• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

PŠENICA sjetva-žetva, 2011.-2012.-2013-2014

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

salyn

Aktivni član
Tu od
25 Lip 2011
Poruka
348
s čim je najbolje napraviti prvu prihranu i kolko ga baciti po hektaru?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
ja ću ići prihraniti sutra ujutro, dok je smrznuto, drugi puta.......trave već ima, a bude i bolesti......jer kako je krenulo, neće se osušiti još 10-tak dana

Bojim se ja da ti ta smrzavica nebude nikakva, eventualno ako se malo smrzne gornja korica zemlje, a ispod tog bude blatoooo!!
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,201
Bome kod nas po poljima psenice su jako pozutile, izgledaju kao posmuđene.. jel to od niskih temperatura ili od cega drugoga, i dal bi to moglo utjecati na prinos?
E da, vidio sam na drugom forumu da ljudi valjaju psenicu poslije prihrane.. jel to tko od vas prakticira i cemu to uopce sluzi?
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Ja probao sa štoretom,ma propada kao i veliki traktor,jeko je mokro a nikako da smrzne malo ili da se osuši da bacim prvu prihranu,inače još dobro izgleda,ne žuti ništa lijepo je zelena.
 

seat

Aktivni član
Tu od
8 Ožu 2013
Poruka
934
Sa čim ćete špricat pšenicu protiv bolesti štavam se dobro pokazalo?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ja sam uvjek protiv korova šprical s Sekatorom i to kad je več bil malo veča pšenica.
Mislim da on uvjek ispadne najjeftiniji.
 

marijan1

Član
Tu od
16 Velj 2013
Poruka
225
ja sam do sada s mustangom i bil sam zadovoljan,isto sam mislil ove godine probati sekator,jer je najjeftiniji,makar mi je prijatelj rekel da ni baš zadovoljan s njim
kakva su tvoja iskustva šanana?
 

ZULJE

Član
Tu od
12 Pro 2012
Poruka
208
Korove prskam več duže vrijeme s sekatorom i jako sam zadovoljan s njim a i cjena je prihvatljiva.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ja sam uvjek bil zadovoljan sa sekatorom. Lani nisam šprical protiv trave jer niej bilo potrebe, a ove godine vjerojatno budem moral. Za mene je on dobar i cjenovno prihvatljiv.
 

marijan1

Član
Tu od
16 Velj 2013
Poruka
225
sve me strah,ak je dobar i jeftin,takve vole zabraniti,imam takva iskustva iz povrtlarstva-čim se nekaj dobro uhoda-cap,zabranjen:mur:,pa sad ti traži i isprobavaj druge herbicide...:(think):
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Neznam koliko sad košta jer ga nisam več dugo kupoval, no vrlo je to jaka i dobra firma da bi se samo tako zabranio njen proizvod.
 

marijan1

Član
Tu od
16 Velj 2013
Poruka
225
nije stvar u imenu proizvođača ili njegovoj reputaciji

jednostavno,nekom u EU se digne neka stvar, i aktivna supstanca ta i ta,ide na listu zabrana-zašto,a tko bi ga znao-nekom birokratu se valjda ne sviđa ime:icon_scratch:
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
150 kg 15-15-15 i to je sve što je dobila, ove godine će dobiti više, 15-15-15 je već dobila, sad će još kan vidjet će mo koliko i ići će se ureom preko lista..

Nisam mislio da sam pametniji, samo sam očekivao da će biti malo veći prinos kod tebe..al mislim da je bolja zemlja kod mene, tu na slici vidim pjeskovito je kod tebe, a tu se vlaga brzo gubi i suša učini svoje.. a i moja zemlja je dosta nagnojena sa stajskim i to je jedan veliki.. I da te pitam nešto, koliko ti imaš rođaka?? :eek::
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh