• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Radovi u šumi, izrada drva

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
@hrvoje
nisam ovo sebi vitlao nego drugoj ekipi sjekača , medjusobno se ispomažemo pa tako i ne gledamo mnogo u sitnice ko je kome koliko pomogao i šta se isplati a šta ne
oni su sasjekli jednu pracelu gdje je bilo nekih 400tinjak metara i ostalo im je nekih 20tak metara za vitlanje pa su mene pozvali da očiste parcelu pošto izlaze iz nje i treba sve da sasijeku i očiste
 

Aco 93

Član
Tu od
15 Lis 2010
Poruka
467
A dobro je prošao,opce me ne čudi kad to napravi neki amater šta se vidi na snimci da je. izvaljeno stablo i žilište puno zemlje pa to je čista praćka.
E da ga je samo ljepo narezao ostavio sredinu da drži i prelomio sa dizalico nebi tako letio.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
neki dan kada smo obarali trupce sam napravio prilično idiotsku grešku
uslovi u kojima se radilo su bili malo teži , padala je ledena kiša koja je bila na granici smrzavanja i bilo je jako klizavo

pokušao sam da oborim jednu lipu koja je bila nedefinisano nageta i pogriješio sam u procjeni na koju stranu će da padne
znači izvadio sam čep sa pogrešne strane i kada sam išao da je odsiječem usled nestabilnog i klizavog terena nisam na vrijeme uspio da izvučem motorku i ostala je zaglavljena
pošto nije bilo druge motorke u šumi a i stric je zaboravio alat pa nisam mogao da je skinem sa mača rizikovao sam i pokušao da je nategnem španerom , španer nije imao dovoljno snage ni pokreta pa sam odlučio (najveća greška:axe:) da idem tamo gdje je i pošla , znači preko mača
e onda je se drvo zacijepilo uzduž i spalo direktno na motorku , sva sreća da je stradao sam mač na njoj , mašina je ostala netaknuta
inače radi se o MS440 od strica koja je u perfektom stanju
 
A

AGRIPLUS65

Guest
imal sam ija slicnu situaciju ovo ljeto al po ljepom vremenu,samo s jednom motorkom u sumi i jos sam ,sreca kaj su kodmene ljeni ljudi pa se nitko ne hvata za alat,tako da sam mogo slobodno otic kuci po drugu .
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
dve motorke su zakon u šumi!
mada opet ima situacija kad ti jednu zacvika, pa ju ideš oslobađat drugom, drvo je tak napeto da bi i ta druga mogla ostat zacvikana... situacija za tlak dizat!!

misli svako da je šumar biti lako...
:partyman:
 

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
zato je još najbolje sa sobom u đepu imati plastični klin i čim pravim definitivni rez ubacim klin ,koji mi ipak pravi neku sigurnost pri obaranju

Uploaded with ImageShack.us
 
A

AGRIPLUS65

Guest
hm lijep sport,zastitna odjeca ,2xmotorka ,traktor ,vitlo ,ceza,banzek ,kalac,kajle,sjekire ,gorivo ti ljuto, itd,itd,kolko uopce treba drva radit godisnje da bi sve to isfinanciral i bezbrizno radil u sumi?
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
zaštita- cca 2000 kn/g
2xmotorka- 10000 kn svakih 4-5g
traktor- kako ko- min 20000 kn
vitlo- cca 4000 kn
sajla za vitlo- cca 1000 kn-g
čeza- cca 3000 kn
cijpač- od 2000 do 12000 kn
kajle aluminijske- cca 200 kn-kom-najmanje 2.
sjekire- cca 150 kn/kom-najmanje 2.
lanci za vitlo-cca 250 kn/kom- min 2.
kratke sajle za vitlo- cca 100 kn/kom-min. 2.
vodilice za motorke- od 200 pa do 500 kn/kom-najmanje 4 godišnje
lanci za motorke- 100 kn/kom- min. 10 kom
ulje za lanac- cca 30 kn/l- cca 100 l/g
benzin- 9 kn/l:cry: - ca 200 l/g
ulje za miješavinu- 50-100 kn/l:finga: -cca 4 l/g
nafta 6-7 kn/l - 1500 l/g
radnik- 150 kn/dan- 200 dana/g
kardan za vitlo, cijepač- 600 kn/kom
ako sam nešto zaboravio slobodno dopunite
eeeeeeee da i na kraju još plati šumariji drva:lol:
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
najbitnije si zaboravio Karabaja,špek ,kobasice,luk.kruh po želji i pijača kak češ gladan pentrati se po šumi pa nisi divokoza da živiš na lišću,malo se šalim bez ljutnje:rolleyess::rolleyess:
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
pa gume....e kad je sezona komaraca ja sam najsretniji na motorci:finga:...još da napravim miješavinu sa gazelinom:rolfer::rolfer:
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
najbitnije si zaboravio Karabaja,špek ,kobasice,luk.kruh po želji i pijača kak češ gladan pentrati se po šumi pa nisi divokoza da živiš na lišću,malo se šalim bez ljutnje:rolleyess::rolleyess:

joj ajkula pa ja idem u šumu raditi a ne pit i jest kao, očito, neki:partyman:
špek- deblja
kobasice kupovne- više soju nego mesa-kak da radim na soju osim da je pretvorim u bio-dizel:weedman:
luk- muči me žgaravica
kruh- deblja a i kad se sijetim gladnih u africi onda mi savijest proradi:weedman:
u stvari ja živim od sviježeg zraka ali i on očito deblja kad sam u klubu 100- znaći moram prestati i disati:D
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
zaštita- cca 2000 kn/g
2xmotorka- 10000 kn svakih 4-5g
traktor- kako ko- min 20000 kn
vitlo- cca 4000 kn
sajla za vitlo- cca 1000 kn-g
čeza- cca 3000 kn
cijpač- od 2000 do 12000 kn
kajle aluminijske- cca 200 kn-kom-najmanje 2.
sjekire- cca 150 kn/kom-najmanje 2.
lanci za vitlo-cca 250 kn/kom- min 2.
kratke sajle za vitlo- cca 100 kn/kom-min. 2.
vodilice za motorke- od 200 pa do 500 kn/kom-najmanje 4 godišnje
lanci za motorke- 100 kn/kom- min. 10 kom
ulje za lanac- cca 30 kn/l- cca 100 l/g
benzin- 9 kn/l:cry: - ca 200 l/g
ulje za miješavinu- 50-100 kn/l:finga: -cca 4 l/g
nafta 6-7 kn/l - 1500 l/g
radnik- 150 kn/dan- 200 dana/g
kardan za vitlo, cijepač- 600 kn/kom
ako sam nešto zaboravio slobodno dopunite
eeeeeeee da i na kraju još plati šumariji drva:lol:

ove su brojke za koliko drva godišnje?Traktor najmanje poduplati
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
ove su brojke za koliko drva godišnje?Traktor najmanje poduplati

ovo sam izvadio za primijer......vidim da sam naveo 200 l benzina, pa to uzimam za smijernicu...nešto oko 600 m
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
ovo sam izvadio za primijer......vidim da sam naveo 200 l benzina, pa to uzimam za smijernicu...nešto oko 600 m

ja sam jučer zbrajo prodo sam ove godine 485m drva imam još cca 60m na lageru čekaju kupca i 500-tinjak m godišnje mi je sasvim dovoljno jer više nemam vremena a što se tiče mehanizacije mogo bi barem 1500m
 

Najnoviji postovi

Na vrh