• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

PŠENICA sjetva-žetva, 2011.-2012.-2013-2014

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
465
ja sam sa Soissonsom znao ići i do 7,7 t/ha, Isengrainom do 7, a sad imam 6 sorti; Bc Lira, Bc Lorena, AG Matea, AFZG Karla, Renan, Element, a od ječmova Bc Bosut i Bc Vedran.
 
B

Bobo

Guest
Ok, sve to stima, ali koju gnojidbu imas za prinose 7t/ha, je li uopce isplativo ganjati toliki prinos?

Treba gledati omjer ulozeno-dobiveno a ne ganjati neke vrhunske prinose, a sjetva te kostala vise nego njiva na koju siijes...
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,201
Zavrsio i ja sa sjetvom.. ove godine se bas dobro i izoralo, i pripremilo i posijalo..
evo koja slikica na kraju:


 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Sad tek vidim da je to IMT sijačica, to imate na pol s Prilikovima??

Nisam imal pojma da je IMT radil takve, znam samo za one klasične široke 2,5 metra.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,201
Sad tek vidim da je to IMT sijačica, to imate na pol s Prilikovima??

Nisam imal pojma da je IMT radil takve, znam samo za one klasične široke 2,5 metra.

Ne, to ti je sijacica od Đurde Horvatove, al su i prilikovi sejali s njom.. do sad sem navek sijal s oltovom, al reko idem probati s tom, i morem reci da se oltova uopce nemre ni usporedivati s ovom. jako je precizna, posije u kilu na koliko ju nastelas i nema nikakvog stopanja nikad.. a jako brzo se more terati.. jedan savrsen proizvod od IMT-a.. :supz: stel bi si nabaviti jednu takvu, samo ako ju najdem..
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
ovakvu sam vidio prije par godina u V.Pisanici,stajala je u jednoj šupi samo sva zrondana,ja danas posijao ral,iza nedelje još treba 4,gnojidba 0 pošto nema love,količinski koliko se bude skupilo pšenice uz malo prihrane budemo vidjeli dogodine ,sijem ju radi plodoreda i slame,ide Renan 150 kg na ral,sjeme sa tavana samo dobro zaprašivanje i to je to,kad se nemože bolje,ali vremenski uvijeti su dobri iako sam nekad znao sijati u katastrofu i bilo je zadovoljavajuče
 
B

Bobo

Guest
Nevjerovatno... Netko ima ovakvu IMT sijacicu jos na zivotu i kako vidim u super stanju...


Ovo je DIREKTNA suradnja s Norveskim KVERNELANDOM i taj sistem je OLT kopirao, a IMT ima licencu... J... lud zbunjenog.

Uglavnom, jedna jako fina i precizna sijacica i to se cuva i za buduce narastaje.

SVAKA CAST!

Sanana, IMT je pravio jako puno razlicitih sijacica... od najmanjih pa do velikih nosenih (dvije velike spojene u jednu) pa do jos vecih vucenih sijacica...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ne, to ti je sijacica od Đurde Horvatove, al su i prilikovi sejali s njom.. do sad sem navek sijal s oltovom, al reko idem probati s tom, i morem reci da se oltova uopce nemre ni usporedivati s ovom. jako je precizna, posije u kilu na koliko ju nastelas i nema nikakvog stopanja nikad.. a jako brzo se more terati.. jedan savrsen proizvod od IMT-a.. :supz: stel bi si nabaviti jednu takvu, samo ako ju najdem..

Stvarno fin strojček, još k tome i IMT proizvodnje...:mrgreen:;)
Koliki joj je zahvat?

Nevjerovatno... Netko ima ovakvu IMT sijacicu jos na zivotu i kako vidim u super stanju...


Ovo je DIREKTNA suradnja s Norveskim KVERNELANDOM i taj sistem je OLT kopirao, a IMT ima licencu... J... lud zbunjenog.

Uglavnom, jedna jako fina i precizna sijacica i to se cuva i za buduce narastaje.

SVAKA CAST!

Sanana, IMT je pravio jako puno razlicitih sijacica... od najmanjih pa do velikih nosenih (dvije velike spojene u jednu) pa do jos vecih vucenih sijacica...
Eto vidiš kolega, ima svašta u našem kraju :D

Suradnja s Kvernelandom kažeš, pa to je iz doba iz kojeg su i moji plugovi u suradnji s njima, staro bome dosta.
Bitno da je stroj kvalitetan i precizan...
A i odmah me podsjetio na OLT "bubnjašicu" kak ju ja zovem. Znači olt je to kopirao.
Velim, ima kod nas dosta ovakvih kakva je tvoja, i ljudi su zadovoljni.
Uglavnom ja volim ove stare švapske tima moje Hassie...sije sve i svašta i super precizno, nema da omane.
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Svasta sam vidio al ovakvu sijacicu ruku na srce nikad do sad.
Sjetva je negdje na pol bit ce za par dana gotovo.
 
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
465
Ok, sve to stima, ali koju gnojidbu imas za prinose 7t/ha, je li uopce isplativo ganjati toliki prinos?

Treba gledati omjer ulozeno-dobiveno a ne ganjati neke vrhunske prinose, a sjetva te kostala vise nego njiva na koju siijes...

sad ću samo 1 prihrana KAN-om, a još dvije folijarne...
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,343
Prijatelj jučer sijao striki.

DSC_0560Kopiraj.jpg


Mi danas nastavili svoje.

DSC_0562Kopiraj.jpg


DSC_0563Kopiraj.jpg


DSC_0564Kopiraj.jpg
 

daniel2356

Član
Tu od
14 Svi 2009
Poruka
551
Oovaj apache je lijepo izniko. Ja sam svoj apache tek posijal jucer, bu za par dana valda izniko, al zato je srpanjka vec prekrasna, sijana 1.listopada.
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,343
Kod mene sjetva završena.
Posijano 13 ha, Gabi, Matea i Mihelca, i nešto sitno Srpanjke (možda jutro).

DSC_0575Kopiraj-1.jpg


DSC_0576Kopiraj.jpg


DSC_0577Kopiraj-1.jpg


Otvoreno je 575 kg, ali nemam dosta da napunim sijačicu.

DSC_0578Kopiraj.jpg


DSC_0580Kopiraj.jpg
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh