• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Radovi u šumi, izrada drva

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
pa pogledaj kaj je da ne bi bilo kaj zgorega još...
ili ju namjerno draplješ da kupiš na husqvarnu na akciji "staro za novo"?

danas sam napokon istjero 2 rezervara sa novom husqvarnom 356 dojmovi ne baš oduševljen možda zato što radim sa 372xp pa sam naviko na nju.Dosta je slabija ali je zato puno bučnija možda dok se na preštela odnijet ću je sutra imam osjećaj da joj fali gasa bar1/3
 
A

AGRIPLUS65

Guest
pa pogledaj kaj je da ne bi bilo kaj zgorega još...
ili ju namjerno draplješ da kupiš na husqvarnu na akciji "staro za novo"?
druga je odma preuzela vodeci polozaj tako da ova odma osla na hlađenje.

danas sam napokon istjero 2 rezervara sa novom husqvarnom 356 dojmovi ne baš oduševljen možda zato što radim sa 372xp pa sam naviko na nju.Dosta je slabija ali je zato puno bučnija možda dok se na preštela odnijet ću je sutra imam osjećaj da joj fali gasa bar1/3
nebi ti htel pametovat al meni je majstor rekal na husqvarninom trimeru da nakon 10 rezervari dojdem prestelat dize,jel majstori znaju odmah sa novim strojum pun gas koda nije njegov,
tako kad mije prestelal bila druga prica.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

snupy

Član
Tu od
7 Pro 2008
Poruka
423
a kad dogovoriš ekipu za subotu, rezanje&cjepanje...
15m drvi, stihl 051, i husqva 61, svaka ima svoj lanac i bok.. pogubio sva tri rezervna oštra lanca koje sam dovezao sa brušenja...

i kao šečer na kraju zacvika lanac na štilki, zvijezda je bila potrošena...

pol smo srezali, a gajba pive ošla... dobro sam i prošal :lol:

Opet se vino špara.
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
Opet se vino špara.

e, muč tamo, odaješ mi taktiku!!

danas sam napokon istjero 2 rezervara sa novom husqvarnom 356 dojmovi ne baš oduševljen možda zato što radim sa 372xp pa sam naviko na nju.Dosta je slabija ali je zato puno bučnija možda dok se na preštela odnijet ću je sutra imam osjećaj da joj fali gasa bar1/3

nešto slično imam problema sa trimerom, 345R husqvarna 2.7ks, morala bi jist travu za gablec, al kao da joj fali gasa, bila na servisu, membrana kakti promjenjena,a ona i dalje ko prehlađena...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,029
danas sam napokon istjero 2 rezervara sa novom husqvarnom 356 dojmovi ne baš oduševljen možda zato što radim sa 372xp pa sam naviko na nju.Dosta je slabija ali je zato puno bučnija možda dok se na preštela odnijet ću je sutra imam osjećaj da joj fali gasa bar1/3
Čest slučaj na novim strojevima, da ih treba podesiti nakon razrade.
A 365 je sporija u okretajima od 372, pa otuda i manji kapacitet.
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
Čest slučaj na novim strojevima, da ih treba podesiti nakon razrade.
A 365 je sporija u okretajima od 372, pa otuda i manji kapacitet.

ma znam ali imam osjećaj da je sporija od 359 ići će sutra definitivno na servis odnosno da majstor izmjeri okretaje,možda je problem u meni možda imam prevelika očekavanja ali za cijenu moram i očekivati
 
Z

zetor4718

Guest
i ja sam kupio Husqvarnu 365.išao sam kupiti rukavice i tako neke sitnice i vidim 365 na akciji bez puno razmišljana je kupim.mislio sam na proljeće kupiti 372xp ali i ova mi je dosta.stilovka je otputovala.ja sa 365 nisam još rezao a mislim da ni neću ove godine a ovako mi se čini ista kao stihl ms440 po primanju gasa.što se tiće trimera Husqvarna 345R kojega smo kupili prije dvije godine isto je slab na gasu odnosno lijen,dok jedan slabiji model husqvarne neznam koji broj ali super kosi!
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
ne znam za husku ali po siječanju na moju bivšu 440-ku siječam se odličnog odaziva na gas i ostala mi je u lijepoj uspomeni ali nije mogla pratiti moj tempo pa je sad kod tasta u mirovini...samo da napomenem da je 440 jača od 365 za 0,5 ksa to je osijetno na takvim strojevima, također 372xp je puno bolja usporedba sa 440 jer su tu po snazi ali jedino moram zamijeriti što huskini dileri navode dužinu vodilice od ... do ... a stilovi dileri navode preporučenu dužinu, pa svatko zna da i na ms 361 možeš staviti vodilicu od 105 cm samo je pitanje kako češ raditi s tim....

pošto nam savo zaključo temu pa evo ovdije stavljam
http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=adxFhhY3aCA

btw- do sad su mi idoli bili brača poletier ali oni su čisti amateri!!!!!!!!
ovo mi je novi uzor:rolfer:
 
Posljednje uređivanje:

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
786
Čini li se, ili je na drugoj slici, na ovoj pocinčanoj čezi, guma sjela... fanj...?

Ako bi morao zamislit oblik čeze koju ne bi želio imat, bila bi to ta pocinčana. Osovina daleko naprijed, male gume, loša konstrukcija ruda,pod to mislim na oblik ruda, velika ukupna dužina, koja je dobivena zbog "motanja ruda", a kažem i sam oblik su nepoželjni, kako da opišem... velik krak sile na rudu= dizat će prednji kraj traktora. U ovom slučaju neće dizat prednji kraj, jel je dobar dio težine na samoj osovini čeze (ta kad potone do osovine, majka Isusova je ne zvleče). Kad bi pomaknuo osovinu nazad koliko treba, onda bi do velikog izražaja došla loša konstrukcija ruda. Tako da..... moglo je i bolje, kad je već uloženo toliko truda u profi varenje i cinčanje. Bez ljutnje...
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
ma več je bilo rasprava za tu prikolicu tu na forumu ohoh. slažem se da je osovina malo previše na sredini. i sam sam bio reko majstoru da nije to dobro osovina je trebala ići još kojih pola metra nazad. nije dobra za šumu jer je dugačka, ali ovdje kod nas se ide s njom bez greške. to je prikolica složena za velike traktore. osovina je takva kakvu je čovjek imao. visoki malo širi kotači i sovina pola metra nazad je idealna za traktor od 100 ks koji ima utovarivač ili neki teret naprijed da ga pritišče i da on s njom čuda onda radi. e to bi bil pun pogodak za to ali....jbg.
prikolica nije moja nego od kolege tak da se nebi previše mješao u njegovo konstruiranje.
osovina je od cisterne 1200l
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
već sam se pito kak ste te balvane utovarili i onda nam tek na zadnjoj slici odaš MF 3080 :lol:

051 je uživala u ovim kapitalcima :D :supz:
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
o daaaa. 051 je samo obarala zajedno s mf-om jer je puhao vjetar pa sam ja gurao s utovarivačem da ne pada i drobi mlada stabla.

mf je ovaj puta soliral kaj se prikolice tiće, ali se navuko i natovario po šumi8)
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
ak je puhalo, glavno da ste onda svi ostali u komadu...
pogotovo limeni ljubimci...
:partyman:
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
889
da su ova dvojica što stoće sastrane sjela na haubu ili stana na prednji most itekako bi koristila prednja vuča
 

Najnoviji postovi

Na vrh