• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

PŠENICA sjetva-žetva, 2011.-2012.-2013-2014

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

matijas311

Član
Tu od
19 Tra 2010
Poruka
243
A kak dokazati pri predaji pšenice u silos da imaš renan ili bilo koji drugi poboljšivač??

Dal se to riješava prije ili kak ide taj postupak??

U Slavonskom brodu u Silosu koliko znam nema razlike u cijeni, mi smo sijali poboljšivače do prije 4-5 godina jedino što bi dobio njima je manji prinos 30-50%, zadnjih godina sijemo srpanjku, primu, luciju... i s njima postignemo relativno dobar hektolitar a to je uz primjesu jedini parametar koji se gleda
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Jel se to meni čini ili se ove godine sije enormno mnogo pšenice? Barem u mojem kraju je sigurno 50 %-tno povečanje sjetve. Tome sigurno pridonosi ovogodišnja i prošlogodišnja cijena i sjetva tavanuše, što ljudi često brkaju sa farmerskim sjemenom.
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,343
Pa ako si tavanušu dao obraditi, trijeriti,...
onda to i je farmersko sjeme ili?! :eek:
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Pa ako si tavanušu dao obraditi, trijeriti,...
onda to i je farmersko sjeme ili?! :eek:

Pa to je farmersko sjeme, a koliko je ljudi dalo obraditi, to je druga priča, jel tako?
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,343
Imaš pravo...

2 tone što smo imali svoje smo dali obraditi,
ostalo sve sjemensko.
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Vozao sam se ovaj tjedan i prošli stalno kraj vas dok ste orali i sijali, svaki dan 3-4 puta za lozan sa robom. Možda si zamijetio crveni kombi mercedes.
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,343
Ako misliš na veliko polje uz glavnu cesti di je oral JD
i sijal Fendt, to nisam bil ja, nego bratić, a prijatelj je sijal.

Tak da nisam zamijetil... :D
 

matijas311

Član
Tu od
19 Tra 2010
Poruka
243
Prošle godine smo imali posijano 140 kj pšenice, a ove 100.
Prošle smo posijali 50 kj tavanuše srpanjke bez ikakve dorade ali je imala dvije zaštite od bolesti ( Artea pa Controlan), ove godine smo posijali 80 kj tavanuše imali smo u planu doradu al nas je od toga odgovorila magistrica fitofarmacije s kojom radimo, kaže da sjeme nije potrebno dorađivati uz takvu zaštitu, jedino što siješ i polovice
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
Apache 100 kg / ral....

DSC01669.jpg

DSC01668.jpg
 
J

Janko10

Guest
pšenica

Posijao sam pšenicu prije 14 dana...išao sam danas pogledati i pšenica je niknula ali jako slabo a zrno nije u zemlji nego je vani. Kad sam posijao bilo je u zemlji. Ako to tako ostane to će se sve smrznuti. Šta da radim sada?
 

thompsonzfa

Član
Tu od
20 Ožu 2009
Poruka
238
Posijao sam pšenicu prije 14 dana...išao sam danas pogledati i pšenica je niknula ali jako slabo a zrno nije u zemlji nego je vani. Kad sam posijao bilo je u zemlji. Ako to tako ostane to će se sve smrznuti. Šta da radim sada?


Mislim da nema razloga za brigu, barem ne još. Kod većine koji su malo kasnije sijali je tako jer bilo je hladno razdoblje a pšenica baš i ne raste kad je 10 stupnjeva, a ispod 7 skoro pa nikako. Takodjer je bilo dosta kiše pa je možda malo ispran gornji dio zemlje pa se čini da je pšenica vani, ali ako je posijano kako treba sve će to biti uredu... ;)
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
posijao psenicu prije 10 dana i jos nije niknula..
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
ja ću je posijat u naredna 2 dana
ako je vreme kod tebe slično kao kod mene..teško da češ to uraditi narednih dana. i moja je počela nicati, ali nikako, a što sam sijao do 15.10 ta je u vrhunskoj formi.
 

nihad

Član
Tu od
10 Ožu 2012
Poruka
226
ako je vreme kod tebe slično kao kod mene..teško da češ to uraditi narednih dana. i moja je počela nicati, ali nikako, a što sam sijao do 15.10 ta je u vrhunskoj formi.

I kod mene su ove što su sijane prije ovih kiša počele nicati već poslije 7 dana i sad su jako dobre a ove sijane nešto kasnije kad je već bilo malo mokro u gornjim slojevima,one nešto cmilje.
 
M

Manolo

Guest
Ja sam posejao 278 ha psenice i sve su strane sorte firme KWS sa genetskim potencijalom preko 10 t po ha. Predsetveno sam isao sa 250kg Yare Mile po ha i setvu sa 200 kg po ha zasad joj je to ok kasnije cekamo prehranu koju radimo iz tri puta i to je to.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh