• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Radovi u šumi, izrada drva

jurek

Dobro znana faca
Tu od
6 Srp 2013
Poruka
670
Ima svakakvih, Ima i velikih panjača, ali je tast pred 15-20godina napikal grane dok je to pošumljaval. Tu je močvarno tlo pa rastu ko mutave. Zgleda da jim paše.
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
ako se jalša (joha) sjeće dok nije prestara, znači, do nekih 20 cm promjera pri dnu, za dve godine već imate na tom mjestu dobrih 20 kolova za paradajz, a za 20 godina 5-7 novih takvih od 20 cm, bitno je samo ranije ju sjeći i ne odrezat skroz pri zemlji, ostavit malo više panja i onda izrastu te, kako ih Jonathan zove, panjače..
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,692
Nije tapulika (joha) ali je cer, bit će dobar da se iscijepa i prosuši (ako bude što sunca ?). Malo sam razmišljao da li ovo spada u temu "šumski traktori i vitla", ali ipak ne, prikladnije je u ovoj temi. I ovo malo pomagalo može biti od koristi. :icon_lol:

01041561975262680347.jpg


44110321281405073519.jpg
 

DavorB

Član
Tu od
18 Ruj 2014
Poruka
64
Uspjel sam danas napraviti neke u šumi, naravno,teškom mukom jer je blato do koljena a šuma na bregu kak da se penjem na tobogan,a bome je tak skliski i spust :D

 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,096
Danas šurak od mene uzeo 52ku i karetu , kiša ga uhvatila a ionako je zemlja prevlažna i potjeralo ga niz brdo pa je morao da se zavali na drveće , prekosutra idem da skinem traktor odatle , kaže da nije ništa oštećeno ali je u nezgodnoj poziciji
Jedostavno preteški uslovi
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,096
Kada ga prednja kašika nije uspjela sadržati nema te kočnice na prikolici li kareti koja bi ga zadržala ,a kareta nije ni bila puna
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
danas orem neku zemlju popodne pokraj šume i idem se malo naviriti ,da vidim dali ima što suhe robe,katastrofa,bude dotični lugar jebo ježa ako mu dođe inspekcija,prošli tjedan su davali SOCIJALCIMA da si ruše sušce a majstori valjda imaju ravna leđa pa režu drvo na pola metra,baš prekrasno za vidjeti:icon_hang::icon_hang:
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Uspjel sam danas napraviti neke u šumi, naravno,teškom mukom jer je blato do koljena a šuma na bregu kak da se penjem na tobogan,a bome je tak skliski i spust :D


Al islim da bi ti ovi utezi vise pomogli tam gdje im je mjesto - na zadnjim kotacima ...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,507
Danas šurak od mene uzeo 52ku i karetu , kiša ga uhvatila a ionako je zemlja prevlažna i potjeralo ga niz brdo pa je morao da se zavali na drveće , prekosutra idem da skinem traktor odatle , kaže da nije ništa oštećeno ali je u nezgodnoj poziciji
Jedostavno preteški uslovi
Nadam se da budemo počašćeni nekom sličicom?
 

DavorB

Član
Tu od
18 Ruj 2014
Poruka
64
Stavio sam ih naprijed baš zato jer ih tu i trebam.

Vitlo je skoro 200 kila i mjenja utege na kotačima a bez utega naprijed se jako ursuser diže kod vitlanja a pogotovo kod šlajsanja u brijeg.

Bilo bi idealno da su svi utezi na svom mjestu a naprijed još nekih 100 kila.
Ali eto,situacija je takva da kompenziram :D
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Gle ... Ja imam 35-aka, vitlo 4,5 t i nista ne dize kod vitlanja ! Kod slajsanja jedino ak ne digne glavu trupca !
Al dobro ... ak tebi to tak radi dobro .... onda dobro ! To sam ti napisal bas zbog toga da je zadnje kraj tezi pa bolje guma prima. Radio sam i bez i sada sa utezima i to je razlika nebo-zemlja....
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,096
Nadam se da budemo počašćeni nekom sličicom?

Biće samo dok odem do njega , traktor je u planini daleko od dosega auta a danas ne radimo ništa
 

DavorB

Član
Tu od
18 Ruj 2014
Poruka
64
Gle ... Ja imam 35-aka, vitlo 4,5 t i nista ne dize kod vitlanja ! Kod slajsanja jedino ak ne digne glavu trupca !
Al dobro ... ak tebi to tak radi dobro .... onda dobro ! To sam ti napisal bas zbog toga da je zadnje kraj tezi pa bolje guma prima. Radio sam i bez i sada sa utezima i to je razlika nebo-zemlja....

Možda bolje da onda krenem zmislit neki prednji uteg a ove da vratim gdje im je mjesto :wink:

Fascinira me to kak se tebi sa 4,5 tona ne propinje ???

Meni se sa utezima napred diže konstantno i to fest i moram dobro paziti ....

Jedino mi pada na pamet da možda prevelike komade šlajsam i previše forsiram ursusera:biggrin:

Razmišljam si da možda dolje na kuku namontiram kolotur i prepolovim krak.....
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Kolotur ti u svakom slucaju pomaze i to pogotovo kad vuces iz jarka. Onda ga obavezno koristi ! Evo ti slika kak sam ga ja napravil od cige ( to znas kaj je - nekad se sa tom napravom dizal beton na deku itd ... )
 

Prilozi

  • 2014-09-21 09.28.42.jpg
    2014-09-21 09.28.42.jpg
    77.2 KB · Pregleda: 92
  • 2014-09-21 09.28.47.jpg
    2014-09-21 09.28.47.jpg
    77.5 KB · Pregleda: 85
  • 2014-09-21 09.29.17.jpg
    2014-09-21 09.29.17.jpg
    80.6 KB · Pregleda: 84

DavorB

Član
Tu od
18 Ruj 2014
Poruka
64
Kak nej znal kaj je ČIGA :icon_e_biggrin:.... e da , to je skroz jednostavno rješenje a pomaže i puno je sigurnije vitlanje

Fala.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh