• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Radovi u šumi, izrada drva

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,106
E umalo i ja da dobijem po picci , došlo je do zeznute situacije i morao sam iskočiti iz traktora , on je u leru sletio unazad nekih 50 metara i onda se svalio u provaliju uz prevrtanje i ponovo je završio na točkovima.
Sreća pa sam odmah iste sekunde iskočio jer sam predvidio PREopasnu situaciju.
Glavni uzrok između ostalih je spadanje lanca sa točka kardanske prikolice , bila metrica u gazu u kada sam je nagazio ona je elegantno otkačila lanac.

Niko nije povrijeđen , šteta na traktoru je znatna ali ustvari neznatna.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,106
Većina je smrznuta a na tom najstrmijem dijelu je jedan omanji hrast pored puta i sa njega konstantno spada inje i bude leda.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
pa kak se to nije okrenulo i guma zajahala rudo? .... smrznuto je vrag , a traktor reagira ko da si metnul ribu na beton
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,106
pa kak se to nije okrenulo i guma zajahala rudo? .... smrznuto je vrag , a traktor reagira ko da si metnul ribu na beton

Putanja je kao bob staza , ukopani gazovi nekih 15tak cm , dovoljno da nema mrdanja.
Gazovi su smrzli kao kost , nema spasa ni dole niže.

Kada je dole sletio nekih 50tak metara onda je iskočio iz gazova jer je blaga krivina i prikolicom udario u drva pored puta i ujedno se počeo bacati u stranu , u tom momentu je traktor bočno udario u jedan bukvić i nekoliko sitnijih drvljadi te se prevrnuo i opet pao na točkove.
Taj udarać bukvić mu je prelomio desnu stranu šasije odnosno zvona mjenjača a sačuvao ga od daljeg tumbanja jer je on oguljen dosta u visinu.
Usput je nastradala i hauba do mjere neprepoznatljivosti , i kabina je dobila bočni nagib a interesantna stvar je da nijedno staklo nije puklo.
Druga čudna stvar imajući u vidu da se okrenuo za 180 je to što je motorka bila zabodena u onu ručku na haubi gdje se prihvata rukom pri penjanju , motorka je i nakon prevrtanja bila na svom mjestu netaknuta.
Pukla je i jedna uška na prednjoj kolijevki , pukao španer , odlomljeno izlazno crijevo ulja iz hidrauličnog rezervoara , puklo jedno crijevo hidraulike , otkinut preliv nafte sa dizni.

Na traktoru šteta i nije velika ako izuzmemo puknuto zvono , poznavajući teren i nakon slijetanja traktora ja sam mislio da od njega nije ništa ostalo ali kada sam mu dole sišao nisam mogao vjerovati da je ostao u jednom komadu i čak se nije ni ugasio.

Ali najbitnije stvar je ponavljam da nikom ne fali ništa a bilo nas je 4-5 ljudi tu . jeebo traktor :(y):
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,188
E Savo, za Božić si se ponovno rodio.
Drago mi je da si ti, a i svi ostali čitavi.
Kak si bez ozljeda uspio iskočiti iz kabine???

A koji je to nastradao od ona dva velika Rusa?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,106
Ne znam ni ja kako sam uspio proći neogreban , pao sam u par centimetara pored jednog panja a pao sam naglavačke.
Izgleda bosanska , tvrda :mur::icon_fU:
Bio sam u visokom stepenu spremnosti za iskakanje jer mi je taj dan otkazala lijeva kočnica i najvjerovatnije zbog toga sam odreagovao brzo pošto mjesto ispadanja od mjesta ''polijetanja'' nije bilo veće od 5-10 metara
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Savo, jbg, nije baš najsretnije što te pitam, ali slika nemaš nikakvih?

Zato je rus majka za šumu, da je bio npr imt 560, razletio bi se u više dijelova-
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,106
A slike sa lica mjesta nemam.
 

Prilozi

  • IMG00380.jpg
    IMG00380.jpg
    55.7 KB · Pregleda: 281
  • IMG00381.jpg
    IMG00381.jpg
    53.5 KB · Pregleda: 268
  • IMG00383.jpg
    IMG00383.jpg
    47.5 KB · Pregleda: 270
  • IMG00379.jpg
    IMG00379.jpg
    61.2 KB · Pregleda: 292

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Uj, uj, uj, dobro da nije ničija glava stradala, fučkaš željezo. Malo Savine čarolije i začas bu on u pogonu.

Poslano sa mog LG-E440 koristeći Tapatalk
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Nabavi rusu potkove za ubuduće, drago mi je da su svi prošli bez ogrebotina a traktor ćeš za tren osposobiti.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,715
A dobro Savo da si iz ovoga izašao bez ozlijeda, to je najbitnije.
Traktor je malo (dosta) najebo, ali je*eš traktor!
 

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,428
Savek,, zasigurno si bio svjestan rizika !!!
Pa jel ti bilo nužda da turaš glavu u torbu??
Hvala bogu, pa nikom ništa nebi,, al zasigurno škola za ubuduće,,,
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,550
Glava je u torbi cim sjednes u auto, pjesacima, biciklistima, putnicima...svima. lako bi bilo dignut noge u zrak ali od zraka se ne zivi.
 

Najnoviji postovi

Na vrh