• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Radovi u šumi, izrada drva

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ako več radiš napravi tak da se sajla podbaci oko koluture bez da se skida svornjak ili da tak stoji stalno
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
o ovom ti @puknuti prica
 

Prilozi

  • 2014-09-21 09.29.17.jpg
    2014-09-21 09.29.17.jpg
    81.3 KB · Pregleda: 118

DavorB

Član
Tu od
18 Ruj 2014
Poruka
64
Mislim da on priča o tome da ne treba skidati bolcn i kolutur sa nosača da bi se provela sajla ....... logično je da ovaj razmak što si označio mora biti veči nego debljina sajle
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Pa to ti na isto dojde !! Ako napravis tak, da prolazi sajla i kuka, ne skidas bolcnu na koloturu da ju provuces .... Ma bitno da si ti skuzil kak moras sloziti !
 

sina

Član
Tu od
21 Ožu 2014
Poruka
150
@zgzac- kaj nije ta kolotura malo preširoka za sajlu il to tak izgleda samo na slici?
Ak je taj dio di sajla naliježe preširok onda razbija sajlu...?
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Mjereno s gornje strane kolotur je 3 cm i konusno se spusta na 1 cm. Da je savrseno nije, ali je funkcionalno, a i koliko ju koristim isplativija mio je nego " original "za 1500 kn ...
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
nije pitanje bas 100% vezano za temu, ali, jeste li se susretali sa agacijom koja svijetli u mraku? :icon_biggrin:
 
Posljednje uređivanje:

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,766
Kako misliš da svijetli?Da nema korjen sve do kine.:icon_rofl:
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
ma kakvi. cjepanice slozene u garazi, brat dosao u kucu i kaze drva svijetle. donio i komadic pokazat, pa sam isao provjeriti da me ne zafrkava.. u duljini 5m i visini 2m ima 20ak cjepanica koje svijetle u mraku. fluorescentna svjetlost zuto-zelena.. :icon_e_biggrin:
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
Da ti uzmes Geigerov brojac i izmjeris razinu radijacije, cist' da vidis dal je u dozvoljenim granicama?:eek::
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
netko ga kod zadnjeg koristenja nije vratio na mjesto i neznam vise gdje je.. :icon_scratch:
moze li se sklepati nekako od prirucnih sredstava?

ajmo sada ozbiljno,zar se nitko s tim nije susretao? pokusao sam uslikati da prilozim foto-dokaz ali nemoze to mobitel registrirati..
 

mcmarko0204

Član
Tu od
13 Ožu 2010
Poruka
706
Reci burazu da se prestane igrati picassa i rembrandta i pitaj ga čime je namaljao drvo. Inače tako znaju svijetliti akrilne boje za drvo, pa se čini kao da je fluorescentna svjetlost.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,509
Probaj video uradak napraviti.
A da nisu ta drva onim sprejom bila pobilježena?
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
nije sprej u pitanju. ja sam to isto prvo mislio.
ima dosta izvala, friskih i starijih. dakle ima komada koji su poceli trunuti i upravo te natrule cjepanice svijetle. znaci vjerojatno su u pitanju su nekakve gljivice, bakterije ili nesto sto svijetli. dok sam to rekao prijatelju, kaze da je cuo za takvo sta u kukuruzistu.
nekako mi je ova moja pretpostavka draza nego ibosiljeva :icon_mrgreen:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,509
Kaj te briga, možda budu bolje grijala i lepo pucketala.
Fosfor daje šus
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
:icon_lol:


nije mi bilo tesko izaci van i pogledati u garazu. vise nazalost niti jedna cjepanica ne svijetli. :s:
no vozit cemo jos pa mozda dovezemo jos svjetlece agacije.

kazem sada tati da ne svijetle, kaze ne svijetli ni njegov komadic sto je stavio u casu u sobu. ideje li.. :icon_lol:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Gacija je plemenito drvo, bodljama se brani od ovozemaljskih pohotnika.
Grije, miriši, daje najbolji med, daske, građe, stupove za vinograd.
To drvo je prosvjetljeno, nije čudo da daje i svjetlo.
Jebala vas paulonija da vas jebala...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
oda gaciji ala puknuti :p:

al kaj je da je, najkvalitetnije drvo ako uzmeš u obzir brzinu rasta, bar kod nas, a i kad je dobro suha, zapečena, u peći drži ko hrast...
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Da nije slučajno gacija iz okolice Papuka došla, vele da tam po noči svašta sveti kaj betlehem? :p
Puknuti tu si u pravu, jeb... ih paulovina, to bu ista šema kaj i z aronijom i ostalim marketinškim glupostima. Ko se oče grijati nek nasadi gaciju i za 10g več možeš polako početi rušiti kvalitetno drvo za kuriti.
 

Najnoviji postovi

Na vrh