• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Radovi u šumi, izrada drva

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
evo ja napokon gotov.....sad malo uživanja, odmaranja i trošenja novaca- nešto je otišlo za italiju....sad se čeka još jedan šleper...pa malo "kapitalno ulaganje"....
evo sad sam prošao solidno jer sam na rastu platio 99 kn/m3
 

stihlMS660

Član
Tu od
18 Stu 2010
Poruka
276
evo ja napokon gotov.....sad malo uživanja, odmaranja i trošenja novaca- nešto je otišlo za italiju....sad se čeka još jedan šleper...pa malo "kapitalno ulaganje"....
evo sad sam prošao solidno jer sam na rastu platio 99 kn/m3

koko uzimaš za rezanje višemetrice u panjeve/klade po kubiku?
kolko računaš za cijepanje? cijepaš sa cjepacem?
...naravno, ak cijene nisu tajne..:)
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
koko uzimaš za rezanje višemetrice u panjeve/klade po kubiku?
kolko računaš za cijepanje? cijepaš sa cjepacem?
...naravno, ak cijene nisu tajne..:)

kod nas rezanje ide 40-50 kn m3
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
ja višemetricu udaram po rezervaru i to od 50-80kn - ovisi ako je stara mušterija, te ovisi o samom stanju lanca i deranju istog...
cijepanje s cijepačem 20-25kn/m - ovisno jel je na hrpama ili samo izrezano

P.S-sutra ode i zadnja tura za italiju.....i onda više nema ništa pa opet moram raditi pas masters:axe::madmana:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
kod nas rezanje ide 40-50 kn m3

ja višemetricu udaram po rezervaru i to od 50-80kn - ovisi ako je stara mušterija, te ovisi o samom stanju lanca i deranju istog...
cijepanje s cijepačem 20-25kn/m - ovisno jel je na hrpama ili samo izrezano

P.S-sutra ode i zadnja tura za italiju.....i onda više nema ništa pa opet moram raditi pas masters:axe::madmana:
40-80 kna , tu ima debelo mjesta za konkurenciju
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
samo rezanje mi baš i nije neki navalni posao- imam par mušterija i to je to, a što se tiče konkurencije ja je niti nemam- neda se ljudima raditi, ja sam za jedan dan mogu izrezati 20 i koji kubik na panjiče, istina i bog da se oporavljam cio dan ali za cca 600kn dnevnicu...čuda se rade još pogotovo kad znam da su novci odmah i onda znam da koliko napravim da ču toliko i zaraditi...
što se tiče uslužnog cijepanja to puno puno puno više radim i manje se umorim a zarada je mrvicu manja ali isto tako znam da koliko napravim da toliko i zaradim i kad odbijem radnika i naftu opet mi ostane poprilično....svaka kuna se hvata
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
.............. a može i ovako :rolfer:
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=bKLV5bJgZ-k&NR=1[/YT]
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
e je mu poso da se u .....,pa valjda je logičnije i lakše slagati složena drva nego ovako zbrda zdola a svako ima svoj prepoznatljiv način rada pa si iz jednog napravi dva posla da mu nije dosadno:partyman:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
e je mu poso da se u .....,pa valjda je logičnije i lakše slagati složena drva nego ovako zbrda zdola a svako ima svoj prepoznatljiv način rada pa si iz jednog napravi dva posla da mu nije dosadno:partyman:
E to i ja kažem ..osim ako nije dovezao kao uslugu
 

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
To neki jugošvabo kupil drva a ovi mu to skipali na brzaka pobrali pare i gas:partyman:
Slaganje je 20€ ekstra :finga:
Sad se čudi i govori "svojima" gore kak je evropa glupa kaj su zmislili kipere i sve te đinđe a treba samo prehitit prikolicu :roll:

Imače je najbolji lik v trenirke z pivu :drinkers::drinkers::drinkers:

Inače je i lakše izmjeriti poslje ak je na hrpi :rolfer::rolfer::rolfer:
Kup drv = 1200kuniča :finga:
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
evo da se požalim, naime rezo sam višemetricu i puko mi lanac i sve ok idem do torbe po drugi kad skužim da mi je stari bio u torbi od motorke te je on pravio raspored po svome i izvadio mi 2 stara poderana lanca koji su služili kao prva pomoč i on mi stavi jedan potrošen na pola ali nije skužio da ga treba pokrpati, baš sam bio sretan:evil::mad:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
a ja juče možeš misliti kakav sam bio kada sam vidio da nemam turpije , nisam išao u šumu namjenski nego sam navratio u povratku kući a imao sam motorku u traktoru , pa rekoh ajde da nasiječem bilo kakvih ogranjaka i povezem , a lanac tuuuup :evil:
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
a kad dogovoriš ekipu za subotu, rezanje&cjepanje...
15m drvi, stihl 051, i husqva 61, svaka ima svoj lanac i bok.. pogubio sva tri rezervna oštra lanca koje sam dovezao sa brušenja...

i kao šečer na kraju zacvika lanac na štilki, zvijezda je bila potrošena...

pol smo srezali, a gajba pive ošla... dobro sam i prošal :lol:
 
A

AGRIPLUS65

Guest
a kad dogovoriš ekipu za subotu, rezanje&cjepanje...
15m drvi, stihl 051, i husqva 61, svaka ima svoj lanac i bok.. pogubio sva tri rezervna oštra lanca koje sam dovezao sa brušenja...

i kao šečer na kraju zacvika lanac na štilki, zvijezda je bila potrošena...

pol smo srezali, a gajba pive ošla... dobro sam i prošal :lol:
nesretni dani za motorke ,i meni jucer nesto puklo u 051 ali dalje radi trokirajuci.
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
pa pogledaj kaj je da ne bi bilo kaj zgorega još...
ili ju namjerno draplješ da kupiš na husqvarnu na akciji "staro za novo"?
 
Na vrh