• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Radovi u šumi, izrada drva

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,724
Drača (agacija) ne drži žeravicu kao hrast, (to nikako), ali zato kad je suha daje najviše kalorija (od svih drva kod mene osim jednoga koji daje više kalorija i više zadržava žeravicu).:icon_winkle:
I ima još jednu prednost kad se je posiječe brzo se širi i brzo raste. Nisu je Talijani bez veze sadili uz cestu po nasipima.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,246
Brzo izgara, gotovo bez pepela, te razvija veliku toplinu.
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
:icon_wink: vjerujem ti svalu riječ jer sa to i sam vidio i doživio zašto se to dogadja nisam saznao ali eto događa se

:icon_lol:


nije mi bilo tesko izaci van i pogledati u garazu. vise nazalost niti jedna cjepanica ne svijetli. :s:
no vozit cemo jos pa mozda dovezemo jos svjetlece agacije.

kazem sada tati da ne svijetle, kaze ne svijetli ni njegov komadic sto je stavio u casu u sobu. ideje li.. :icon_lol:
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,362
možda izgleda smiješno ali ozbiljno razmišljam o kupovini konja samarica za iznošenje drva iz šume jer imam odjel od 600m drva nemogu ih povitlati jer su strane dugačke po 250m a sa doljnje strane veliki potok duž odjela
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,109
Kada vidiš kako ti konji mogu da budu učinkoviti nebi ti bilo smiješno
U nekin situacijama su sposobniji od traktora
 

motohod

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
784
Evo ti još jednog s svijetlećom agacijom

simpsons.jpg
:icon_weed:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Kada vidiš kako ti konji mogu da budu učinkoviti nebi ti bilo smiješno
U nekin situacijama su sposobniji od traktora
Budem vam prvom prilikom poslikal takve konje u akciji u mom kraju, baš neki dan su radili kad sam prolazil
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,737
Kaj @Muha ?!! Izubijani, izgladnjeli, ubijeni pd posla ??
Takve sam nekad vidio u mom kraju.... Ja bi njihovim vlasnicima natovaril samare i par sto kila na grbacu, a na kraju dana toliko klope koliko im u jednu saku stane .....
 

markony

Član
Tu od
1 Kol 2011
Poruka
357
možda izgleda smiješno ali ozbiljno razmišljam o kupovini konja samarica za iznošenje drva iz šume jer imam odjel od 600m drva nemogu ih povitlati jer su strane dugačke po 250m a sa doljnje strane veliki potok duž odjela

Prije par godina sam sjekao za samaraše,sam sam to radio jer nije potrebna brzina i samo sam gledao i uživao takvi se prizori nevide svaki dan. Nažalost sve rjeđe:icon_thumright: Evo jedan primjer nije moj ali sve rjeđe je vidjet tako nešto:(bow):

[YT]www.youtube.com/watch?v=kVfo3X4gTuQ[/YT]
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Pa ovi mi ne izgledaju takvi. Doduše koliko se ja u to razumijem ......

Videl sam gazdu par puta kak jaše na prvome, a ovi idu za njim i koju riječ smo usput prozborili, a neki dan su bili radili. Iznašali drva.
Inače ih redovito vidim da na proplancima u šumi slobodno pasu
 

zokii

Član
Tu od
17 Lis 2009
Poruka
630
Ovaj video je pljuska svim vlasnicima Zetora....

Video pokazuje nadmoć konja pred čovjekom, i njegovu inteligenciju...
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,109
Samo imati konja to je velika obaveza , nije to traktor pa ga pališ i radiš sa njime samo onda kada ti treba , za konja moraš biti posvećen 24/7
U današnje vrijeme mi nismo navikli na taj vid obaveze
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
malo iz druge perspektive sume...
izvuces na livadu... srezes na trupice, debelo precjepas...
za sitno pozoves Čiksa u pomoc da tovari...

za ovih par drva sta su tako tvrdoglava de ne zele popustit:
da ne bi mlatio ko konj po njima (nema kalača ),
i da ne bi zatupio sve lance na pilama,
lijepo napravis stol, stolice, stavis u hlad,.,.,.

i veselis se kak si sjeee.... tvrdoglavo drvo... hehehe

 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
vama se samo žurilo pit, a ne da se taj trček neda prepiliti. sad je stol, a mogli ste se tjedan dana grijati od njega :):(happy):
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
a da sam to tako srocil ko ti,
ne bi bilo ni malo humoristicno :icon_rofl:

spojili ugodno s korisnim, mater me pili mjesecima da oce u vocnjaku stol i klupe,
e a nama se ni dalo zajeee... sa tim hrganom, pa ga pretvorili
u stol...

sad samo koru skinut, odignut ga na cigle i prelakirat na debelo sa bezbojnim... :(rofl):
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,362
doći će kirijaš da za 10-tak dana i iznijet će mi drva iz odjela
Po meni najveća prednost konja je što te ne pate vremenski uvjeti kad kiša stane odmah u šumu možeš a sa traktrom to nije slučaj i naravno nema VITLANJA:icon_anal:
 

Najnoviji postovi

Na vrh