• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Radovi u šumi, izrada drva

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Jeger ti je Lovačka kobasica (salama).
Taj na slici jedini (donekle) valja.
Dobar je i od Ravlića, a ima i lokalnih malih mesnica kod nas koje rade dobar jeger. Kod nas ti vele pesja jer je to nekad bilo za bagatelu pa su ljudi čak i pse sa time hranili, ili sa čvarcima, a sad ako nađeš jeger po 40kn kilu na akciji i čvarke po 70kn si sretan kaj prase u cekeru.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
kad je roba friška svaki je dobar ,
znam tipa koji ima bratiča mesara , kad donese friški jeger nema tak finog odojka ili janjetine

kad se kožica počne nabirati od stajanja , tj sušenja to nije nego za pese
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,188
kad se kožica počne nabirati od stajanja , tj sušenja to nije nego za pese
Svatko ima svoj ukus. Meni je bolji taj "suhi kak drevo" nego onaj friški, u kojem se osjete "praški i dodatki".
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
ZJ a kaj misliš kak je fini Jeger star 30 godina ostal zaboravljen u klijeti pa ga probali ščvrknjen i pljesniv izvana ali iznutra odlično sačuvan od KŽ mesne industrije .
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
E bas to, kad poplesnivi i kad ga trgovka u ducanu peti put opere od plesi onda tek i je najbolji,,,:icon_super:

Ovi friski su dobri jedino na sibi i opaljeni zarom,,,
Naravno na svjezem sumskom zraku,,, :eek::

Ispricavam se, dobri je i sa resetke,,,

2gt3ktu.jpg
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Davnih godina nas bilo sa tridesetak traktora (ako traktor onda Ze,,,,) izvlačili trupce i fino jeli Jeger špek narodne kobasice i td sad ne radim po šumi osim sebi i nema više dimljenih proizvoda čim prije gotovo i doma .:x::mur:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,614

mranderson

Član
Tu od
26 Ruj 2016
Poruka
135
Sad ga si već spomenuo i taj jeger :icon_e_wink: jel možda netko od vas sad nedavno kupio 'flašu' sa sumnjivim 'okusom'?

Iskreno, sad imam doma jednu flašu koja mi je fest 'sumnjiva', markice izgledaju ok, ali nisam baš 100% siguran kako da provjerim jel to 100% orginal :confused: ?
 

markony

Član
Tu od
1 Kol 2011
Poruka
357
Sad ga si već spomenuo i taj jeger :icon_e_wink: jel možda netko od vas sad nedavno kupio 'flašu' sa sumnjivim 'okusom'?

Iskreno, sad imam doma jednu flašu koja mi je fest 'sumnjiva', markice izgledaju ok, ali nisam baš 100% siguran kako da provjerim jel to 100% orginal :confused: ?

Popiješ cjelu flašu i ako ti drugi dan nije muka,nije dobar
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,188
Jel to onaj kakvoga su u Rusiji prodavali? :D:
 

mranderson

Član
Tu od
26 Ruj 2016
Poruka
135
Razmem ja kaj hoćete reći :icon_jook:

Šalu na stranu, kaj je moguće da postoji 'kopija'!? To me muči, kaj je i do toga došlo? Jako malo i rijetko pijem, pogotovo tih 'ljutih', i nikad do sad nisam imal takav 'okus' toga Jeger-a.
 

markony

Član
Tu od
1 Kol 2011
Poruka
357
Najbolje da nema kopije,rade kopije od kopije,bilo čega,sve što se da prodat to se i kopira.Samo ovisi kakve si sreće
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Razmem ja kaj hoćete reći :icon_jook:

Šalu na stranu, kaj je moguće da postoji 'kopija'!? To me muči, kaj je i do toga došlo? Jako malo i rijetko pijem, pogotovo tih 'ljutih', i nikad do sad nisam imal takav 'okus' toga Jeger-a.
Stari moj, 12 g sam skoro bil u ugostiteljstvu i čega sam se sve ne nagledal i napokoštal od tih čmrga.... Jedan naš tu "veliki" krčmar ujedno i moj prijatelj ti je jedno vreme imal energe-votku, jeger i viski kolu u disko baru po 7 kuna, meni to bilo nešt sumnjivo pa sam ga pehal tak dugo dok me nije otpelal u skladište, unutra 9 paleta žestine. Rekel mi je dam ti po 25 kuna komad kolko očeš i kaj očeš i još bum zaradil na tebi.

Poslano sa mog LG-E440 koristeći Tapatalk
 

mranderson

Član
Tu od
26 Ruj 2016
Poruka
135
Heh, jebat ga, pa kak da onda da za svoj novac dobim to kaj hoću! Ako želim orginalni Jeger, pa gdje da ga onda kupujem da budem 'siguran'! Velim, na 'oko' su sve markice gore, flaša orginalna.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Heh, jebat ga, pa kak da onda da za svoj novac dobim to kaj hoću! Ako želim orginalni Jeger, pa gdje da ga onda kupujem da budem 'siguran'! Velim, na 'oko' su sve markice gore, flaša orginalna.
Gle, v trgovačkim centrima sigurno nebuš fulal jer se nikome ne isplati zezati sa time, ili kod dućana koji su specijalizirani za prodaju pića i potrepština za ugostiteljstvo. Jel sigurno jeger ili je onaj jegertraum? Moguće da bil de na suncu izloženi ili je tko iz znatiželje pehao poklopac pa ušel zrak i razluftao se.

Poslano sa mog LG-E440 koristeći Tapatalk
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,188
Dečki, otprite neku temu o alkoholu, pa da to preselim tam ili da obrišem, jer ovdje nema smisla.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,614
Alkohol je isto ogrjevni derivat pa ima smisla u šumarstvu, a i šumari vole (ustvari moraju) potegnut.
Tak da... ima smisla...... :p:
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,427
U šumu se ne ide bez goriva tako za pile tako i za onoga koji radi sa njom.Od soka ak nema barem par promila se ne radi dugo:icon_pidu:
 

Najnoviji postovi

Na vrh