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,272
Re: SJETVA PŠENICE '08

prihranili jučer pšenicu,
slika nažalost nemam
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,462
Re: SJETVA PŠENICE '08

Ma kakva tena. Deherban je zakon ;)
Uostalom je dosta jeftiniji :mrgreen:
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,193
Re: SJETVA PŠENICE '08

..ja.. kaže:
jedino mi nije jasno kako zna gdje je prosao a gdje ne.. :scratch

nije da ostaju tragovi ili nesto :blackeye
Kod nas su išli dva pomoćna radnika, svaki na jednom kraju njive, i sa zastavicama davali smjernice avionu.
 
M

MaliBrko

Guest
Re: SJETVA PŠENICE '08

ovako vidim da netko pita za tretiranje sa TENOM
ako se planira s tenom treba malo požuriti jer rok za tenu je pri kraju pogotovo ako je jaka pšenica.
Djeluje na sve korove osim na Poljski osjak (bocu) ona kasnije proraste pšenicu
ja osobno radim s tenom več neki 4-5 god i zadovoljan sam
 
R

Rajtek

Guest
Re: SJETVA PŠENICE '08

TENA 110 kn/kg
Zainteresirani se javit Na PP....
 
V

Vedran

Guest
Re: SJETVA PŠENICE '08

Tena dobra protiv svih korova, osim osjaka, nije jako skupa.
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,462
Re: SJETVA PŠENICE '08

Skoro zaboravih reči, u utorak sam napravio drugu prihranu pšenice koja je sijana u kasnom roku. Nekako mi izgleda slaba, pa sam se odlučio na ovaj ekstrem. 175 kg/ha KAN
 
M

MaliBrko

Guest
Re: SJETVA PŠENICE '08

To je pametna odluka ako je slaba pšenica!
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Re: SJETVA PŠENICE '08

Danas prihranili žito. Bačeno je 100 kila po jutru KAN-a.
Evo koja slika:
jjyFniPWt6UbAxjs.v.jpg

2Gg8u4Xw5JZTnpm0.v.jpg

u52XwP_HBdaW99r8.v.jpg

TwmqNKUCBmzlQ3vC.v.jpg


Imam i video ali to moram uploadati na Youtub pa ču onda i ovdje stavit.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Re: SJETVA PŠENICE '08

Marko355 kaže:
Danas prihranili žito. Bačeno je 100 kila po jutru KAN-a.
Evo koja slika:


Imam i video ali to moram uploadati na Youtub pa ču onda i ovdje stavit.


Kao što rekoh:
[youtube:186av5n9]n2hcytr7EmY[/youtube:186av5n9]
 
T

tomonh

Guest
Re: SJETVA PŠENICE '08

Ja sam prihranil drugi puta pšenicu koja je bujnija,ranije sijana sa oko 100-110kg/ha kana,al planiram ju još jednom prihranit,malo eksperimentiram.
 
T

tomonh

Guest
Re: SJETVA PŠENICE '08

Dal ste prskali pšenicu sa regulatorom rasta modus,kava su vam iskustva s njim,dali se isplati.Hvala
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,430
Re: SJETVA PŠENICE '08

Ja prskam samo sorte koje su sklone polijeganju ili ako procijenim da je potrebno.Litra modusa je bila oko 400kn a ide od 0,5-0,8 l/ha znači košta nekih 300 kn/ha.Pšenicu oprskanu modusom možeš gnojiti do besvijesti bez polijeganja.Pošto su gnojiva skupa a pšenica će vjerovatno biti jeftina bolje pametno gnojiti da nemaš polijeganja.Modus je interesantniji kod ječma ,zobi ,triticale koji su izrazito osjetljivi na polijeganje.
 
B

Bobo

Guest
Re: SJETVA PŠENICE '08

Bas sam i ja htio pitati za regulatore rasta, jer sam planirao prvi puta ove godine na njivi od hektara poprskati da vidim da li ima ikakve razlike i je li taj potez isplatljiv.

Nikada se u zivotu nisam s tim sredstvima susretao, ali kako cujem da zito ranije dozrije, vise zrna naliju i brze, jer ne ide puno hranjiva u stabljiku, pa se klas brze formira. Koliko je to istina ne znam, ali 300kn/ha mi se ne cini povoljnim za pokuse ako ga veliki poljoprivrednici kao jd4755 ne koriste... Podneblje imamo donekle slicno, zemlja je tu negdje, dakle, nista od toga...
 
T

tomonh

Guest
Re: SJETVA PŠENICE '08

Dobil sam doma brošuru o modusu pa piše da na hektar ide oko o.25-0.3l,a za ječam oko 0.5l. Zvao sam onda predstavnika on mi je reko oko 0.4-0,5l/ha. Rekel mi je da se može mješat sa sekatorom. Budem Probal jedan mali komad poprskat pa da vidim. Razgovarali smo jučer sa gospodinom iz baranje oni samo renan prskaju,tj.pojedine sorte koje su sklonije polijeganju.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh