• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Radovi u šumi, izrada drva

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,334
Imam takvog 8 tona ali nemam potreba za tim, nemam s čim to povući a ni dignuti. Za ovih par sto kila , nekakav stroj prebaciti i to nema greške, a ni na vitlu do sad nikakvih problema s njima.
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,511
Skinul sam gornju stranicu na jednoj strani pa donju spustim prema dolje. Jedan je na prikolici a drugi dodaje pa ide. Šumska je bolja za takve stvari, nju možeš sam tovariti.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,577
Problem je u podizanju lanca preko pravokutne poluge, kad je karika bila opterećena na savijanje. Samo šlajsanje nije bilo Bog zna kaj.
 

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
886
Koja se cijena može postići za trupace hrasta i johe izvučene na cestu, puni kamion?
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,540
hrast sam zadnje prodavao 50% iznad cjenika Hrvatskih šuma...
ako imaš papire, nedaj se prekupcima veslat nego ponudi direktno pilarima...
zovi Drvoproizvod Jasku ili Rubinića...ili Mikšu...
 

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
886
Nemam papire iako faktično imam papire. Ima nas nekakvih papirnatih suvlasnika i šumarija ne da svoje papire. A prekupci bi to uzeli i bez papira samo ne znam koliko uopće mogu dobiti po kamionu.
 
Posljednje uređivanje:

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,540
raj za prekupce...
prvo te zekne na kubikaži, onda na klasi...
neznam kakva je roba (lužnjak ili kitnjak), neznam jesu li samo prvi trupci ili ide sve...teško je tak dat neku cijenu...
računaj bar 1200 kuna po kubiku, ako je bolja roba i 1500 se nemoj sramit reć...
kamion do vrha špica je oko 10 kubika...manje ne...
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,511
Kod nas 1000-1200 kn/m3 1. klasa, 800 kn 2. klasa , 400 kn 3. klasa
 

CetojevicM

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2015
Poruka
123
Skoro sam bio na jednoj pilani koja radi sa hrastovinom i na pitanje odakle nabavljaju trupce, rekose da vecinu uvoze iz HR
 

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
886
Ne znam određivati kvalitetu tako da je to problem, išli bi ravni oko 30cm na dalje. Mislim da je kitnjak. Neki su visoki i ravni 8-10 metara odnosno većina tako da vjerojatno idu u dva komada. Ima ih negdje 30 komada.
 

Najnoviji postovi

Na vrh