• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Radovi u šumi, izrada drva

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,688
Nije još...
Pilil sam triješće i one zdrobljene ostatke, sjekirom kalal one male furke, moji su kupili sitno tiješće...
Ostalo je posla za još barem jedan dan.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,688
Naravno, pem v Krapinske namočiti tijelo umorno...ak Bog da...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,688
Mi za bat koristimo crnograbić, a bazga to vjerovatno ima drugi naziv.
I ovaj je bat od grabrovine.
Toporica (držalo) je svibić (svib) ili lijeska i dovoljno je debel za držati. Čim je tanji, nosjeti se manje vibracija,ali treba pripaziti da ne pukne ak se krivo vudri.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,011
Naravno, pem v Krapinske namočiti tijelo umorno...ak Bog da...
Ideš, nakon 10 dana posla i strojno iskalanih 20 kubika s pomočnicima tebe to tak ubilo da trebaš toplice, kaj bi bilo da su bila 2 kamiona drva?
Trebal bi kiroprakticar ili bi ih odma na kamionima zapalil ;)
 

ZGseljak

Iskusan lik
Tu od
21 Srp 2018
Poruka
2,665
Meni to izgleda malo tanko držalo pa su velike vibracije na prste i ruke
Samo ne držati na kraju (tu su vibracije najjače), na cca 7/8 dužine toporišta su vibracije svedene na minimum
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,688
Pa da mi opet nabiješ na nos da samo slikam a drugi mi sve delaju 🤣

Imal sam plaćenog pomoćnika, jer ipak nemrem sve sam. Bilo je volontera, a i gledatelja (mogel sam karte naplaćivati) i ničiju pomoć nisam odbil.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,011
Zakaj bi ti nabijal, ja samo pišem kak je ili kak ja vidim da to je.
Kak god bilo kraj tih plačenika, pomagača i strojeva potrošili ste previše dana za taj zahvat.
Tu na ravnom, vi ste se igrali s vitlom umjesto da ste kalač metnuli kraj vrpe prije nego ste ju razvukli po čitavoj livadi, ja mislim da sam ja bil da bi mi to stukli za tri dana bez brige makar ni jedan od nas nije u tom poslu. Naravno, ako bi ja bil komandant. Stigli bi i koju slikicu opaliti.
Tak ja to vidim ;)
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,921
Bazga je dobra za " puškalnicu" napraviti. :hahah:
A gdje naći kudelju, kad se svi navoji tefloniraju!

A kak mislite da ZJ ide u Krapinske na neku fizikalnu terapiju pa makar i plivanje? :unsure:
Se mi se čini da ide na terapiju okeka! One lepe cicice, nogice , guzice .....i tak!:sneaky:
 

Najnoviji postovi

Na vrh