• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

PŠENICA sjetva-žetva, 2011.-2012.-2013-2014

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

drmr

Član
Tu od
28 Ruj 2009
Poruka
688
Iako je jos rano,da Vas pitam koje cete sorte sijati?
Od kojih sjemenarskih kuca?

Ja planiram srpanjku(za svoje potrebe,nema prodaje).
I to nesto malo oko 1ha.
Ovi oko mene sto siju,sijali su prosle godine Renatu.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Sjetva pšenice 2011

ne sijemo puno pšenice jer smo ovisni o drugim kulturama za ishranu krava,a i nema se puno zemlje,kod nas jako malo zemlje ima neobrađeno_Ove jeseni možda posijem 3 hektara,definitivno samo RWAsortiment a cijena kakva bude dogodine ,ne zamaram se time jer ja sam premalen u tom začaranom krugu, jer pšenica mi najviše treba radi slame,ove godine nabili su cijene od 100-150 za gotovu balu i još nije bilo robe za kupiti.imao sam 3 rali raži stuko ju led krajem 5 mjeseca uspio sam nešto pokositi rotacionom za slamu i nekih 300kg za sjeme,zobi je bilo 1,5hektar isto stradala od leda ,bilo možda nekih bijednih4 tone i160 kockastih bala, užas :partyman:
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Ajkula sto me nisi na vrijeme pito za slamu, prodo sam je 40kn po bali covjek si sam baliro i odvezo. Cak sam i s rodjom bio u pregovorima znao je da je slama za prodat
 
M

MOCO

Guest
Sa koliko i sa cime cete u gnojidbu?

ako nebude poticaja,neću bacit ništa! sam isfinancirat nemogu, a neću si nabijat dug s kamatama preko zime
 

tatar

Član
Tu od
16 Ruj 2009
Poruka
455
mi sijemo po soji tako da samo 450-600 kg/ha 7-20-30 a na lošijim zemljama 8-26-26
i negdje malo stajnjaka u prolječe kan dva puta 150 kg /ha
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
Zašto bacas 15icu,ona nije dobra najesen jel je njen oblik hranjiva lakotopiv i pogodan ispiranju,najesen ide 7-20-30,8-26-26,5-15-30,10-30-20 itd
Mi čemo negdje oko 250-300kg/ha mješanog imalo urea
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
dobra je 15 samo pod tanjuraču za žito,taman ju posisa pšenica preko zime,ova jača gnojiva bolje pod ralo,a nakraju tko kak bude mogao isfinancirat ovu jesen tak bude i bacao umjetno:madmana:
 
Tu od
15 Kol 2011
Poruka
70
Zašto bacas 15icu,ona nije dobra najesen jel je njen oblik hranjiva lakotopiv i pogodan ispiranju,najesen ide 7-20-30,8-26-26,5-15-30,10-30-20 itd
Mi čemo negdje oko 250-300kg/ha mješanog imalo urea

Ti si još mlad i neiskusan po pitanju pšenice.Nije bitno samo bacat gnojivo treba na kraju imat i nekakvu korist iz svega toga.Bacao sam ja i 7-20-30. i na kraju iz te priče je bilo puno ulaganja i posla a ništa koristi.
 

drmr

Član
Tu od
28 Ruj 2009
Poruka
688
dobra je 15 samo pod tanjuraču za žito,taman ju posisa pšenica preko zime,ova jača gnojiva bolje pod ralo,a nakraju tko kak bude mogao isfinancirat ovu jesen tak bude i bacao umjetno:madmana:

Koliko ces 15ice na ha?

Gledam na internetu i vidim cijena srpanjke 2,80kn proslogodisnja cijena,ovogisnju cijenu sjemena nisam vidio.
Ali ustvari sve ce se to kretati oko 3kn.
 

noviuposlu

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
759
Koliko Vam dođe kilograma pšenice na hektar?

I zašto toliko gnojiti, čitao sam da je dovoljno s prirodnim gnojem jedanput na 3 godine eventualno dodati ako je jako zima nakon jedne godine, i znam čovjeka koji tako radi i dođe jako lijepa pšenica
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Sjetva pšenice 2011

možeš ti bacati stajnjak svaku godinu ali bez mineralnog nema prinosa da bi bilo rentabilno proizvoditi,jedino ak imaš veči komad samo radi poticaja a tome nije ovdje mjesto,taj nesretni profit je sve samo treba znati koliko zemlja može dati a koliko bude priroda dozvolila,1996ja osobno prvi put počeo sam baviti se poljoprivredom,nakon smrti oca,poklopila se dobra godina za pšenicu ali i ja sam napravio sve školski 80kg urea pod plug,150 kg 15 pod tanjuraču,prva prihrana 150 kg 15 druga 150 kan prskano dva puta protiv bolesti,bilo je dovoljno oborina bez leda sve idealno površina je bila1500čhv prinos39060kg tada i nikad više i zato nek gradska djeca ne trkeljaju kak je prizvodnja pšenice samo baci zrno i pusti kombajn i to je čist posao,pa pogledajte samo ovu godinu,ne ponovila se idučih 1000god:drinkers:
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
Ti si još mlad i neiskusan po pitanju pšenice.Nije bitno samo bacat gnojivo treba na kraju imat i nekakvu korist iz svega toga.Bacao sam ja i 7-20-30. i na kraju iz te priče je bilo puno ulaganja i posla a ništa koristi.

Daj ne pričaj gluposti sit sam toga da sve raste bez gnoja itd.Bolje je da baci umjesto 150kg 15ice, 100kg 7ice.
15ica je lako topiv oblik gnojiva i ona je pogodna za startnu gnojidbu u prolječe,a dok ovi drugi su teže topivi oblici.itd
 

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
možeš ti bacati stajnjak svaku godinu ali bez mineralnog nema prinosa da bi bilo rentabilno proizvoditi,jedino ak imaš veči komad samo radi poticaja a tome nije ovdje mjesto,taj nesretni profit je sve samo treba znati koliko zemlja može dati a koliko bude priroda dozvolila,1996ja osobno prvi put počeo sam baviti se poljoprivredom,nakon smrti oca,poklopila se dobra godina za pšenicu ali i ja sam napravio sve školski 80kg urea pod plug,150 kg 15 pod tanjuraču,prva prihrana 150 kg 15 druga 150 kan prskano dva puta protiv bolesti,bilo je dovoljno oborina bez leda sve idealno površina je bila1500čhv prinos39060kg tada i nikad više i zato nek gradska djeca ne trkeljaju kak je prizvodnja pšenice samo baci zrno i pusti kombajn i to je čist posao,pa pogledajte samo ovu godinu,ne ponovila se idučih 1000god:drinkers:

prinos 39 t/5 400m2 ,manje od jutra ??? ili
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Sjetva pšenice 2011

izvinjenje svima jedna brojka viška ,uvjek sam navlačio dvojku iz matematike tri tone i960kg na 1500hvati jer je kombajner sam mjerio zemlju jer ja nisam znao koliko je velika iz navedenog razloga,to je bilo tada i više ni u snu ,pšenica je bila sana:roll:
 

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
,to je bilo tada i više ni u snu ,

-sigurno si i smanjio gnojidbu umjetnima i nepaziš na plodored
 

noviuposlu

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
759
Daj ne pričaj gluposti sit sam toga da sve raste bez gnoja itd.Bolje je da baci umjesto 150kg 15ice, 100kg 7ice.
15ica je lako topiv oblik gnojiva i ona je pogodna za startnu gnojidbu u prolječe,a dok ovi drugi su teže topivi oblici.itd


naravno da se necemo oko toga gubiti vrijeme... al pročitao sam dosta knjiga i raspitivao i sve, vidio i slicno... ja cu posijati tako psenicu pa sta dođe dođe, ako šta i dođe računam max 4-5t na hektar... ja sijem za sebe... bit ce bez spricanja, na žurnadu (2000m) cu staviti max max 60kg... sta dođe li da dođe. vjerojatno renan, super zitarka i mihelca (kalibrirano zrno)... al ako gre sve po planu... ako ne dogodine, bit ce i vise njiva na raspolaganju, ove cu tek na ostale stavit djetelinu, mozda i malo zobi (koja je skroz nepotrebna al za probati)

ako je sve krivo u vezi toga i sve nema veze, ja radim za sebe za svoj gust te volim da ucim, da probam ovako i onako
lijep pozz

izvinjenje svima jedna brojka viška ,uvjek sam navlačio dvojku iz matematike tri tone i960kg na 1500hvati jer je kombajner sam mjerio zemlju jer ja nisam znao koliko je velika iz navedenog razloga,to je bilo tada i više ni u snu ,pšenica je bila sana:roll:

sorry al nisam siguram bas u vase mjere, jutro je 4700m il tak nesto, znaci pola hektara i ti si na to dobio skoro 4t ili?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh