• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Radovi u šumi, izrada drva

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
Šuma mi je blizu, kažu da operiraju u krugu 5 km :(

Jeste da operiraju u krugu od 5km ali sto su dalje to ih manje ima, sto znaci ako ih ima u tom broju da prave bas veliki problem onda su negdje u blizini. Cesto znaju biti i na tavanu kuce, a i kako je kolega rekao u supljom drvecu, kod nas naj cesce u velikim deblima domacih jabuka to jest sto znam za strsljenika bili su ili u deblu jabuke ili na tavanu. Kod nas ima jedan covjek koji dodje i cijeli strsljenik strpa u vrecu :rolleyess:, a ako je nepristupacno recimo u drvetu onda potpalimo :D.
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
Hm, jedino kod susjeda ima jedna zapuštena kuća, budala me prijavio policiji prije dvije godine dok sam palio korov, drži pčele pa sumnjam da je tolika budala da nije stršljene potamanio ali nije ni to isključeno. Snimit ću još malo okolicu, ima tu većinom akacije i vrbe, a nekih kilometar zračne linije je hrastova šuma i nekako mi se čini da se tu regrutiraju.
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Nešto slično, ne i isto, sam imao na električnoj pili....no to se meni nije nikak svidlo jer brusi samo tjeme zuba. odnosno uništava ubrzo lanac....
Nego jel tko kad kupoval što u Ramdi? Ja bio jednom davno i rekli da imaju samo veleprodaju...
 
Posljednje uređivanje:

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Za to treba i spec lanac

drugu vodilicu i napravu s hrpom bruseva ..kaj misliš kad lanac naravi utor u brusu pa naoštri lanac u radijus ..iha ...lete pare lete avioni
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Takav lanac več ima smisla, no to u reklami ne spominju:roll:, a i pitanje je kak se takav lanac ponaša prilikom reza....ta naprava ima smisla kod nekoga tko ima malo veči balkon i radi nekih 2 metra drva godišnje, a u servisu mu povremeno srede lanac. I onda na svakih 4 metra novi :(
Ja za sebe mgu reči da ne poklanjam baš puno pažnje lancu....najčešće brusim ručno, bez ikakve naprave, a povremeno koristim, kad je lanac u lošijem stanju, dremelovu brusilicu. Skida i predobro, zato treba biti pažljiv.....sva sreća pa ne pilim puno
 
Posljednje uređivanje:

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
nešto slično koristili smo na jednoj pilani,uglavno napravi piljevinu,od odpada,okrajaka od dasaka,hrastovinu 5cm melje bez brige.
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
mi smo to koristili za peč od kotlovnice,ništa se nije prešalo več direkt u ložište.
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
pa dobro jeste svi umorni od šume ili nitko ne ide u šumu osim mene....
moram priznati da otkad plačam radnika stvarno ima nekog pozitivnog pomaka
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
idem kad uspijem doči do svog kutka u šumi jer prioritet imaju ovi šta više rade za prodaju od njih ima tehničar koristi a ne od nas koji radimo 20 metara za svoje potrebe,a i nisam baš na vi sa njima jer mi šuma radi ogromnu štetu oko zemlje i mislim ako ove zime ne uspijemo nači neki dogovor da bude ili rastovi dolje ili ja par mjeseci u buksu nakon što im sa mojom championkom skrešem te hrastove:finga:
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
pa zar za svoje potrebe več nije trebalo biti gotovo i sad samo čekati zimu:weedman:
što se mene tiče več sutra može snjeg do koljena....u šupama cca 45m a ako sfali ima još u dvoru isto toliko hrastovih sušaca pa da svaki dan kurim lomaču...
ja sad šajbam samo za prodaju.....prodo sam sve a sad radim novo....jučer vitlanje, sutra rezanje, prekosutra cijepanje, pa slaganje pa opet sve iz početka i tako dok me vrijeme i lugari puste:vragek:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
ni ja nisam u šumi , uvijek idem tamo gdje je bolja zarada , sada je to trenutno uslužno branje kukuruza
u šumu možda posle branja
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
trbuhom za kruhom!!!
nemam nikakve ideje što ču kad snijeg zaroka, možda investirati u lance ili
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
........... ili napravi prikolicu odnosno karetu sa kardanskim pogonom :finga:
 

mataz.17

Član
Tu od
29 Sij 2009
Poruka
183
ja sam prodajem drva za sada dok ide,drva kod kuce nemam nis sve prodam,u supi imam sam jedno 2-3 metra i nis vise.kad stane prodaja onda cu sebi dovest.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
jutros sam bio u šumi i izvitlao negdje oko 3 prikolice drva , oduševljen sam radom i učinkom vitla
prosječno potezanje je oko metar drveta , vukao sam uz brdo po dijelu gdje je usjelina (klizište) uradilo svoje i išlo je samo tako

naviše sam potegao 1,5 metar i išlo je bez problema , više nisam jer nisam imao više drva na jednom potezanju
najviše me nervira zapinjanje na panjeve jer sam vukao na više putanja i uvijek na novo , nisam imao ''pročišćenu'' putanju gdje izvučeš dva-tri puta i onda po tom mjestu ide mnogo mnogo lakše nego da stalno mijenjaš položaj i putanju vitlanja
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
jutros sam bio u šumi i izvitlao negdje oko 3 prikolice drva , oduševljen sam radom i učinkom vitla
prosječno potezanje je oko metar drveta , vukao sam uz brdo po dijelu gdje je usjelina (klizište) uradilo svoje i išlo je samo tako

naviše sam potegao 1,5 metar i išlo je bez problema , više nisam jer nisam imao više drva na jednom potezanju
najviše me nervira zapinjanje na panjeve jer sam vukao na više putanja i uvijek na novo , nisam imao ''pročišćenu'' putanju gdje izvučeš dva-tri puta i onda po tom mjestu ide mnogo mnogo lakše nego da stalno mijenjaš položaj i putanju vitlanja

sve to ide u draž našeg posla nemoj se nervirati
 
Na vrh