• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

PŠENICA sjetva-žetva, 2011.-2012.-2013-2014

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
M

MF8120

Guest
jednom ili dva puta širokim sjetvospremačem,i onda siješ.......,tko ima hektara za sijat ovo je brže,....,ako nisi primjetio,siješ sa 7,7.5km/h ,sa kvalitnetnom obradom,a to je bit svega,kvalitet,a NE kvantitet
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ma uredu je to, ali imam isto pitanje, čemu tanjuranje prije ako se več koristi rotodrljača??
 
M

MF8120

Guest
vi kao da neradite na polju....! orano je,i odmah tanjurano jer su bile buse i suha ,isprva jesen! tada je pala kiša i sijano sa setom,po zamišljenom planu! bez obzira na rahlost! i s obzirom da je posijano ujesen 90ha ozimi kultura,ispalo odlično! PA JELI VI SVI RADITE I ŽIVITE OD POLJOPRIVREDE....,ILI ŠTA!!???
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Pa naravno da radimo na polju, ja samo velim da imam rotodrljaču nebi koristio tanjuraču!
Ako je to tvoj zamišljeni plan, nemam ja ništa protiv, tako radiš, tako ti se pokazalo dobro, nema sretnijeg od mene da si uspio prijatelju!
 

Tomislav7

Član
Tu od
24 Velj 2012
Poruka
169
@MF8120, ostao sam bez riječi i vida dok sam gledao tablu na videu. Šanana a ti?

ljudi jel se isplati sada prihranit pšenicu sa fosforom i kalijem ili samo sa dušikom da se ide dva puta? nemam petnajsticu nego ću malo posudit od repe fosfora i kalija, ako je isplativo, nisam pametan.
 
M

MF8120

Guest
koristio bi da si vidio koje su buse bile....,pusti video,nakon kiše je bilo!

a i kod nas u slavoniji 200m zračne linije ,zemlja nema veze s vezom,raznolikost je ogromna!

drugo ste vi podravci,odnosno, zemlja...,da me netko krivo neshvati!

kod nas polje nema veze sa strukom puno puta,odnosno ,s tlom...
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
ne vidim razlog za povisene tonove.
sijemo sa sjetvenom linijom doma direktno na brazdu upravo iz razloga da se smanji broj prohoda a priprema je vise nego dobra. po meni je tanjuranje nepotrebna operacija prije te kombinacije, ali svatko radi kako njemu pase. zato pitam zasto si isao s tanjuracom. radi unosenja umjetnog, radi teske pripreme (a komentari su da je fino pripremljeno pa nisam mislio da je do toga) ili ima neki treci razlog.
ako je problem odgovoriti na jednostavno pitanje onda necu vise nista pitati. iako je upravo to svrha foruma, da se razmjenjuju iskustva i informacije..
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
@MF8120, ostao sam bez riječi i vida dok sam gledao tablu na videu. Šanana a ti?

ljudi jel se isplati sada prihranit pšenicu sa fosforom i kalijem ili samo sa dušikom da se ide dva puta? nemam petnajsticu nego ću malo posudit od repe fosfora i kalija, ako je isplativo, nisam pametan.

Ma i mene "tabla" fascinira....ali takvog kaj kod mene nemreš vidjeti, sve male parcele.
 
M

MF8120

Guest
pa prijatelji dragi,ali ja sam već odgovorio više puta,ali nitko ne konta...

rekoh da je orano,i omah zatim tanjurano,jednim tragom

pa je u međuvremenu pala kiša,što se i vidi na snimku,da ima vlage....

pa zatim sijano sa setom,s tim da je sijačica ogromna,ali neostavlja takav učinak na snimku

sijačica uz sve ja sa diskovima koji dodatno,(iz iskustva) sitne zemlju

tako da ,ovo izgleda odlično,slažem se,ali jedino tako i treba biti

u biti,to je normalno,kad s mehanizacijom pogodiš vremenske uvjete,i rokove sjetve!!!!
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
Morate shvatiti da nije svaka zemlja jednaka, pretpostavljam da postoji opravdan razloga zašto je MF8120 prvo tanjurao, ako ništa drugo ljepše i mirnije se radi sa RD po tanjuranom.

btw* MF8120 odakle si? po ovoj ravnici pretposavljam negdje oko Širokog polja?
LP
 
M

MF8120

Guest
a tabla je 24ha,šta i nije puno,ali na snimku i meni izgleda veća
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
]Morate shvatiti da nije svaka zemlja jednaka, pretpostavljam da postoji opravdan razloga zašto je MF8120 prvo tanjurao, ako ništa drugo ljepše i mirnije se radi sa RD po tanjuranom. :D
Vjerojatno je dosta prije sjetve preorano pa je odmah i zatanjurano, jer kod nas ako zapekne to se više ne usitnjava lako...

btw* MF8120 odakle si? po ovoj ravnici pretposavljam negdje oko Širokog polja?
LP
 
M

MF8120

Guest
hahaha,ma hvala na dobrodošli
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Evo malo i mojih videa,upošto sam novi http://www.youtube.com/watch?v=eFKh7q1BaBU

Lijepo odrađeno.Ja inače idem odmah sa sijetvenom linijom na brazdu,eventualno ako je dosta busasto na prednji hidraulik zakopčem obične brnače ili kako to u slavoniji zovu zubače i u jednom prohodu sve riješavam,a inače su kod mene dosta teške zemlje,al kod nas je bilo kiše u jesen pa se dalo lijepo izorati za pšenicu,nije bilo velikih busa.
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
Uskoro bi trebalo u prihranu a na polju je premokro i već u srijedu kažu kisu...
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Uskoro bi trebalo u prihranu a na polju je premokro i već u srijedu kažu kisu...

Kod mene ima jos 10-ak cm snijega a ispod tog snijega sama voda i blato tak ako jos ce kisa padat jedino ce prije snijeg otopit meni treba suncano vrijeme da sve osusi da cu moc na njivu!
 

Mireek

Član
Tu od
6 Ruj 2011
Poruka
388
bogme ni aj neznam kako ću u prihranu u polje.....sve pliva.....:icon_scratch::icon_scratch:
 

soony-69

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
861
Kod mene na dosta mjesta leži voda,i to najvjerojatnije duže vrijeme jer je snijeg padao i topio se te smjenjivao s kišom.Nezgodno je što ju nemam mogučnosti nekud ispustiti.
Tu ,na tim mjestima i kad se povuče voda neće biti ništa od pšenice?Ili? Rado ode zarada.:fiery:
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh