• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Radovi u šumi, izrada drva

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Ima kod mene jedna druga stvar na pirolizi: :icon_madu: a to je umjetni propuh, dakle ventilator koji bi i vraga upalil ako treba....
 

mranderson

Član
Tu od
26 Ruj 2016
Poruka
135
Iskreno, to sam i ja mislil dodati svome kotlu ovu sezonu, onak, vulgaris kompjutersku varijantu, jer vidim da taj ventilator dela čuda. Čim imaš ventilator možeš se igrati sa dovodom zraka koliko i kak hoćeš.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,818
uh, jedva se razbudil...
imamo centromental pec od 40kW, tu i voda gori, hehehe
salim se
k

Da da,pa kad ti se zaštopa od smole budeš ju hilticom čistil.Imal sam i ja takvih problema u početku,od tada samo suha drva.
Centrometal je baš osjetljiv na takva drva,istu peć imamo pa znam.
Bitno je samo da je držiš u radnoj temperaturi,70-80 stupnjeva.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Malo cijepanja i spremanja i kod mene.
23d2c94284a9f1a72aa4c31dae125c72.jpg
oko dva sata mi treba za ovakvu prikolicu.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,066
Naša je isto 40kW ili cak i jaca nebih znao točno mislim da je neka talijanska i gori sve život, dugi dimnjak i pepel vuče..
I ja bio đir do šume, prvo u frezu i onda do ceste pa na AC
Ne mogu sa AC u šumu jer je uski put strmo i puno zavoja, tako da se moram ovako patit
 

Prilozi

  • image.jpg
    image.jpg
    82.8 KB · Pregleda: 184

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,523
Meni se čini da te od navedenog najvišemuči jaka strmina. Jesi li razmišljal da napraviš spoj kardana na AC-a pa imaš 6x6 i voziš se gospodski? Ako ne paše prijenos, par lančanika to riješi.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,066
A moram u najsporijoj vozit radi puta pa neka barem tereta ima da ne vozim prazan
Nije strmina toliki problem, uski je klanac ne moze velika prikolica proc, kod nas su klanci ograđeni kamenjem i to je problem, jos ima par jačih zavoja koje nebi zbog dužine mogo proć...uski a jaki i na kraju drugačije ne ide...ima ac mogucnost 6x6 al sam skuzio da mi ne treba jer prikolice sa pogonom su šire od puteva kod mene i onda mi nebi koristila, sve šire od 120cm ne prolazi...čari života na otoku, kod vas su sve šume otvorene i širina nije problem i tu se isplati imat 6x6

Jedina mogucnost bi bila ovu prikolicu od freze prikopcat na ac i ustimat prenos al puno je to zajebancije...
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,715
Prije bi se moglo reći da se Labin više pati od tebe (po onome kako si ga nakrkao). Ali ipak je njemu lakše.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,523
Jedina mogucnost bi bila ovu prikolicu od freze prikopcat na ac i ustimat prenos al puno je to zajebancije...

Ne to sam ciljal. Možda ima zajebancije, ali si onda gospon šofer. :icon_razz: i nema pretovarivanja. Pitanje je samo gdje je najlakše spojiti na postojeći kardan. Može se po potrebi dodati spoj s standardnim traktorskim kardanom, npr. od malčera. Prijenos se izračuna tak da se traktorski kotači vrte 2-3% brže od onih na prikolici. Pogon prikolice se uključuje samo gdje traktor proklizava.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,066
Ma do sad nije bilo problema sa njime a navozio se ove godine,rijetko kad manje nakrcam
iwanho malo se mislim ipak je lakse stavit volan na labina nego sve kemijat šuma je udaljena oko 7km od mene..opet bi prebacivo u veću prikolicu, imam i goldoni 926 moglo bi se i na njega pripasat jos i lakse...alii...bti ce sta bude jos je ostalo 18-20 frezi cemo vidit sta je za drugu zimu,ovu ću odgurat ovako najvjerojatnije
 

mikser

Član
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
322
Proba vitla radilo se malo drva.
63148238194089170989.jpg
[/URL][/IMG][/IMG][/IMG][/IMG]
59467778364796564061.jpg
[/URL][/IMG]
32961790460270288354.jpg
[/URL][/IMG]
41697327638714279276.jpg
[/URL][/IMG]
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,106
I koja ti je redukcija ?

Sipmatično ti ovo rješenje sa duplim lancima.
 

mikser

Član
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
322
62:9 i 16:9= 1:12 mu dođe redukcija. Za ferdzu je baja ima brz kardan ovaj moj ga ne oseca,ima spori kardan pa bi moglo i 1:10 bez problema.
Nesto razmisljam kad mi lamela bila bila na prvom odnosu lancanika(nego sad na krajnem na bubnju) mnogo bi manje sila trebala,i manja veravatnoca da proslajfa.
Neki dan sam rasturo tajfuna 4-oku sviđaju mi se ona tri valjciča tako prosto a manja snaga treba za ruku.
 
Posljednje uređivanje:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,106
Kod mene na iglandu je 1:9 i to mi je nekako najtaman , prije sam imao neko pravljeno 1:16 i ono je bilo sporo.

Ako bi stavio lamelu na međuosovinu onda bi se i ona morala vrtiti u odmotavanju sajle što bi možda pravilo otpor.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Evo i ja danas od 10-13h sa starim spucali 10m agacije. Ja sam rokao na cirkular, a tata sa motorkom.
d06a3e50b2d4da14701b8a5687b0aaf2.jpg

cb69e435ff96f0524a108bbecd765e8f.jpg

Malo su slike lošije jer sam slikal navečer. Ugl, zaključil sam da sa cirkularom i motorkom skori isto sažagaš ako ide sve po ps-u, jedan kup je moj, a drugi od tate.

Poslano sa mog LG-E440 koristeći Tapatalk
 

Najnoviji postovi

Na vrh