• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

PŠENICA sjetva-žetva, 2011.-2012.-2013-2014

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

vimi

Aktivni član
Tu od
9 Stu 2008
Poruka
532
ja sam svoju sijao oko 29 10 do 05.11 i počela je nicati neizgleda loše iako nema kiše
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
psenica posijana od 15-25.10 i nista nije poniklo isao danas u pregled
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
kako je krenula godina za pšenicu bude garant nestašica bez obzira što je posijano nekih 40 000hektara više nego prošle godine,budem vidio svoju ovu zadnju u nedelju ,prva koja je sijana vide se ljepo redovi a ova druga je na nicanju,moram poslikati od susjeda koji mi se žalio da mu ona koju je kupio oriđiđi sjeme jako slaba a do nje ima komad tavanuše koja duplo veča,moram to poslikati jer sam mu ja sijao obadvije isti dan:rolleyess:
 

drmr

Član
Tu od
28 Ruj 2009
Poruka
688
psenica posijana od 15-25.10 i nista nije poniklo isao danas u pregled

Ja sam svoju oko 20.10. sijao.
I vani je i fino se zeleni. Ove godine na toj parceli nije bilo nicega osim zelene gnojidbe. A oralo se dva dana prije sjetve psenice.
Sorta Srpanjka je sijana.

Mozda stvarno nedostatak vlage,ali nije ni kod nas padalo vec duugo.
Tko ce ga znat.
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Danas išao u ophodnju pšenice koja je posijana od 25. 11. a druga 30. 11.
Mogla bi bit i bolja da je malo pala kiša,ali šta je tu je.
img124e.jpg

img125w.jpg
 

vimi

Aktivni član
Tu od
9 Stu 2008
Poruka
532
tako i moja izgleda kad je počela nicati mislio sam da je dobro krenula no sad kao da je stala
 

tatar

Član
Tu od
16 Ruj 2009
Poruka
455
ma sve će to bit ok .
pšenica nije tako osjetljiva na sušu u jesen ako je nikla ova kiša će to malo natopit i beba .
samoi da nebude -20 bez snjega.
 

thompsonzfa

Član
Tu od
20 Ožu 2009
Poruka
238
Danas išao u ophodnju pšenice koja je posijana od 25. 11. a druga 30. 11.

Tako izgleda naša koja je sijana 29.10. :madmana: znači nikakve razlike ako je netko posijao i malo kasnije odnosno izvan optimalnih rokova :partyman:
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
ja bih sijao jaru,koje sjeme preporučujete? neki kažu da bacim i djetelinu zajedno.šta vi velite?kako se to podudara?početnik sam pa zato pitam
 

Emy

Član
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
640
ja bih sijao jaru,koje sjeme preporučujete? neki kažu da bacim i djetelinu zajedno.šta vi velite?kako se to podudara?početnik sam pa zato pitam

Jako dobro pitanje...koje i mene zanima...propustao sam jesenje rokove, pa bih išao na jare kulture, ali mi je kacent na djetelini...
 
K

Ketty

Guest
Tako izgleda naša koja je sijana 29.10. :madmana: znači nikakve razlike ako je netko posijao i malo kasnije odnosno izvan optimalnih rokova :partyman:

Mi smo sijali 3.11. i isto se tek lagano nazire. Mislila sam da smo debelo zakasnili a sad vidim da su neki sijali i mnogo kasnije. :scratch
 

drmr

Član
Tu od
28 Ruj 2009
Poruka
688
Kad dodem kuci za dva tjedna poslikat cu svoju i stavit tu.
Kaze stari da je svugdi nikla isto,da je kao tepih.
Sijana je 19.10.
 
M

MOMOSARIC2

Guest
Evo moje pšenice sijana od 4.10 do12.4. ,samo tanjirano na kukuruzište zato je solidno nikla,inače 170kg/h









 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
zašto kažeš solidno kad je nikla odlično i izgleda zbilja za +5,znači bila je sjetva bez oranja,za svaku pohvalu,ja znam isto sijati u potanjurano iza silažnog kukuruza ali ove godina suša pa nisam htio da se patim ,sad samo u veljači joj daj pod rep i da vidiš šuške:axe:
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Stvarno je odlična nema zamjerki. Jedino mi se nesviđa šta je puno banderi na polju,imam i ja na jednoj parceli dvije i tu parcelu mrzim iz dna duše.
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
evo nakon malo kise psenica konacno ponikla (sjetva15-25.10)
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh