• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Radovi u šumi, izrada drva

MadFarmBoy

Aktivni član
Tu od
2 Svi 2020
Poruka
203
Bome su dobri komadi (y) Jel imaš naprijed kakav uteg?
Planiram si napraviti "češalj" za vuču trupaca kao što imaju vitla gdje se umetne karika lanca. Kopčanje na hidrauliku, čim bliže traktoru da se može više potegnuti te da se ne diže prednji kraj traktora.
 

Borisllav360

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2017
Poruka
1,561
Bome su dobri komadi (y) Jel imaš naprijed kakav uteg?
Planiram si napraviti "češalj" za vuču trupaca kao što imaju vitla gdje se umetne karika lanca. Kopčanje na hidrauliku, čim bliže traktoru da se može više potegnuti te da se ne diže prednji kraj traktora.
Jesu, baš su dobra drva, ni pretanka ni predebela, prvo su klade izvučene pa onda ovi ovršci od klada. Imam naprijed tvorničke tegove 6 komada ali staviću još 10 onih visećih isto tvornički.
Jel zetor upregnut :)
Upregnut odavno.
Borisllave kako si zadovoljan sa šperom? Čini mi se da ti nije od velike koristi budući da su prvi kotači pretežno u zraku. 😉
Sa šperom smo prezadovoljni kada su točkovi na zemlji.
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,351
Planiram si napraviti "češalj" za vuču trupaca kao što imaju vitla gdje se umetne karika lanca. Kopčanje na hidrauliku, čim bliže traktoru da se može više potegnuti te da se ne diže prednji kraj traktora.
Jel ovakav. IMG_20210309_162416.jpg
 

MadFarmBoy

Aktivni član
Tu od
2 Svi 2020
Poruka
203
Tako je (y)
Konstrukcijski gledano, takvo nešto bi napravio. Čak možda ne bi bilo loše da da je u obliku izduženog naopačkog slova U, tako da se može vući i deblja roba s obzirom na ograničenost max. podizne pozicije hidraulike kod traktora.
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,351
Nije LKT ali ide 2 kubika… 😎
Da dobro ide, i prvi se dobar učinak. Naravno to je za takvu mašinu i realni plus, i kod tebe i kod Borislav360.
Znam da se nemože na sve gledati, kad bi se gledalo malo bolje kačanje, skraćivanje maksimalno lanci i dovede trupac u poziciju nošenja onda bi još moglo. Nemam namjeru da kažem da ovo nije dobro, ovo je dobro, ali ja moram da to bolje iskoristim.
Moje ćeleprdalo je mnogo laganiji stroj, te da bi vozio 2 kubika moram bolje da ga podignem i da polovinu nosim. To činim ovako, zato nosim u opremi dosta različitih lanaca i tipova klizač da to mogu izvesti.
U realnoj usporedbi recimo vučem predmete koji su teži od stroja malo više. slike 1 043.jpg slike 1 040.jpg Nemam video da se vidi kako se to olako nosi. Ima jedan na dve ili tri stranice ispred.
Tako je . Čak možda ne bi bilo loše da da je u obliku izduženog naopačkog slova U, tako da se može vući i deblja roba .
Može ovakav način kačenja, sa cvikama ili konbinacija sa dva lanca da dodje vez lanca ovako ispred sredine reza.
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,518
@smilan Da, i ja uglavno gledam da trupac što više nosim ali to ovisi i o terenu. Ako vučem uz veliko brdo i jako opteretim zadnji kraj onda prvi kraj ide u zrak i nemam trakciju. Tvoj stroj je možda laganiji od Zetora ali mi se čini duži tako da kompenzira masu. Zetor ima sa vitlom i prednjim nosačem punim drva vjerojatno oko 3,6-3,7 tona.
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,351
Pa tako nekako, e sad ta njegova masa vrši I pritisak na podlogu, kod mene je laganiji stroj oko 2 tone, pa ga moram pritisnut i staviti lance zbog ćelavisti guma, da nema propinjanja.
Da je ćeleprdalo kraće za 30 cm od motora do vitla, vitlo bi ga dizalo kad napržim na 15 t i kad zapne, ovako samo uguši motor.
Ma neka strojevi rade. Pre nekoliko dana gledam na mom vitlu se potrošio doboš I bočne strane se razilaze za 5 cm na vrhu, ploče bočne pojela sajle od 10 mm sad nema ni 5 mm kod prvog nametanja.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Evo i moje zanimacije. Moje tri vjerne družice, ručni kalač i IMT 539. Nije kak na moru, ali je jednako ili još više vruće. Popil sam 4 litre vode na dan. Ovo je napravljeno za dan i pol. Srušeno, izrezano i skalano. Dva debela grabra su pala zbog straha od velke zime i nedostatka plina. Družice su 031, 041 i 064. Malo sam ih više odmaral zbog visoke temperature.
Ti si pravi ljubitelj antikviteta i starina 👍👌🤝
 

Najnoviji postovi

Na vrh