• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Računala (Kompjuteri)

nikola96

Član
Tu od
18 Lip 2013
Poruka
96
File+print+izberi printer (ime printera) OK. napravim ovo i tu stane ko da niš nije bilo, a iz worda i ostalo normalno printa
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
A jesi prvo otvoril PDF?
kad ga otvoriš imaš ikonu printera, klik odaberi printer i ispis, jel kad idem na file i onda na ispis i meni ponekda neče isprintat ili pitaj boga kaj isprinta.
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
File+print+izberi printer (ime printera) OK. napravim ovo i tu stane ko da niš nije bilo, a iz worda i ostalo normalno printa

Ako stavljaš u različite USB, pogledaj da nemaš koju kopiju printera.:icon_sad:
Ovako bi trebalo bit----samo tvoj printer.
21487621.jpg
 
Posljednje uređivanje:

nikola96

Član
Tu od
18 Lip 2013
Poruka
96
idem na ikonu za printanje, tam mi ponudi moj printer, kliknem na to i onda idu ostale postavke kak da isprinta, i kad stisnem print ništa se više ne događa, dam kaj to kod mene drukčije izgleda kad je windows8
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
Zato si skini izgled 7-mice, i piči, meni bila isto ta 8-mica zbunjujuča pa sam skinul izgled i piči.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Zanima me komunikacija preko WiFi , djeca uzela neki tablet a tom čudu treba vifi , e sad , šta meni treba jer moj internet modem na računaru nema to u sebi pošto je još iz prošlog vijeka
Produžetak pitanja , ako već nabavljam tu opremu , zanima me nešto malo većeg dometa jer bi onda dijelio internet sa kućom koja se nalazi oko 500 metara daleko od mene i imamo optičku vidljivost sa vrhova krovova , dali je to izvodljivo i koliko košta to zadovoljstvo ?
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,653
Savo, ako te ja dobro razumijem..ti još uvijek nemaš ADSL nego modem. Kod nas u HR a vjerujem i kod tebe tvoj internet provider..kod mene T-com, u svojem trošku postavlja opremu za ADSL s Routerom koji dalje dijeli WiFi signal po uređajima po kući. Ako laptop ili PC nema u sebi WiFi karticu, možeš se žičano povezati s tim Routerom, ili nabaviti (kod mene je prvi Router bio D-Link, i s njim sam dobio USB koji uštekaš u svoj kompjuter te imaš internet bez žice, a tablet sigurno već u sebi ima WiFi. Za susjeda bi trebao ti na svom krovu napravit WiFi antenu, tada bi i on s tvog Routera lovio signal i imao internet, a troškove bi djelili.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Imam ja ADSL ali modem (ruter valjda) koji nema u sebi opciju WIFI , e sad , ako želim da mi provajder ugradi taj ruter oni kako vidim na njihovoj internet stranici traže produženje ugovora na još 24 mjeseca što je meni neprihvatljivo jer ne želim više da se obavezujem prema njima iz razloga što mi je njihova cijena usluge previsoka za moje potrebe koje su minimalne i mogao bih se udružiti sa još nekoliko komšija da plaćamo samo jedan priključak pa da ga onda mi dijelimo preko WIFIa
Pitanje je koliko bi koštali ti modemi i antene , odnosno šta bi od te opreme moglo da nas zadovolji

Znači postoji mogućnost da bi moj računar konektovao samo preko WIFIa a središnji komšija bi imao ADSL+WIFI i mi svi bi plaćali samo njegov internet račun , podjela troškova kako ti reče
 

todos

Član
Tu od
12 Svi 2012
Poruka
167
Postoje uticnice u struju koji kroz strujnu mrezu dovlace tj. pojacavaju wi-fi signal. Nisu jeftini a treba proveriti domet. Sto se tice wi-fi rutera operater ti siguno nece dozvoliti novi ruter. Odmah ce ga u centrali prepoznati da nije njihov jer svaki ima svoju IP adresu. Resenje za sve vas je mobilni net gde ima od najjeftinijih do nesto skupih paketa. Ubodes u USB i vozis.
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Odmah ce ga u centrali prepoznati da nije njihov jer svaki ima svoju IP adresu.

cccc,,,
mislio si mac adresu, ne?

ip adresa je nesto sasvim drugo i podlozna je svakodnevnim promjenama,,,
pa cak i vise puta u toku dana,,,
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Zanima me komunikacija preko WiFi , djeca uzela neki tablet a tom čudu treba vifi , e sad , šta meni treba jer moj internet modem na računaru nema to u sebi pošto je još iz prošlog vijeka

to u njemu bi kostalo cca 50 hr novaca,,,:(wasntme):
kad bi imao wifi u kuci,,,

Produžetak pitanja , ako već nabavljam tu opremu , zanima me nešto malo većeg dometa jer bi onda dijelio internet sa kućom koja se nalazi oko 500 metara daleko od mene i imamo optičku vidljivost sa vrhova krovova , dali je to izvodljivo i koliko košta to zadovoljstvo ?

Za udaljenosti od 500 metara vec treba malo bolja oprema, malo jace antene ako se zeli surfati bez problema,,,
kod wifi lako je dobiti jacinu signala ali najvece probleme stvara šum (noise)
opticka vidljivost je jedan od vaznijih preduvjeta,,,

Ovakvo nesto bi tebe moglo zadovoljavati na 500 metara + wifi ruter za dilanje po kuci,,,

MikroTik-RouterBOARD-SXTG-2HnD.jpg



ovdje imas sve po pitanju opreme

http://pro-ping.hr/webshop/
 

todos

Član
Tu od
12 Svi 2012
Poruka
167
@ Bobić
Ha, ha, da mislio sam na mac adresu, šta mi bi!
Ne znam kako oni to misle da odrade ali sa starim ruterom to teško da može kvalitetno da bude, upravo zbog tih stvari kao što je šum ali i brzina neta koju je provajder odobrio. Samo deljenje takođe usporava naročito kod downloada. Ipak mislim da im je najbolje rešenje mobilni net.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Što se tiče opterećenja , radi se o nekoliko korisnika koji ustvari ništa niti ne davnloadamo osim onoga od pregledavanja , najveći traženi protok je YT

Što se tiče ''prava'' , provajder nemože meni zabraniti da ja korisim jednu konekciju na više računara , to nigdje ne stoji
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,653
Tako je Savo. ti ako si vlasnik rutera možeš bilo kome dozvolit spajanje, i download ako imaš Flet tj. neograničeni download, ako ruter staviš pod šifrom, dopuštaš samo onima koji znaju lozinku. Ak više neželiš svog provajdera, tj. ako ti je istekao ugovor, možeš uzet drugog koji će ti dati besplatnu ili za siću svoju opremu, naravno bez pojačivača tj. antene--i jedan od vas kod kog je ruter u kući po dogovoru naplačuje od ostalih kojima dopusti spajanje. Preporučam da uzmeš najveću tj. najskuplju brzinu i flat, jer kad podjelite za siću ćete imati sve neograničeno, tak da nitko nikom nepregovara koliko tko troši, tj.downloada u uploada.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,646
S usmjerenom antenom ide i više od 1km.

Inače, većina operatera ne dozvoljava dijeljenje signala između više vlasnika na taj način, pa se nemojte hvaliti ;)
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Ma hvalio se ili ne hvalio , ja moj signal i moj kapacitet internet protoka mogu uključiti na WIFI svim prolaznicima ako želim , to je MOJE i mogu da POKLONIM kome hoću
Ko bi mi mogao zabraniti da svoj mobilni telefon okačim na ulici kao besplatnu telefonsku govornicu ?

Normalno da to oni ne vole jer time gube korisnike koje bukvalno deru po džepu , meni ne treba brzina od xxxxxMb/s i ne želim to da plaćam , kada budu imali neke pakete koji su jeftiniji i namijenjeni skromnijim korisnicima interneta onda ću da ih pohvalim a do tada neka i oni malo razmisle zašto se mnogi odlučuju za ovu redukciju troškova i mahom raskidaju ugovore
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Ma hvalio se ili ne hvalio , ja moj signal i moj kapacitet internet protoka mogu uključiti na WIFI svim prolaznicima ako želim , to je MOJE i mogu da POKLONIM kome hoću

Savo, nemoj bas biti previse siguran u tu tvrdnju, radije procitaj uvjete koristenja u ugovoru koji ste sklopili,,,

znam da si dosta tvrd po pitanju tehnologija zato cu ti samo ukratko napisati, svaki provider (davatelj usluga) određuje pravila igre odnosno uvjete koristenja propisane ugovorom, ukoliko se oni tebi ne sviđaju nemoj ih koristiti,,,
zapravo softverski je vrlo lakoodrediti i koliko korisnika se moze spajati na tvoj net alii brzina kojom cete raspolagati, da ne kazem da mogu ograniciti i download nakon određenog broja bajtova itd,,,
zapravo mogu sve sto pozele :icon_biggrin:

Ko bi mi mogao zabraniti da svoj mobilni telefon okačim na ulici kao besplatnu telefonsku govornicu ?

Savo toje mjesanje krusaka i jabuka, jedno s drugim nema ama bas nikakve veze,,,

Vjerujem da ste vi ozbiljni ljudi ali postavit cu pitanje, sto ako Vam se netko "nakaci" i bude recimo preko Vase veze skidao pedofilski sadrzaj, ako taj netko bude nekom prijetio, nekog maltretirao, bude krsio autorska prava, :icon_e_confused: tko ce od Vas tad i kazneno i materijalno odgovarati?

Ukoliko budete šerali (djelili) vezu svi cete imati istu izlaznu ip adresu,,,:(happy):
a ti poslije dokazi tko je radio pizdarije,,, :p:
mislim moze se ali ne vjerujem dace to provider htjeti odmotavati,,,
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,653
@Bobic..ti prelaziš na računalnu forenziku..primjer..ja živim u zgradi ispred koje je parkiralište..nemam zaštičen ruter..netko pomoću njega uradi krivično djelo..provider nema ništa stim..Naravno prema IP doći če prvo kod mene naši FBI..meni oduzimaju sva računala..i naravno dok utvrde s hex,hash i swap aplikacijom (pronalazi sve izbrisane i izmjenjenje fajlove, čak i sa formatiranog diska...ako niste znali) da ja nemam ništa, tj. neodgovaram za to djelo..ja sam bez računala.. zato Savo pamet u glavu..sve ima svoje za i protiv...zato je najbolje biti sam svoj gazda u svom dvorištu.
 
Posljednje uređivanje:
Na vrh