• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

PŠENICA sjetva-žetva, 2011.-2012.-2013-2014

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
Tu su Gabi u Fiesta zajedno.

DSC_0201Kopiraj.jpg

lijepo izgleda psenica..
koliko je velika ta parcela?
 
B

Bobo

Guest
ma da, trebaš imati 10tak jutara, da možeš računati s dobiti, još nisam ni orao za pšenicu, išla je na krumpir........samo tanjuranje i sijanje.....jer je bilo suho za oranje, a prije krumpira je frezano, pa se moglo dobro napraviti i sa tanjuračom......a onu 133 neću prežaliti što nisam odmah uzeo, brzo je i otišla......dok sam se predomišljao

Eto, ja sam ti lijepo rekao da kupujes i sad bi vidio koji je to posao... kombajn je stroj koji pravi novce...

A eto, psenica kao takva se dosta razvodni kad sve poplacas, ostaje jako malo ili cak nista, a poticaj dok dodje...
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
U moju su divlje svinje opasno navalile, gaze i jedu klasove. Ne bi bilo ništa specijalno da te njive nisu među kućama. Ljudi se boje po noći van, policija mjesto da puca u svinje, počela ljudima prijetiti sa hapšenjem.
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
U mojoj psenici ima na desetke mjesta gdje su srne napravile odmorista, ne da im se ici u sumu vec u pol bijela dana odmaraju u psenici. Svako odmoriste je precnika 1-1,5m u krug, ruzno vidjeti.
Inace ove godine su skoro sve psenice jako dobrog izgleda i mislim da ce bit urod preko prosjecan samo kako je kod nas sve popraceno lopovlukom mogli bi nas gadno iznenadit niskom otkupnom cijenom.
 

saby

Član
Tu od
2 Kol 2011
Poruka
36
žetva pšenice

Aj da vidimo koliko prinosa smo ostvarili
sejano 255 kg po ha simonida, 255kg 3x16 po ha i 255 kg an po ha i flexil p 2kg po ha prinos je 4210 kg po ha parcela je 3,8 ha vlaga je bila od 11.8 do 12.3 a hl od 76 do 78.1 u zavisnosti od ture.
u sustini nije lose...
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Kod mene jos ima mekanih zrna i to puno. Nist od zetve 10-15 dana.
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Moja je bila fenomenalna do dolaska divljih svinja, sad mogu plakati. Evo idem tražiti slike da vam pokažem
2yxpzis.jpg
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
o prokleta krmad,tu treba Browing i sve potuči što po polju rokče,kakva bude situacija sa lovačkim društvom da bar neku odštetu uspiješ dobiti
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Spojena tema,sjetva i žetva pšenice.
Sva daljnja rasprava oko pšenice neka se odvija ovdje.
 

Žuti org

Član
Tu od
19 Svi 2012
Poruka
232
Moja je bila fenomenalna do dolaska divljih svinja, sad mogu plakati. Evo idem tražiti slike da vam pokažem
2yxpzis.jpg

i moju svinje pogazile uzele pola uroda a odštete nema jer nisu u registru divljaći ili kak vec to lovci zovu. kod nas do prošle godine ih nije bilo a sad nis nemre ostad od njih
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Bas sam bio u obilasku polja i iznenadio se kako je dozrilo zrno u zadnjih tjedan dana. Iduci tjedan se bude radilo punom parom, utorak, srijeda najv. Nema se vise sta cekat.
 

Steff

Aktivni član
Tu od
23 Pro 2010
Poruka
487
Moja je bila fenomenalna do dolaska divljih svinja, sad mogu plakati. Evo idem tražiti slike da vam pokažem
2yxpzis.jpg

Uff, neznam da bi ja samo tak prešel prek toga....
Žali se lovcima, a ak to nebi prešlo onda bi neko izgubil glavu....
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Bio kod lovaca, država je lovoovlaštenik, dolazi procjenitelj iz osiguranja, državnog, sve se pitam kakva će biti procjena, državna vjerojatno, pa ću morati sudskog vještaka zvati van, žetva blizu, nije sve baš tak zgaženo, ali dosta je.... Uz sve poslove ne treba mi gnjavaža još sa svinjama, no i one su državne...
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Krenula žetva punim gasom. Danas se radilo do kasna a i sutra ce se jer najavljuju nevrijeme.
Pali prvi otkosi i naravno puno se Radlera popilo jer je urod bio vise od ocekivanja!
Par pikčersa:

img1550up.jpg


img1552w.jpg


img1561jn.jpg


Sorta "Renata", vlaga 11,0 hektolitar 80,5.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh