• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Radovi u šumi, izrada drva

neznam_nis

Član
Tu od
23 Ožu 2013
Poruka
71
Tko kupuje drva u metricama, cirkular s ovakvim dodavanjem metrica je zakon. :icon_super:

Dobar je cirkular i dosta brz, ne kupujem drva, sam ih radim ali u metricama :icon_super:
20160702_183127.jpg
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Iwanho, mi na onaj moj cirkular pilimo već sigurno 25g, prije toga je tu istu šajbu deda koristil xx godina na pilani, znaći ima sigurno 40g i niti naj manje oštećenje, samo dobro brušenje, raspelavanje i gas.

Poslano sa mog LG-E440 koristeći Tapatalk
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,386
Koliko vremena je potrebno da se ispili recimo 10 metara cjepanica sa tim cirkularima?
 

luma1908

Član
Tu od
27 Lip 2010
Poruka
292
Koliko metara, ovisi na koju dužinu ide, 25-33-50, da li ih odmah slažeš u prikolicu koja je pored ili samo bacaš iza i oko sebe, ovisi o debljini drva, sto i jedan element utječe na brzinu rezanja ...

Nije bitno vrijeme, bitno je polako i koncentrirano piliti jer tu nema opuštanja!!!
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Koliko vremena je potrebno da se ispili recimo 10 metara cjepanica sa tim cirkularima?
Evo ja sam nekidan spilil 5m za nepuna 2h, s time da imam dva reza po metrici, laganini sa pauzicama od par minuta.

Poslano sa mog LG-E440 koristeći Tapatalk
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,709
i meni se čini da tu ima puno više muke nego muzike...pogotovo ako ukalkuliramo Savino kantanje...
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Takva je suma nekad prode sve kak treba nema kvarova a nekad kvar za kvarom ide da mislis bolje da sam doma osto suma je uvijek bila zeznuta i bit ce sve ostalo je i zanemarivo ako je na kdaju ziva glava!!
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
ja razumijem kaj je jal ljudi , i više od svega , ali ne razumijem zašto svi gaze po istom tragu pa se napravi takva kolotečina , plus toga ako se zbilja radi o ozbiljnim drvima , savo ima onaj bager , ralicu itd ...

mogu tek zamisliti muku kad se ovo posuši , to ude kao beton

sad kad samo ukalkuliraš vrijeme dok posložio rusa s frakturom mogo si svima napraviti uslugu , ok , nisam zaboravio da je bilo smrznuto a ne nešto kaj se može popravii lopatom i krampom ili bagerom
 

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,427
Nekad su tu bolji konji,, ma ikoji traktor:icon_scratch:

[YT][YT]https://www.youtube.com/watch?v=0l4ORCKLXKM[/YT][/YT]
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,386
Puknuti problem je uzak put i tu nema obilaženja, samo udri jednim tragom. Kod mene je šuma bila takva, odnosno putevi da se moglo sa autom vozati. Medjutim došao neki kreten da sjece i izvlaci sa LKT- om. Bitanga samo po kiši i blatu vozio,a nikada po suhom. I kada je sve puteve uništio krenuo precicom kroz moju šumu. Dva puta opomenuo, frajer ne ferma ni 1%. Treći put uhvatim gov*o i izvucem iz traktora i izlupam.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,106
ja razumijem kaj je jal ljudi , i više od svega , ali ne razumijem zašto svi gaze po istom tragu pa se napravi takva kolotečina , plus toga ako se zbilja radi o ozbiljnim drvima , savo ima onaj bager , ralicu itd ...

mogu tek zamisliti muku kad se ovo posuši , to ude kao beton

sad kad samo ukalkuliraš vrijeme dok posložio rusa s frakturom mogo si svima napraviti uslugu , ok , nisam zaboravio da je bilo smrznuto a ne nešto kaj se može popravii lopatom i krampom ili bagerom

Nema mnogo izbora da bi se mijenjala putanja , a čak mislim da se tu prolazi kroz privatno i da je dozvoljena (odnosno pitana) samo ta putanja.
Iz sličnih razloga nema ulaska bagera i ostale mehanizacije , ići će se dok se bude moglo a onda čekati proljeće pa će to trupci poravnjati.

Ova voda u gazovima je dobra i ona mnogo čuva od propadanja , koliko god to vama čudno zvučalo.


Fraktura nema veze sa ovom dionicom , fraktura je urađena na usponu koji je bio preveliki.
 

markony

Član
Tu od
1 Kol 2011
Poruka
357
Što se vode tiče,Savo tu si u pravu,prvo ispod vode je tvrd teren zato voda i ne odlazi,a drugo ispire kotače ta ko da se blato ne ljepi pretjerano.
 

Najnoviji postovi

Na vrh