• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Radovi u šumi, izrada drva

E

el pibe

Guest
Vidiš kaj ti govorim,nemoj davati površne izjave oko drveta.Malo si pogledaj imaš izradu konstrukcija,stolic,klupi iz sirovog drveta bez ljepljenja.Da i to postoji.Samo treba znati čitati godove i ostavljati određenu toleranciju.I nebu se ni jen spoj resušiu dapače još ga vrime čini jačim.Ima tu sega ali instrukcije ipak ne dilim zabadaf.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ima tu nešto,al to je tema za stolariju i prave stolare koji od pravog drva rade namještaj.
Bjelogorično ili listopadno drvo ujesen počne sokove iz lista i drva povlačit prema korjenu i list se suši i otpada,a u drvu ne ostaje puno sokova,tako da je najbolje rušit i iskoristit za bilo šta,ogrjev,obradu...

Čim prođe ovaj snijeg ja idem rušit i tako ostavim do 3-4mj pa ide izrada za ogrjev,piljenje,kalanje...
Tako mi se pokazalo najbolje.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,692
@mato zdenci, prica stoji, samo bi vas htio pitati cemu u tom tekstu 21 usklicnik, i u svim ostalim temama i u svim ostalim postovima, najezim se kad to vidim kao i vecina ostalih forumasa, po internetskom pisanju i pravilima ispada kao da stalno vicete i derete se iako za to nemate namjeru. svakome tko je puno po forumima vjerujem to jako upada u oko i dezorjentira i ta prica gubi smisao u velikoj mjeri kad je nesto tako napisano.
to su cisto neka pravila pisanja, bez uvrede molim ali puno kulturnije je procitati
isao sam u skolu. od
isao sam u skolu!!!!!!
ista stvar je i s velikim slovima ili 300 rijeci bez ijedne interpunkcije. mislim da to vjerojatno i u pravilima pise :)
nhf

Kad si spreman kritizirati drugoga, onda bi trebao biti spreman i primiti kritiku na svoje pisanje i malo poraditi na njemu. Rečenice ti nemaju ni početak, niti kraj. Mislim da je to dovoljno. Pročitaj svoj post, pa sam zaključi !:icon_pray:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Dečki: točke, zarezi i Velika slova...
Budem moral brisati, da se navčite reda...
 

TypeR

Član
Tu od
25 Velj 2013
Poruka
501
Kad si spreman kritizirati drugoga, onda bi trebao biti spreman i primiti kritiku na svoje pisanje i malo poraditi na njemu. Rečenice ti nemaju ni početak, niti kraj. Mislim da je to dovoljno. Pročitaj svoj post, pa sam zaključi !:icon_pray:

pajdo rokam s moba, mislim da je ipak citljivije od onoga, moram razvlacit po ekranu da maknem !!, sve drugo ok, nije tema u drvima :p
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,753
Bas dobro izgleda ovaj zekan bez staglja na sebi. Odmah je za 2 broja kompaktniji.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Štagalj je onaj dio večinom pokraj štale kroz koji prolaziš traktorom,a pokraj i iznad je sjeno nabacano...
Hodoru se više sviđa mala kabina na 539 ko škatuljica, nego zetorova komforni štagalj kabina...
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Kolega motohod možda se kod vas kaže staja.
Vjerojatno ne držiš blago u njoj nego drva i ostale karoserijske djelove i alat...:(giggle)::wink:
 

motohod

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
787
Samo zafrkavam.... znam ja što je štala.

Tu imam kompresor postavljen i 3 MZ-a parkirana... :icon_weed:
 
E

el pibe

Guest
Štala ti dojde isto kak i "suša" po domače.Nego da ne blatimo temu.Mene zanima di ima za nabaviti kliješta za hvatanje trupaca?I nekakva okvirna cifra.Onak nešto kvalitetnije ne da je doma zašvasano.To morem i sam sklepati.Jer ne volim stalno podvlačiti lanac i zamatati,odmatati,kopčiti i sto vragi.A kliješta su prava stvar.
 

Najnoviji postovi

Na vrh