• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

PŠENICA sjetva-žetva, 2011.-2012.-2013-2014

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

manjo

Član
Tu od
18 Ruj 2012
Poruka
351
Ja nikad ne prskam protiv korova, samo bolest dva puta i to je to. Ako je dovoljno gusta nema šanse korov. Od sjemena si uzmi osječku Katarinu. Ja samje imao ove godine i od svih je bila najprinosnija, čak preko 7 tona hektar. Niska je, možeš ju šibati gnojivom i neće leči. Sijao bih je opet, ali ako budem išta sijao moram neku brkulju zbog divljih svinja, čuda mi rade po polju.

u koje vrijeme spricas protiv bolesti i sa cime
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Ove godine je u mom kraju posijano jako puno pšenice, duplo veče površine nego prijašnjih godina, najviše zbog toga što več 2 godine suša odnese urod kukuruza, pšenica ipak uspjeva, kako izgleda po drugim djelovima "ljepe naše"?
 

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
984
Da li je netko sijao ili sije stočnu pšenicu? Ima li tko kakva saznanja,lijepo molim :prayer:
 

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
984
ja licno prvi put cujem za tu psenicu.
Da nije u pitanju Tritikal??

Pa to je Renan od RWA, danas posijao 50 kg za probu. U poljoapoteci kažu da je jako dobra za ishranu stoke umjesto stočnog brašna i posija.
Da li netko ima iskustva sa tom vrstom pšenice?
 

soony-69

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
861
Danas posijao 11 ha,ostatak čeka oranje poslije kiše.Zajebo sam na prvih par hektara jer sam tek kasnije skužio da sam krivo namjestio sijačicu,tako da je ispalo 295 kg/ha Katarine,umjesto predviđenih 330.Sad šta bog dade,al se bojim da bi mogo ispast skup zajeb.:prayer:
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
pošto je posijana u optimalnim rokovima ,bude možda bolja nego po preporuci jer i svi proizvođači sjemena malo podižu sjetvenu normu zbog prodaje sjemena,trgovačka posla i igre bez granica,samo nek ne bude zla i nek bude dobro prolječe:partyman::partyman:
 

Gradacac2

Član
Tu od
13 Pro 2010
Poruka
183
Pa to je Renan od RWA, danas posijao 50 kg za probu. U poljoapoteci kažu da je jako dobra za ishranu stoke umjesto stočnog brašna i posija.
Da li netko ima iskustva sa tom vrstom pšenice?

ja sam posijao tu psenicu i dobro je nikla za sad.
al nisam znao da je to psenica za stocnu izhranu:scratch:scratch
 

Gradacac2

Član
Tu od
13 Pro 2010
Poruka
183
pošto je posijana u optimalnim rokovima ,bude možda bolja nego po preporuci jer i svi proizvođači sjemena malo podižu sjetvenu normu zbog prodaje sjemena,trgovačka posla i igre bez granica,samo nek ne bude zla i nek bude dobro prolječe:partyman::partyman:

potpisujem...:supz:
 

daniel2356

Član
Tu od
14 Svi 2009
Poruka
551
Otkud vam da je Renan stočna pšenica, Renan je poboljšivać.... Kod nas se odvajao u poseban silos i plačala se druga cijena za njega, otprilike 10 posto veća.
 

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
984
Otkud vam da je Renan stočna pšenica, Renan je poboljšivać.... Kod nas se odvajao u poseban silos i plačala se druga cijena za njega, otprilike 10 posto veća.

Meni rekli u poljoapoteci da je Renan najbolji za stočnu ishranu, a sad da li je to samo stočna pšenica u to baš i ne vjerujem. :roll:
 

eddo

Član
Tu od
24 Lip 2012
Poruka
79
Posijana pšenica, sorta renan, sijano 250kg/ha.

Frend sijao Sonalikom ...

imag1264v.jpg

imag1266.jpg

imag1267.jpg
 

bobostar

Aktivni član
Tu od
14 Pro 2009
Poruka
1,560
Danas posijao 11 ha,ostatak čeka oranje poslije kiše....
Što si odlučio na kraju; jesi li išao sa startnim gnojivom (Microphos) ili si ostao pri starome?
:gitarist:
 

soony-69

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
861
Ostao pri starom.Nešto zbog cijene(25 kn + pdv,Sjeme iz Splita),jer umjesto 30 kg Misrophosa(oko 15 kg fosfora)mogu baciti 170 kg 15-15-15(25 kg fosfora+isto toliko dušika i kalija),a i zbog žurbe da stignem prije kiše nisam ga stigao nabaviti.
 
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
465
ja ću posijat nakon kiše oko 3 jutra, zasad još samo ječam, oni koji su lani kod mene, u mom mjestu sijali 19.11., imali su prinos oko 9,5 t/ha
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
A kak dokazati pri predaji pšenice u silos da imaš renan ili bilo koji drugi poboljšivač??

Dal se to riješava prije ili kak ide taj postupak??
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh