• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

PŠENICA sjetva-žetva, 2011.-2012.-2013-2014

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,201
Ja sam na jesen pd brazdu bacil 150 kg urea, zatanjural 250 kg 7-20-30 i sad planiram prihranu 150 kg kana i pred klas još jednu prihranu kanom 150kg. Špricanje po potrebi. Sijana je BC Mihelca 280kg/ha.

Ovo gnojenje, jel to na ral ili na hektar?
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
sve ok...samo nesi trebal toliko uree, 100 kg na hektar je dosta!
sad eventualno kanom gde je lošija, a špricanje po potrebi...prvenstveno zaštita od korova

Mislim da je špricanje protiv bolesti klasa obavezno postalo,jel dešava se da ne primijetiš da je klas bolestan,sve izgleda super a na kraju bude zrno škurinjavo.
 

soony-69

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
861
Koje sredstvo protiv korova(ili kombinacija sredstava)se pokazalo kao najučinkovitije i najpovoljnije s obzirom na cijenu,a koje protiv bolesti?Pročitao sam temu ali bi mi koristilo kad bi iznjeli nova iskustva u vezi sredastava i rokova primjene.
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Ja sam koristio samo Amistar za zastitu i zadovoljan. Protiv trave Tena, jos ovu godinu pa ide van iz proizvodnje, Tornado i Senkor.
 

manjo

Član
Tu od
18 Ruj 2012
Poruka
351
Ja sam koristio samo Amistar za zastitu i zadovoljan. Protiv trave Tena, jos ovu godinu pa ide van iz proizvodnje, Tornado i Senkor.

dali si mjesao Amistar i TEnu ili si svako posebno sprico i posto si placo Amistar
 

Mireek

Član
Tu od
6 Ruj 2011
Poruka
388
Ja sam ove godine išao sa 150kg UREE pod brazdu, i zatanjuravao 3x15 300kg, išao sam probat tako veli kolega da on tak svake godine gnoji i lijepe prinose ima, sad si ja malo kontam i sve me strah da to sve ne polegne, moral bum pazit sa prihranom.....:icon_scratch:
 

tatar

Član
Tu od
16 Ruj 2009
Poruka
455
Koliko goriva potrosis na sjetvu po hektaru na takvoj tabli( na komplet obradu)
 
M

MF8120

Guest
na komplet obradu,(oranje,jedan trag tanjuraćom,i sjetva) oko 70-80 lit po ha
 

borna92v

Član
Tu od
23 Sij 2013
Poruka
647
Pa to mi se čini previše za samo jedan trag tanjuračom... Kak tak dobro usitniš zamlju ako ideš samo jednom s tanjuračom? Ja za to isto potrošim tu količinu goriva a moram ič barem dvaput s tanjuračom...
 
M

MF8120

Guest
ma zemlja takva da se da napraviti, a i idem s teškom tanjuraćom , 40 doskova
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ako sam dobro shvatio ideš jedan trag tanjuračom pa iza tog kombinacija rotodrljača+sijačica??

Ako je tako onda nikakvo čuda da se dobro i fino usitni zemlja :)
 
M

MF8120

Guest
I da,sijačica je s diskovima,i to na gusto,sije 31 red na 3m,tako da i to puno znači...
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,514
Cemu RD kad je tako fino usitnjeno, po oranju da je proci jednom ili dva puta sirokim sjetvospremacem ili drljacom i sijes s traktorom od 50 ks.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh