• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

PŠENICA sjetva-žetva, 2011.-2012.-2013-2014

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
M

MOMOSARIC2

Guest
Stvarno je odlična nema zamjerki. Jedino mi se nesviđa šta je puno banderi na polju,imam i ja na jednoj parceli dvije i tu parcelu mrzim iz dna duše.

Ma da upropastile parcelu , još idu skoro dijagonalno ,kad budem prskao ili nešto drugo idem prohode paralelno sa banderama pa je malo lakše.
 

tatar

Član
Tu od
16 Ruj 2009
Poruka
455
kojom sijačicom sijete ? jel ste malčirali kukuruzište ili ste samo tanjurali ?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
kojom sijačicom sijete ? jel ste malčirali kukuruzište ili ste samo tanjurali ?

Hehe...nit imam potrebe malčirati, niti tanjurati, a kamoli tek paliti, imam dobar plug i zaorem kukuruzište bez ikakvih problema.
Sijem s Hassia 2,25, ove jeseni posijano 29 jutara.
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Hehe...nit imam potrebe malčirati, niti tanjurati, a kamoli tek paliti, imam dobar plug i zaorem kukuruzište bez ikakvih problema.
Sijem s Hassia 2,25, ove jeseni posijano 29 jutara.

Hm, jel tu i moje uračunato??
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Naravno, sve skupa zajedno :)

Baš sam prekjučer obišao polja i mogu reči da rado bude od te pšenice nešta. I ova koju smo kasnije sijali dobro nikla. Moja je procjena da cijena u žetvi neće prelaziti 95 lipa.
 

Gradacac2

Član
Tu od
13 Pro 2010
Poruka
183
Juce obisa polje sa psenicom i izgleda super.
jedino sto sam primijetio je to da ce bit dosta trave.
A sad pitanje,kad je naj bolje prskat psenicu protiv korova?
 

zeko2511

Član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
144
evo danas bio u obilasku ječma i sranjula...gledam i gledam i onda skužim da je dost žut...jel to normalno i kaj bi trebalo napraviti?? P.S.totalni sam početnik
 

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
sačekat proljeće,pa baciti dohranu - KAN, ak opet bude žut onda sahrana:D - imaš "žutu" gnojidbu
 

zeko2511

Član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
144
sačekat proljeće,pa baciti dohranu - KAN, ak opet bude žut onda sahrana:D - imaš "žutu" gnojidbu

bacit ću mu kan...a ak bude žut ne gine mu plug....pa onda možda i kuruzu na njega...
 
H

Hurlimann86

Guest
evo danas bio u obilasku ječma i sranjula...gledam i gledam i onda skužim da je dost žut...jel to normalno i kaj bi trebalo napraviti?? P.S.totalni sam početnik

Može bit da je bolestan uhvatila ga žuta patuljavost ječma ili je kiselo tlo, i naš je na par mjesta požutio zbog kiselog tla i tad smo intervenirali sam vapnom, a u proljeće naravno još i kan ide, al neznam jel se bude šta oporavilo to gdje je žuto jer smo trebali prije sjetve stavljati vapno, al nije ni sad tako strašno par fleka na 3 ha.
 

zeko2511

Član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
144
a jel bi bilo kakve pomoći i koristi da mu sad bacim gnoja ili mješanoga ili kana???
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Kod nas su ječmovi uvijek večinom žuti (kažem žuti u odnosu na pšenice koje su uvijek zelenije), pa nakraju uvijek bude dobar, nikad ne špricam protiv bolesti, samo protiv trave, prihrana 15 + KAN pa opet KAN :)
 
H

Hurlimann86

Guest
a jel bi bilo kakve pomoći i koristi da mu sad bacim gnoja ili mješanoga ili kana???

Pa ako nije baš jako žut vjerojatno bi mu pomoglo, al ne sad polovicom 2 mjeseca ili kad krene vegetacija. možeš ići prvo sa 15-icom, a nakon 2 tj KAN-om.

Šanana- ječam inače nije zelen ko pšenica on je uvijek svijetlo zelene boje i to je prirodno.
 

drmr

Član
Tu od
28 Ruj 2009
Poruka
688
Danas srpanjka posijana.
Rasipacem "sijano",i zatim predeno brnacama.
Bacen samo 15-15-15 bez uree.
Sad se ceka kisa,pa kak joj bu.

20.10. sijana. Ovo je slikano prije 4 dana.
Necu ici jos sa prihranom.
A i kada budem isao,ici cu prvo sa vise P,pa onda KAN.

2ptcqhk.jpg



2hevwaf.jpg
 
I

ihorzic

Guest
Evo sad sam se vratio iz obilaska njiva i ne mogu vjerovati ,..

ječam i pšenica još uvijek niču a ima ga i u klici.

Hvala Bogu šta je tak samo jel bude išta od toga.
 

bobostar

Aktivni član
Tu od
14 Pro 2009
Poruka
1,560
evo sad gledajte kak je žuta...nezz jel to normalno il nije...


Ne želim sada nikome soliti pamet, ali stvar je jasna, zbog čega je pšenica požutjela.
Bila su dva posta o tome; http://www.poljoprivredni-forum.com/showpost.php?p=741413&postcount=125 i http://www.poljoprivredni-forum.com/showpost.php?p=746192&postcount=135.

Naravno, nije kraj svijeta, i dodavanje KAN-a može malo popraviti stvar; ali glavno pitanje nije koliko će pšenica "dobiti" dodavanjem KAN-a, već koliko je izgubila (na kraju, u prinosu u žetvi) zbog ovog zaostajanja u rastu.
:(
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh