• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Radovi u šumi, izrada drva

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,188
Štima, iako ne štima: oni koji su položili ispit za siguran rad motornom pilom, znaju da se u šumu nose samo benzin, ulje i - voda :icon_rofl:


Ovdje je bilo i rasprave o birtijama i lažnjacima.
To nema veze sa šumom i radovima u njoj, a sigurno da bi ta tema imala više poklonika, pa da joj najdemo prikladno mjesto.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
191b5ecefdf470b6fcc2260f6ff712f0.jpg

Sami pijanci na tom forumu, jedino ja bogec na suho od jutra!
 

mranderson

Član
Tu od
26 Ruj 2016
Poruka
135
kawasaki0201 prijatelju, kad se dela s cirkularom i treba se krenuti jako jako jako suho!
nema s time zajebancije, poslije kad si gotov, sve to nadoknadiš :icon_rofl:
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,427
Šta kažu oči kad nemaš ništ iznad šajbe,meni ak pilim bez zaštite pune oči one sitne piljevine a imam naočale gore.Ak uradiš barem malu strešicu bit če puuuno bolje.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Skijaške naočale i gas, bez tog nikud na cirkular.

Poslano sa mog LG-E440 koristeći Tapatalk
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,188
Mene muči fina piljevina u nosu. Još dva tjedna poslije mi ide "iverica" na nos van.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Kaj maska papirnata ili marama nebi pomogle?

Netko je napisal da su cirkulari otišli u povjest,ima tu istine ali za tanke je on možda najbolja solucija.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,523
Imam ga, ali ga ne koristim. Cirkular, da nebi bilo zabune. :icon_rofl:
Granje povežem s gurtom i režem na kratko motorkom.
U budućnosti planiram napraviti 3 U-okvira malo uža od duljine vodilice pile (35 cm). Brže je puno lakše nego na cirkular. Na cirkular mi najviše problema delaju okrugli promjera oko 15 cm, a treba granje prija cirkulara skratiti na metar do metar i pol. :mur:
 

mranderson

Član
Tu od
26 Ruj 2016
Poruka
135
dečki , 21 je stolječe , cirkulari su prošlost

puknuti, kakva prošlost! Nego te stare, cirkulare treba ili totalno srediti, generalka, da imaju i snage i okretaje i šajbu, sve po ps-u, pa da vidiš kako maca vunu prede!
A da ne govorim o ovim kaj imaju od jednom 3 reza, nah, svak zna kaj je njemu najbolje.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Svako radi kak mu odgovara meni traktorski cirkular služi kao stol za dva škripca a manji za skupljanje prašine . Drvo oborim sa 050 i onda od krošnje krenem na kratko sa 170 kad je premala uzmem 310/056 kad je trupac predebel (ako je) ponovo 050 i sve je spiljeno na kratko . Tad uzmem ručni kalač od 3 kg i iskalam i natrpam prikolicu oko 3 kubna metra i doma dosta za jedan dan . Naravno nisam sam bude nas dvoje ili više .
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,188
Misli Puknuti na banzek.
To je varijanta za piliti metrice na kratko, dok je za bilo kaj na dulje nepraktično ili neprimjenjivo.
Da ne spominjemo problem brušenja pila i njihovu cijenu...
Za nekoga po doma cirkular je jednostavniji, univerzalniji i jeftiniji. Možda i je bolji, ali je cirkular možda ipak primjenjiviji.

Oficir, maska je OK, no ostaje problem magljenja naočala, pa onda biraš manje zlo: ostati bez prstiju ili bez pluća. :(think):
 
Posljednje uređivanje:

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
prije koji mjesec je primljen čovjek na hitnu tu u karlovcu, smrskano lice, nos doslovno zdrobljen i zguran u lične sinuse, bjeloočnice ispale iz očnih duplji...

nikad nisam saznao jel prezivio taj covik...

cirkular mu vratio metricu u lice...

30m drva sam srezao sa dvije pile, s tim da sam drugu stavljao samo zato da mi je lakše... kad je oštra od ko u putar... brušenje 30 kuna... nova pila za banzek 80 kn...

mala cijena za puno veću sigurnost...

i da, još je atraktivno da se uštedi busit rupe gdje puca sajba od cirkulara... da šute traje ne...
al kad pukne, ode glava po pola... sjećam se članka, mislim da je covik baš iz zagorja...
vjerojatno si nije mislio da će bas sad puknut...

cirkular samo za stolarske pothvate, man te se tog ruleta, dobro vam veli velečasni
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,614
Ovi kod nas pile banzekima metricu 25 kuna metar, ni brige ni pameti, ni troška, ni opasnosti....
Ja sam uvjek za to da se u šumi sve napravi na odgovarajuču mjeru. Za one koji sami rade, a ko kupuje metricu najbolje zvati pilara.

@ Željac, mogel si barem pilu skinuti :eek::
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Zakaj skinuti pilu ? Imam još jednu a kak malo visi pila drži da nekaj ne ispadne ako lupam :icon_super:. Trebaš pilu 500 mm ??
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,188
Ak Muha netreba, trebam ja, da imam jenu (nabrušenu) u rezervi.
 

Najnoviji postovi

Na vrh