• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Radovi u šumi, izrada drva

veco

Dobro znana faca
Tu od
26 Velj 2019
Poruka
249
Sreća da nisi jer nebi nikad završil strojarstvo… 😜

2021. u 4. mjesecu iskalano 25m. Ostalih 25m kalaš ove godine. Onda ne kalaš u kalendarskoj godini 50m nego 25.Ako ovih 25 skalaš u jesen onda imaš za zimu 2023. Druga stvar, javiš kak se kala agacija nakon kaj je godinu dana stajala srušena. 😉 Ja kužim da ne rušiš svake godine 50m ali ni ne kalaš.
Eeee, tipkam s pol oka... Sad sam skuzil da smo se krivo skuzili s ovim kalendarska godina.. Koja počinje 1.1. i završava 31.12... Uvijek kalam, nevezano koliko mi drva ostaje...Tesko ide kalanje suhih gula agacije... Za to koristim kalač stihlov... Gore je tezak, a oštrica uska i prodire... Al ja sam mazohist po prirodi 😀 To od kad sam se ozenil 👍
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Jooj kolega, vi kao da sam vam ja predaval matematiku.. 😀
Nigdje nisam napisao da svake godine RUŠIM 50 m3... Već da SKALAM 50m3 👍
Recimo... 2021. u 4 mjesecu sam srusio 50m3 agacije. Skalao sam odmah 25m3 za sezonu grijanja 21./22. Ostalih 25m3 ću skalati sad u 2 mjesecu za praznike i to kurim u sezoni 22./23.... U proljeće 2022. rušim odanih 25m3 koje skalam u jesen ili zimu 22./23. Ergo, svake kalendarske godine skalam 50m3 drva 👍
Super. Matematika uvijek štima, a drva se gomilaju na zalihi, makar skladišnog prostora nema. o_O :hahah:
Sreća kaj nemaš skladišni prostor, za 5-6 godina bi imal kup bezvrijednih drv koje ne stigneš skuriti. 🤭
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,601
Ovo je već druga priča… 😉 Mislim da nemaš potrebe rušiti drva koja ne namjeravaš odma kalati jer si otežavaš posel, a npr. u slučaju bukve bi mogel imati velike gubitke jer brzo trune kad je u trupcu neiskalana… Ne radim baš puno sa agacijom ali i ovo kaj ponekad srušim - videl sam da je kalati suhu agaciju ko da po kamenu udaraš…
 

ZGseljak

Iskusan lik
Tu od
21 Srp 2018
Poruka
2,741
Isti jarac i jablan... Čvrsto, a mekano. I još k tomu lagano. Ne vrijedi kad ostane u sjekiri naopačke lupiti po panju 😅
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,657
sad kad sam spomenul jablan, jel ima di sadnica jablana za kupit...smislil sam da mi treba 10 komada... :oops:
 

tine

Dobro znana faca
Premium
Tu od
10 Pro 2006
Poruka
857
Po meni isto jedna od vrsti topole, izgleda ko ta koja se plantažno goji.
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,379
Euro-kanadska vrsta topole. Javil je Presvetli da mu je tak rekel stric Cinober. Čini mi se da su ove rasle kraj potoka zvanog Gliboki. Inače, Dudek je vozil biciklina. :love:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,987
Kolko put je Dudek prešel po tom mostu. Dok je kravicu teral, dok se s biciklom vozil… On bi mogel znati. Ili možda Cinober ili Presvetli
Odnesli su tajnu u grob... ;)
 

Najnoviji postovi

Na vrh