• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Radovi u šumi, izrada drva

markony

Član
Tu od
1 Kol 2011
Poruka
357
Nije ljepo za rec,ali ljudi su si sami krivi,misle da znaju a neznaju,ginu i ostaju invalidi 99%ljudi koji rade privatno za sebe i svoje potrebe.Rjetko kada nastrada neko ko se bavi sa tim poslom profesionalno,obratite malo paznju pa usporedite.
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,481
Ma u šumi nastradaju i amateri i profesionalci. Prvi nastradaju jer ih ima puno, a drugi jer rade puno.
Dalje, svaka čast onima koji zarade penziju u tom poslu, ali nema ih baš puno da nemaju ako ništa drugo - profesionalna oboljenja kralježnice, ruku, itd
 

Philby

Član
Tu od
21 Tra 2014
Poruka
530
Neznanje, neiskustvo, želja da se do večeri odradi što više i kad na to dodaš alkohol (što se često dešava) imaš smrtonosnu kombinaciju.

Ljudi precijene svoje mogućnosti i mogućnosti mašina sa kojim rade, zaštitnu opremu niko ne koristi jer će ga cijelo selo zakebavati. Prije svega mislim na obuću, nerijetko (bar u mom kraju) to budu papuče, opanci i druga klizava obuća. Ne mogu na vrijeme pobjeći ili stati gdje žele pa završe ispod drveta ili nažalost kao jedan komšija ispod točka na traktoru koji je krenuo niz obalu.
 

markony

Član
Tu od
1 Kol 2011
Poruka
357
Ma u šumi nastradaju i amateri i profesionalci. Prvi nastradaju jer ih ima puno, a drugi jer rade puno.
Dalje, svaka čast onima koji zarade penziju u tom poslu, ali nema ih baš puno da nemaju ako ništa drugo - profesionalna oboljenja kralježnice, ruku, itd

Nema posla koji nema profesionalnu deformaciju i oboljenje.Vozači imaju oboljenje kralježnice,programeri zglobove na rukama i oči...al to niko ne vidi,pogledaj ruke konobarima od vode,a naizgled sve "lagani"poslovi.Mogli bi tako nabrajat do sutra ali nije to tema.E i sjetio sam se jednog divnog posla za dočekat penziju ASVALTIRANJE CESTA,to moras docekat penziju zdrav tu nema druge.
 
Posljednje uređivanje:

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,481
Neznam tko ti je to rekao,ali tu ima istine manje od 1%Ja sam cjeli zivot u tome poslu,točnije treća generacija,hvala bogu svi sjekači su u penziji i ni jedan nije poginio,a ni jedan nije bolestan.Svi su u zasluženoj mirovini,treba im kapu skinut i poklonit im se da su taj posao odradili do mirovine,posao nije lagan al zato to rade veliki dečki a ne curice.

Boldam ovo što si napisao ranije i u pravu si. Ali kasnije sad pišeš o oboljenjima na poslovima koje mogu raditi i curice - nisu baš ista razina.

Gotovo svaki posao ostavi traga na čovjeku kroz godine, ma profesionalno možeš obolit i da si kod kuće, ali poanta je da radnik u šumarstvu ima visok rizik i postotak profesionalnih oboljenja - puno viši od prosječnog trgovca, radnika na šalteru, u pogonu, profesora, liječnika, konduktera, električara, stolara, staklara... sad sam već i sam sebi dosadan s tolikim nabrajanjem :icon_axe:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
sve je to individualno, ja znam čovjeka a bome i jednu ženu u familiji koji nisu od ljena dignuli punu žlicu , jedan ima grdnih problema s kičmom a druga je več nekoliko put operirana .

eto ,nek ljepo" rumeni" uživa u zasluženoj mirovini ..sigurno mu nije bilo lako ali tko zna kaj nas čeka... polažemo zaštitu na radu , informiramo se preko interneta , školovaniji smo od naših očeva a ima sve više profesionalnog oboljenja .i životni vijek se skračuje .

vi slavite uz janjca a ja bum danas nazdravio s onim drugim sa slike , živjeli !!!
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,066
Da savoris hehe lakse je ;)
Heh ZJ nije samo radi toga...prvenstveno zbog toga sta je drvo tanje i jednako, dole pri dnu ima izbočine i teže je kajlu urezat, ovako ju lakse urežem manje se patim a poslje jednim rezom skinem panj bez puno zajebancije...imam i ja radnika koji mi pili drva ja sam ovo iso malo radi gusta, i inace nisam ljubitelj debelih drva...ovo sa slike spada cak u deblja drva na otoku tako da niti nemam prilike srusit drvo od 4-5m3 ali imam osjecaj da nista ne propustam hehe
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
šumari su miroljubivi ljudi , ko i đudaši ..ne može grubi mentalni sklop fukcionirati u takvu okruženju , može neki padobranac na 2- 3 dana dok se ne ozljedi ..ostatak života sjedi pred dučanom s pivom među gležnjevima prepričava velike dogodovštine ..

ali zato kad janjci čuju za šumatre bježe ko vukom gonjeni ..xd

eto vam primjer naš supermoderator , predstavlja se za šumara grubijana a zapravo je prava mimozica , poštenjačina ne bi mrava zgazio
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Krkan moraš biti samo dok treba nakladat na prikolicu, a za sve ostalo moreš biti mimozica, osim ako delaš z štilovkom 070 tu i krkan dušu pusti. Pameti i opreza nikad dovoljno na bilo kojem poslu, a u šumi pogotovo.
 

Najnoviji postovi

Na vrh