• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

PŠENICA sjetva-žetva 2008.-2009.-2010.-2011.

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
H

Hrvoje_cvangic

Guest
Re: sjetva pšenice 2009

imas srece ako imas gdje ispustit..kod nas na tabli sa 3 strane su kanali,i to poprilicno duboki,ali puni vode,a pol table je pod vodom,a nemas gdje ispustit..katastrofa... :?
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,337
Re: sjetva pšenice 2009

da dobro je kad se ima gdje ispustiti.ja mislim da je sada i moje žito opet pod vodom i to po treći put od početka godine,ako je kanal izlio onda će u žetvi biti prašine jer se mulj zadrži na žitu.to mi se već par puta dešavalo :blackeye
 
H

Hrvoje_cvangic

Guest
Re: sjetva pšenice 2009

a valjda ce se povuc voda,pa ce drenaza obavit svoje,nesto lopata i mozda bude dobro.. :D
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,337
Re: sjetva pšenice 2009

mišljenja sam da je sve to nikakav problem u odnosu na cijenu žita koja bi i ove godine mogla da bude katastrofalna kao i prošle.
 

drmr

Član
Tu od
28 Ruj 2009
Poruka
688
Re: sjetva pšenice 2009

Kako ti se fino oporavila od onog potopa.
Kao da niceg nije ni bilo.

A cijena,ja mislim oko 90 lipa.
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,337
Re: sjetva pšenice 2009

je dobro se oporavila,samo neznam da li ću se ja oporaviti od cijene koja slijedi ove godine.
za ovih 90 lipa čisto sumljam,ali neka bude iz tvojih usta u božije uši.
 

drmr

Član
Tu od
28 Ruj 2009
Poruka
688
Re: sjetva pšenice 2009

Traze da bude 1,20kn. Barem je tako Pokrovac rekao.
Meni se to cini nerealno u ovakvim prilikama.
I nakon zetve ce se silosi napuniti sa 400 000 tona psenice viska.
A Agrokor i Žito je nece otkupljivati. Bit ce zahebano sa tom cijenom.
Njima se vise isplati uvesti,jer jos nakon zetve kad cijena jos padne njima super,a nas seljak opet veslo siso.
 

DELO1

Član
Tu od
9 Ožu 2009
Poruka
378
Re: sjetva pšenice 2009

-poljodjelci ja neznam kako je kod vas ali kod mene pada i piri vjetar kao lud već treći dan i ima površina pod žitom kao da je valjak prešao preko njih a tek su proklasala što će biti od toga :?:
 
T

tomonh

Guest
Re: sjetva pšenice 2009

Mislim da smo sa ovom kišom prdnuli na rosu,kod nas je loše di je 50 litara palo,a kaj je tam di je 100 palo,
prinosi jarina bit če smanjeni,a još i loša cjena..
 
T

tomonh

Guest
Re: sjetva pšenice 2009

Ma seru da ima puno žita u silosima,kolegu su u 1 mj. iz žita zvali i kažu sa su silosi u slavoniji ispražnjeni,samo da kupe jeftino,sve to oni rješe
kakvo je stanje u mađarskoj i srbiji na poljima...
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,337
Re: sjetva pšenice 2009

čuj oni silosi u đakovštini su sigurno prazni,a vjerovatno ih ima još praznih samo mi to neznamo.
 
B

Bobo

Guest
Re: sjetva pšenice 2009

Psenice u mom kraju su zadivljujuce u dobrom stanju. jedna moja njiva koja je izlozena vjetru se pocela "naslanjati" ali je daleko od polegnutog.

problem je u JECMU... povaljano je jako puno njiva i nece ljudi dobro proc s njim...
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,337
Re: sjetva pšenice 2009

stari danas išao u claas u đakovo i kaže da je do tamo vidio jako puno polegnutih usijeva,a pogoto ječmova.kod mene i sada pada kiša i to ne malo,a ja bih trebao pod hitno prskati žito protiv bolesti.
 
B

Bobo

Guest
Re: sjetva pšenice 2009

Bolestinama pogoduje vlaga, a pogotovo kad sunce izadje a ne budes mogo u njivu narednih 3-4 dana dok se malo ne prosusi...

S cime ces prskati protov bolesti i koja cjena po ha?
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,337
Re: sjetva pšenice 2009

oko 200kn/ha sa duett-om ultra,on mi se za žito pokazao najboljim dok je za ječam po meni najbolji amistar extra.
 
B

Bobo

Guest
Re: sjetva pšenice 2009

Ja jos ne znam s cime cemo ici, al 200kn/ha nije strasno.
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,337
Re: sjetva pšenice 2009

inače košta oko 250kn,ali u agronomu su bili dugi i teški pregovori koji su na kraju urodili plodom.dobro meni a dobro i njima.na kompletnoj sjetvi kukuruza i zaštiti za pšenicu izvukao sam oko 16000kn rabata što u današnje vrijeme nije malo.
za toliki rabat sve sam morao keširati jer taj rabat će mi možda biti zarada.
 
B

Bobo

Guest
Re: sjetva pšenice 2009

Sve mi je jasno... znaci, vrijedilo je pokusati ;)

Ma ne znam nista, Brat s Ivicom stalno u dogovoru, iako ni jedan ni drugi ne znaju kako nase psenica izgleda i sto bi joj najbolje pogodovalo ;)

Inace, do sada nismo nikada prskali protiv bolesti, tj od kad ja aktivno radim na zemlji, malo smo se raspitali i cini se da je to pametna odluka, pogotovu o ovako losoj godini je to obavezno.
 

thompsonzfa

Član
Tu od
20 Ožu 2009
Poruka
238
Re: sjetva pšenice 2009

Ev da pitam jednu stvar kad vec spominjete polijeganje, zanima me zašto bacate toliko gnojivo kada je skoro svake godine izvjesno da bude nekog vjetra, tuče i svega ostalog, mala je šansa da ne bude poleglog žita/ječma ako se ide s maksimalnom dozom gnojiva! Nerazumijem jednostavno čemu raditi ovako nešto od njive:



Uploaded with ImageShack.us

Kod nas nije ništa poleglo, a mislim da će prinos biti solidan, zar nije važnije da proizvodnja kolko tolko uspije a ne da možeš svima se hvalit kak imaš 40 metara po jutru? Uostalom čemu toliki prinosi i iscrpljivanje zemlje do krajnjeg maksimuma kad od proizvodnje ionako slabe financijske koristi! :oops:
 
K

korisnik2408

Guest
Re: sjetva pšenice 2009

Bolje je ovako. Kada su losiji prinosi tada je lakse prodati robu, a cijene su nesto vise. Kod nas je veci problem kada urodi kako je planirano. Tada veliki ucjenjuju male koji su sretni da im netko uzme robu. Za cijenu i rokove otplate ne smiju ni pitati.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh