• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Radovi u šumi, izrada drva

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,188
Muka su ti veliki komadi.
Ja sam se onda namučil ko nikad. A bez vitla s daljinskim ni ne znam kak bi to bilo izvedivo.
I uz maksimalnu pozornost dogodila mi se šteta...
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,614
Bez vitla koturaš do kalača i na bočnu ruku i onda dižeš…
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,188
Samo škare i vitlo. Podizača uopće nismo koristili.
Pored onak dobrog vitla, podizač je nužno zlo.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,522
Al ga sitniš to treske radiš :unsure:
To se ne pili sa motorkom...cijeoaš metrice i onda nemaš problema sa podizanjem na stol...poslje cirkular i lakše od toga ne ide...jedino traka
Za šparet je to, nije za peć. Sitniji se lakše i brže suše, i ljepše gore. Deblji (ima i takvih nekaj malo) su samo za podržavanje vatre.
Prije sam radil metrice i poslije na cirkular (običan s drvenim stolom po kojem treba gurati cjepanice) pa sam odustal. Ovak je možda malo skuplje (gorivo vs. struja) i više je piljevine, ali mi je lakše i ukupno brže. Treba sagledati cijelu sliku, uklj. i prijevoz do doma.
Svatko dela kak mu je najlakše s onim kaj ima.

Tko bude od hrasta promjera 80-90 cm radil metrice. Nije to baš lako. Još ako je kvrgavo..
Jer ravne trupce rijetki koriste za ogrijev…
Među ovima je su bila dva komada jako problematična. Nije baš išlo kalaču pa sam moral najti mjesto gdje je mogel malo otkolit. Kad sam uspel dobiti tanje komade onda je kalač neke doslovno sjekel, a ne kalal.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,715
Koji bi mogući razlog mogao biti da ova drva rastu na ovaj način , lijevo i desno skoro u redu, dok između čisto nema niti jednoga drva.
Ustvari ima jedno drvo (na sredini ) malo dalje.🤔


IMG_20211107_130901[1].jpg
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,715
Ne nije bio put, i nije put tako širok, tu je širina nekih cca 8 metara.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Ja :cautious: 1.slika sa granama i vodilica 50cm
2.slika bez grana i vodilica70cm
3.slika iscjepan i natovareno 13 metara od 22 koliko je ukupno bilo od njega,
trupac ne znam koliko je bio ali na panju mi je promjer bio 192cm
Ovakvih profesionalaca nema sa štilom, 🤭
Dok ti slikaš u miru oni bruse lance i popravljanju pile, a ti odmaraš🙂
 

Najnoviji postovi

Na vrh