• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

PŠENICA sjetva-žetva, 2011.-2012.-2013-2014

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
dali ste juče slušali u Plodovima zemlje za pšenicu u govoru doktora Bedea,sve je rekao ok,jer ako je onako kako se priča prinos zbilja bude jako nizak i još ako poskupi umjetno bude jaki podbačaj,ja danas orao pokraj moje pšenice i ima dobar izgled i veličinu samo da je snjega,ima vajde što je dobila 15 pod tanjuraču pa lagano još uživa dok ne bude trebala prihrana,samo tko zna dali bude opet izgubljeno prolječe radi busanja
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Moja nažalost raste bez zrna umjetnog, samo stajnjak i zaorani ostaci rade svoje, nema umjetnog do prve prihrane...
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Moja je dobila 350 kg po ha 0-20-30 i 175 kg UREA-e, ali se bojim da bi bolja računica na kraju bila da nisam ništa bacao. Dok se izračuna ovo gnojivo bi samo trebalo na kraju donijeti razliku u cijeni veću od 2.000,00 kn da bih došao na nulu u odnosu na negnojidbu, u što čisto sumnjam. Pšenica za sada lijepo izgleda no treba dobro potrefiti prihranu krajem zime da se kvalitetno izbusa.
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
jest da je tema sjetva pšenice 2011 ali ima i proljetna sjetva 2012,

šta tu preporučujete?koje sijeme?

ja sam milsio baciti i djetelinu tako da nakon žetve nedobijem invaziju ambrozije.ali neznam koje sjeme jare pšenice da uzmem
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
ovakvo je stanje kod mene, za mjesec dana, prihrana KAN-om:

sorta: SRPANJKA






 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
samo da nebude suha godina, kao 2011.......a i kako će se obraditi onda zemlja za proljetnu sjetvu, ako neizmrzne......i nema vlage......:x
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
samo da nebude suha godina, kao 2011.......a i kako će se obraditi onda zemlja za proljetnu sjetvu, ako neizmrzne......i nema vlage......:x
Neče bit baš sjajno,al živi bili pa vidjeli..
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Dečki moji, a što bi to bilo "visoki minusi"???
Valjda ste mislili niski, tamo -15 do -20, da budem malo pametan:lol:
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
a vjerujem da svi znaju na što sam mislio, iako sam se krivo izrazio, jer ako uzmeš u obzir da je visoki minus npr -1 tj najtopliji minus, a npr -20 niži ili hladniji minus.......itd
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Ekipa ovak je na stvari pa bi trebal malu pomoč upučenih!

Pošto nisam uopče imal namjeru sijati pšenicu došlo je do malih promjena u planu i programu! Naime tast ide uskoro u mirovinu pa je izrazil zelju da bi on sebi hranil 2-3 svinje, pa pošto alata i volje imamo glupo mi je kupovati pšenicu ili ječam pa bi vas molil za savjet što sijati i do kad položiti u zemlju!
Dali staviti pšenicu ili ječam, to bi išlo na nekih 500-600 čhv-a!

Unaprijed zahvaljujem!:prayer::madmana::madmana:
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Ekipa ovak je na stvari pa bi trebal malu pomoč upučenih!

Pošto nisam uopče imal namjeru sijati pšenicu došlo je do malih promjena u planu i programu! Naime tast ide uskoro u mirovinu pa je izrazil zelju da bi on sebi hranil 2-3 svinje, pa pošto alata i volje imamo glupo mi je kupovati pšenicu ili ječam pa bi vas molil za savjet što sijati i do kad položiti u zemlju!
Dali staviti pšenicu ili ječam, to bi išlo na nekih 500-600 čhv-a!

Unaprijed zahvaljujem!:prayer::madmana::madmana:
Međimurec,pa kaj si spov do ve:lol::lol::mrgreen:

A nebi možda na proljeće sejav proljetni ječam?



Rokovi su malo prekasni sad,aliii nikad se nezna,trebalo bi probat posijat i kak bude bude,mada bi prinos mogao biti slabiji i za 50%....
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Međimurec,pa kaj si spov do ve:lol::lol::mrgreen:

A nebi možda na proljeće sejav proljetni ječam?



Rokovi su malo prekasni sad,aliii nikad se nezna,trebalo bi probat posijat i kak bude bude,mada bi prinos mogao biti slabiji i za 50%....

A jbga kad su se tek ve zmislili da bi svije hranili a lepo sam testu rekel da mu je jena od 120kg čistam dosta na gruntu!:finga::rolfer:

Ma izgleda da bum ipak hitil ječma, jer imam iza na vrtu tursku detelicu, to pokosim posušim i v šrot! Pajdo s posla veli da svije nabiraju po tim kaj da jih z olovom hraniš!:weedman:
 

drmr

Član
Tu od
28 Ruj 2009
Poruka
688
Danas susjed bacio kan na psenicu. Neznam koliko kg/ha.
Ja cu jos pricekat sa svojom.
Jel bi mu sad kako najavljuju niske temperature to moglo sjebat sta psenicu, dok je na frisko prihranjena?
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
ja ne bacam do kraja veljače,jer ono što je bačeno u sadnji sad daje ljepu boju i samo trebam pričekati busanje i udri sa kanom koji još nisam kupio i obavezno bude išao neki otrov protiv trave
 
K

Ketty

Guest
ja ne bacam do kraja veljače,jer ono što je bačeno u sadnji sad daje ljepu boju i samo trebam pričekati busanje i udri sa kanom koji još nisam kupio i obavezno bude išao neki otrov protiv trave

S čim prskaš protiv korova?
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
da ne reklamiram ali jedan Bayerov meni prihvatljiv po cijeni i praktičnosti

uf gdje me nađe,morao bi gledati ako imam koju zalutalu praznu ambalažu ali sumnjam kad smo ljetos sve predali u CIAK:madmana:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
yes ,da ,ako vršim prskanje žita običaj je proljetno prskanje,radi vremena i financijski mi povoljno a i uspješnost je velika ,mada iskustva od drugih ljudi isto govore i o drugim preparatima ali ja sebi koristim zasad taj:axe:
 

drmr

Član
Tu od
28 Ruj 2009
Poruka
688
yes ,da ,ako vršim prskanje žita običaj je proljetno prskanje,radi vremena i financijski mi povoljno a i uspješnost je velika ,mada iskustva od drugih ljudi isto govore i o drugim preparatima ali ja sebi koristim zasad taj:axe:

A sto mislite jel bi proslo bez spricanja ozime psenice sa bilo cime?
Mislim proslo bi,ali kako bi se odrazilo na prinos.

Jer kada sam imao ozimi ječam nismo sa nicim spricali i korova je bilo samo onih niskih,tako da u tijeku kombajniranja i spremanju zrna ih nije niti bilo tj. nisu pravili probleme.
A mozda je i takva godina bila,pa su korovi slabo krenuli :D
 
M

MOCO

Guest
moraš znati s kakvim korovima na pojedinoj njivi imaš posla! Ako imaš ljetne korove, onda jednostavno moraš špricati jer kad ti oni budu vidljivi više nećeš moći špricati pa ćeš vršit mak,lobodu,čičak,suncokret ...
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh