• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Radovi u šumi, izrada drva

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,386
Ja radije idem sa kiperkom jednoosovinkom nego sa nekim hakenpucima pravljenim kod kuće.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Dečki, a jel treba tovarit 5,6,7 metara od jedamput sad po zimi? Natovariš 1-2 metra, izvezeš na ravno pretovariš i opet nazad u brda po još.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Točno Kawić dvaput je dvaput :(giggle): , no treba paziti da prvi puta natovariš laganija drva a drugi put teža kičma na tome zahvalna.
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,386
Niko zimu nije ni spominjao,a po zimi se samo ide za veliku nevolju u šumu sa prikolicom.
@ Željko znaš kako je rekao Ekrem Jevric:" Ja samo jednom dnevno, a ako dva puta onda ne mogu sutra".
 
Posljednje uređivanje:

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,523
Koliko je teška 3t kiperica? Pretpostavljam oko 850 kg. Moja, kak ju Dongfeng zove, hakenpuca, ima oko 260 kg, a nosivost 3,5 t. To je procijenjena težina s osovinom i kotačima. Sama konstrukcija s podom ima 200 kg (računski provjereno).Teren u šumi je takav da ni tu ne mogu iskoristiti. do sad sam najviše vozil poštena 2 metra (prostorna) friških drv. Pretpostavljam da drva nisu bila teža od 1500 kg. Koliko bi vozil na kiperici? Vjerojatno pol manje.
Ne voze ljudi bezveze drva pretežno na čezama. Tko god vozi metrice, čeza je optimalna. Meni prikolica treba za vožnju kratko napiljenih drva pa sam složil lagani pod. Konstrukcija poda i daske su demontažni i imaju 100 kg + šasija, bez osovine, 100 kg.
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,386
Moja 4t agrobar je teška 880 kg.

Ovako ću da ne pišem novi post. Aca za kiperku je zakon poluautomatska kuka, odnosno kuka sa križem jer sa nje spada prikolica prilikom prevrtanja i ne dira traktor. A što ljudi misle ako imaju okretno oko na rudi misle da ne može traktor dići grdno se varaju.
 

Prilozi

  • IMG_20160225_162802.jpg
    IMG_20160225_162802.jpg
    78.7 KB · Pregleda: 193
  • IMG_20160225_162732.jpg
    IMG_20160225_162732.jpg
    77.8 KB · Pregleda: 184
Posljednje uređivanje:

AcA OPEL

Aktivni član
Tu od
25 Ruj 2012
Poruka
550
Prosle godine dvojica iz sela izvrnuli kiperke u sumi. Jednom bio lagan traktor pa ga zamalo nije bacilo u neki potok. Teske i nestabilne, bar ovi sto su imali i to je nuzno zlo za sumu.
Evo bas sad drug dotera neka drva, a napolju -10 i sneg i smetovi. Nocas bilo -16. Stari GMC sa lancima na zadnja 4 tocka tera nekako 8 metara drva i u ovim uslovima. Vidim napred mu nije stavio lance, a ne ide sad da ga pitam kako skrece.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,853
Ma uzalud vam sva pamet svijeta. Nekad si nemožeš pomoči. Jedino se ukočiš i čekaš.
[YT]https://www.youtube.com/watch?v=pzybZzSkMc0[/YT]
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
da bar nije forsirao put , jednako teško bi ga izvukli ali bi ostao na kotačima , jebada je ovo , i nije baš neko štivo za prije spavanja
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,106
Mnogi se zeznu sa trupcima , podcijene teret , kao i ovaj sa snimka. Ne ocekuju da ih potjera .
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,913
da nije sikocio, spasio bi ga od prevrtanja, samo avno u potok i ostao bi na tockovima
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Napravil je par velikih grešaka, moral je na trupcu ostavit 15-20 cm od grana, spustit dole gredu od vitla a ne ju držat gore zajedno sa stablima, bacit u reduktor prije spuštanja i iskreno kud u takav snjeg i led bez šumskih lanaca? Jos je dobro prošao, ali i kak power veli, morao je ostat nutra i zaterat ga ravno u potok.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,106
Ni to ga ne bi spasilo , izgleda ni ti nemaš neko bogato iskustvo sa ledom u šumi?

Nije lako stisnuti jajca i ostati unutra , ovo je prilična nizbrdica kako vidi a dosta visoko je dobio ''ispaljivanje'' , naravno da je iskočio.
 

putnicara

Član
Tu od
27 Velj 2013
Poruka
291
Iskreno, vrlo su rijetki među nama koji bi ostali u traktoru i usmjerili ga, al na kraju hebeš traktor nije problem popravit ga, veći je problem popravit šofera nakon nezgode, ako uopće ima sreću da ostane živ
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,481
Po meni su rijetki i oni koji uspiju i iskočit iz traktora na vrijeme...

Koliko sam puta bio u takvoj nekakvoj škakljivoj situaciji, i kad bi trebao mislit kako da skočim - meni se noge odsijeku, ni ne sjetim se da bih možda trebao skakat s traktora, a ne pokušavat upravljat njime
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,386
Možemo mi sada ovdje iz toplog mudrovati trebao je ovo trebao je ono uraditi. Ko to ne doživi ne zna sta je to i da se o sekundama radi ostati živ ili poginuti, da je poginuti, već ostati invalid pa patiti i sebe i one oko sebe. Sa traktorom sam imao par " letova" ali ne nešto opasnih. Sa kamionom sam imao žestok let, ali eto sve se dobro zavrsilo
 

Najnoviji postovi

Na vrh