• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Radovi u šumi, izrada drva

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Decki posto je sada m3 hrasta kitnjaka za tehniku, 1,2,3 klasa? Ili da bolje postavim pitanje, koliko bi platili za ovo sto sam napisao, treba jos srusit i izvuc. Sa vitlom se moze izvuc do kamiona.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
@Aca ... Koji je ovaj žuti traktor na kojem piše - Ursus ?? :=:)
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,697
@hele, najvaznij podatak kod formiranja cijene su duzine i osobito promjeri trupaca...probaj to ukalupiti i lako cemo onda o cijeni...
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Bio jučer sa čovjekom da pogleda. Imam sve skupa 7m3, kaže da je kakvih 2m3 1 klasa a ostalo 3 klasa. Dužine ima od 2,5m pa do 6m, nije to bogzna šta od trupaca, većina je oko 45-42cm, par preko 50 (2,5-4m)i nešto po 35cm.
Bio mi je pred par godina isto jedan čovjek gledat pa je rekao da nije bogzna šta, da nevalja zemlja... bedasto mi je da je šuma samonikla a ne paše joj ta zemlja...
Ovog sada frajera muči šta je mala količina, nema dosta za natrpat kamion, pa se rekao javit za koji dan. Nešto je natuknuo da bi mi za te trupce umjesto novaca napravio 40m drvi šta ostane od tih hrastova, al mi se ta solucija baš ne dopada.
Uglavnom, krenuo sam u to jer su međaši nešto njorgali da će se dva hrasta izvrnut na put pa sam išao kao to rješavat. Ti su i najdeblji ali imaju nisko grane jer su uz livadu a zato su se i nagnuli šta idu prema suncu.
Svi mi rade uslugu, svi bi uzeli ali hrastovi ne valjaju. Čudno mi je da su svi odjednom tako dobri a lako moguće da sam i ja u krivu.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,697
zgodno...napravil bi ti 40 m drva?...to je u kunama oko 1000 eura...
a po tvojim dimenzijama prosjecna cijena kubika trupca bi bila jedva 500 kuna...gledano u sluzbenom cjeniku hrvatskih suma...

dalje racunaj sam...:(happy):
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Da, ali drva su moje vlasništvo, kaj bi to vrijedilo toliko? Pa ovo proljeće sam sa tetkom za jedan dan porušio i na 33cm srezao 20m drva.
 

mcmarko0204

Član
Tu od
13 Ožu 2010
Poruka
706
Svi mi rade uslugu, svi bi uzeli ali hrastovi ne valjaju. Čudno mi je da su svi odjednom tako dobri a lako moguće da sam i ja u krivu.

Da ih ne zanimaju trupci ne bi dolazili.
Dalje, reci mu da si ga vidio kako vozi tri trupca na kamionu.
Treće, cijena koju ćeš dobiti je tzv. "tržišna" što god to značilo.
Kad sam pitao genijalce iz hš-a koji stalno seru po privatnim šumama kolika je
to tržišna cijena hrastovih trupaca iz privatnih šuma, nisam dobio odgovor.

Moj primjer od danas. Moram prodati šumu jer mi hitno treba lova.
Dođe gledati čovjek i kaže mi imaš u šumi 45 hrastova. OK. Jučer ja brojao i izmjerio 62 hrasta, 42 graba i 32 klena. Baš se lijepo poklopilo.
Hrasta 105 kubika, graba 24, klena 14. Cijena za sve je 4000 eura.
U hrastu ima cca 60 kubika trupaca koje bi platio po kubiku 500 kuna i ostaje ogrjev hrasta, graba i klena. A onda mi još nudi zamjenu za šumu koju je posjekao plus lovu.
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Iz ovog zakljucujem da je m3 hrasta 500kn tj. da toliko placaju. A m duzni bukve racunaju 270kn. Hm.
Budem ih sam sazagal za ogrjev kada padnu.
 

mcmarko0204

Član
Tu od
13 Ožu 2010
Poruka
706
Toliko nude meni, a najbolje što je u ponudi u zamjeni šuma "vrijedna" 2000 eura s nekih 25 kubika ogrjeva.
Ti možeš srušiti i izrezati si u daske, a ostalo u ogrjev.
Kad se prevagnu, onda ih idi rezati.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,697
znači, zaključak je da u lipoj našoj nemoš nać poštenog čovika a da dela sa drvima...:icon_madu:
 

AcA OPEL

Aktivni član
Tu od
25 Ruj 2012
Poruka
550
@Aca ... Koji je ovaj žuti traktor na kojem piše - Ursus ??
To je stari,dobri C-355 iz '75.godine.Nazalost,platio je svoj danak sumi.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Lepi kup, šteta kaj se nisam sjetil u subotu slikati odkud sam izvlačil drva. Uvjeti doslovce katastrofa, sve pod vodom i blatom, van iz traga nemožeš jer su prije nas šumarija izvlačili sa lkt-ima, izvlačil sam sa jednoosovinkom po 1.5-2m jedva. Jedamput dok kreneš nedaj bože da staneš.

Sent from my move 2 using Tapatalk 2
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,119
Svi mi rade uslugu, svi bi uzeli ali hrastovi ne valjaju. Čudno mi je da su svi odjednom tako dobri a lako moguće da sam i ja u krivu.


Takav slučaj je bio i kod mene prošle zime....
Napravit će mi uslugu pa će uzet, ha ha ha....
To su priče i nisi tu u krivu nego su oni takvi.
 

mikser

Član
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
322
pokusavam staviti sliku normalne velicine,hvala drugu Savu na pomoci.
fotografija0610.jpg
[/IMG]
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Pozdrav mikser!

Možeš li navesti neke informacije za ovu home made dizalicu:

1. - promjer cijevi x debljina stijenke,
2. - ukupna dužina cijevi,
3. - dužina od mjesta podupiranja do kraja cijevi,
4. - ojačanje je iz ČBR fi,
5. - dimenzija pločica za vješanje i promjer rupe,
6. - za koliki teret je predviđena?
 

mikser

Član
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
322
Pozdrav mikser!

Možeš li navesti neke informacije za ovu home made dizalicu:

1. - promjer cijevi x debljina stijenke, cev fi 60-4mm.
2. - ukupna dužina cijevi, 2400mm
3. - dužina od mjesta podupiranja do kraja cijevi, 1800mm.
4. - ojačanje je iz ČBR fi, 18mm,rusko zeljezo,najvislja tacka podupiranja 100mm
5. - dimenzija pločica za vješanje i promjer rupe, 100*80.debljina 10 mm,fi 40 moze manje.
6. - za koliki teret je predviđena- to cu tek testirati preko 300kg sigurno.
 

Najnoviji postovi

Na vrh