• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Radovi u šumi, izrada drva

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Lako je iskočit iz traktora koji nema kabinu,naravno mislim na vrijeme.
Al daj iskoči iz uske kabine još k tome mnogi imaju i viška kila.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,106
Oficir opet lupetaš , kada je ''vuna'' prošao bi kroz mišiju rupu a ne vrata od kabine.
Možda nisi primijetio ali velika većina koja radi u šumi nema vrata na kabini , jesi li se možda zapitao zašto?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Pusti ti večinu,i ne baljezgaj bezveze,kad sila svi su brzi,al mogu u uskoj kabini zapeti.
Kod nas su dvojica tako poginuli pokušavajuči izač i poklopilo ih.
Mnogi su stigli,al ne svi.
A i velika večina ima kabine na traktorima,mislim na ove koji se intenzivno bave drvima.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Ni to ga ne bi spasilo , izgleda ni ti nemaš neko bogato iskustvo sa ledom u šumi?

Nije lako stisnuti jajca i ostati unutra , ovo je prilična nizbrdica kako vidi a dosta visoko je dobio ''ispaljivanje'' , naravno da je iskočio.
Nasprem tebe i još nekolicine na forumu sam čisti amater, tu se nemamo uopšte kaj razgovarat. Nije sramota priznati [emoji4] [emoji4]
Ja sam se vodio samo nekom logikom jer je već od vrha dobio jako ubrzanje pa sam pretpostavil da ga nije spuštal u sporim brzinama, a ostalo kaj sam napisal su pretpostavke koje bi ga možda malo usporile, mada kak i veliš, po ledu i nema baš nekog trenja, tj blata di bi se daska i trupac zarezali.
 

AcA OPEL

Aktivni član
Tu od
25 Ruj 2012
Poruka
550
Ja svo vreme razmisljam da je spustio vitlo da li bi ga usporio? Inace je mnogo lako da se sad svi pravimo pametni i kuckamo, a neko cak i sad radi.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,106
Ništa vitlo ne pomaže čak iako ga spustiš , nema nikakve oštrice koja bi zadirala zemlju i to ide kao blesavo.
Čak ako držiš podignuto veće su šanse da gume pod dodatnim teretom uhvate išta gripa nego daska na zemlji odnosno ledu.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,188
Vjerojatno bi mu pomogla prednja daska da ju je imal. Osim ak ga nebi trupci pogurnuli i okrenuli još i prije, kad bi i šteta bila veća.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,715
U ovom slučaju ništa ne pomaže ! Nekako sa snimka bi mogao zaključiti da je na tom dijelu (gdje je počeo sklizati) bio živi led.
Ako je ikako moguće takve situacije (takve zaleđene nizbrdice - uzbrdice) trebalo bi izbjegavat.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,106
U tim situacijama smo na nekoliko mijesta na trupcu omotavali lanac , pravi se od dugog lanca krug na svakih metar.-dva a prednji dio lanca se kača za vučni lanac.
Dosta pomogne ali ni to nije sigurno .
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,386
Ovi je bilo u Kresevu, BiH. Imao je nazad lance, što se vidi na snimku,a i rekao mi je momak koji se druži sa traktoristom.
 

AcA OPEL

Aktivni član
Tu od
25 Ruj 2012
Poruka
550
Koliko sam puta gledao da vidim da li ima lance i tek sad sam video. Vidi se kad se tumba. Inace je kabina stvarno jaka. Vidim sve na svom mestu.
Oce da pojure trupci i kad je suvo. Ne znam da li sam postavljao, ali evo:
 

ivac

Član
Tu od
29 Lip 2014
Poruka
326
Dosta je tesko vidjeti lance na gumama, to su izgleda oni obicni lanci, po mojoj procjeni na toj nizbrdici sa dobrim kanđama( potkovama) nebi ga smjelo potjerati, trebao je mozda se spustat pokraj ovih kolotraga, ispod snjega nije takav led! Al znate kak se veli "poslje bitke smo svi heroji" bitno da je covjek ziv i bez ozljeda!
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Po ledu se ne šlajsa tak su meni rekli davnih 70-tih jedino ako ima traktor sa pikama . No sila nužda na sve natjera čovjeka i po onoj vrč ide na vodu dok ne pukne .
 

Najnoviji postovi

Na vrh