• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Radovi u šumi, izrada drva

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
kupio bi ja te fleke ali sve zaboravim da uzmem kada idem u Rumu na vašar jer sam samo tamo vidio da ima prodaja repromaterijala za vulkanizere , na mom kraju nema nigdje
a i neznam tačno šta da tražim , pojasni malo kada već poznaješ materiju
ujedno i kako se rukuje sa tim flekama :prayer:

rema_zracnice.jpg


z%2038532%20%20Zakrpe%2024%20kom%202%20slika.jpg


38534.jpg


to bi recimo bilo to.
a hrvoje je ukratko objasnio kakav je postupak. nista specijalno..
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
mislim da je savo reko da nema kompresora na traktoru, pa mu ni taj tip top ne bi pomogo osim ako ne nabavi kompresor...

a ovo kaj varite na felgu, jel to nekakav dio od cijevi za vodu? od kakvog je to materijala? to se sa autogenim treba varit?
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Možda budete rekli da je glupost, no ja sam na traktoru kad je isto otkinuo ventil, lijepo uzeo staru zračnicu, iskrojio cca 10cm oko ventila i sve lijepo obićnim metapren lijepilom zalijepio za zračnicu.....funkcionira još danas....
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
uvijek je u šumi jedan traktor koji ima kompresor ,e juče nije bio

mada sam nabavio i kompresor koji stoji na izlazu za kardan
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
Možda budete rekli da je glupost, no ja sam na traktoru kad je isto otkinuo ventil, lijepo uzeo staru zračnicu, iskrojio cca 10cm oko ventila i sve lijepo obićnim metapren lijepilom zalijepio za zračnicu.....funkcionira još danas....

zasto bi bila glupost? imam doma barem 2 dusice pokrpane na taj nacin. i drze bez problema.
 
Tu od
17 Lip 2009
Poruka
174
Kod nas u prijedoru savo kosta 6 maraka kod vulkanizera da popravi gumu
samo je skines i otjeras i problem rijesen,,,nema patnje sa montiracima..

a super ona tvoja hidraulika naopako od rusa hehe
 

Bosonoga

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
469
@jeffy 250 € za kompresor?! Pa tko je tu lud da daje tolike novce. znam da su kod nas ljudi uzimali po 50 e na Arizoni.
@ SamSvojMajstor usluge vulkanizera nisu skupe samo kad nije uvijek vulaknizer blizu. Meni najbliži je 6 Km od kuće, ajde nije to daleko samo problem je našto natovaroti traktorsku gumu u auto ne može kuke na utui nemam. tako da sve gume ja krpim sam sebi.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
pa kako da otjeram kod vilkanizera točak od rusa sa tegom na sebi , u njemu ima 200-300kg :scratch
lakše je skinuti šlauf na licu mjesta , to se veoma lako radi

a kompresor je sličan ovome samo mala razlika u cijeni , ja sam moj platio 10e :mrgreen:
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
evo da se pohvalim da mi je na lageru ostalo još nekih 7m graba i to je to, moram se ponovno bacati u proizvodnju i to pod hitno, mislim da bih početkom tijedna trebala upasti linija, koliko imam osiječaj mislim da če biti nekog laganog vitlanja ali nema veze bitno da se radi, ovaj odvijetnik če me oderati ko vuk janje, evo u nepunih mijesec dana samo njemu 1500 ojriča:toimonster:
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
evo da se pohvalim da mi je na lageru ostalo još nekih 7m graba i to je to, moram se ponovno bacati u proizvodnju i to pod hitno, mislim da bih početkom tijedna trebala upasti linija, koliko imam osiječaj mislim da če biti nekog laganog vitlanja ali nema veze bitno da se radi, ovaj odvijetnik če me oderati ko vuk janje, evo u nepunih mijesec dana samo njemu 1500 ojriča:toimonster:

pa se ti hvali koliko si drva prodo možda odvjetnik prati forum:lol:
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
Tebi se isplati zavrsiti pravo, da se sam zastupas

pa koliko sam po tom sudu i mogao bih se sam zastupati, jedino da idem na polaganje glavnog ispita i evo mene advokata:weedman:
vidiš hrvoje nisam o tom razmišljo:?
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
veliki brat svuda ima oči,a možda bi imao veču zaradu od advokatskog posla,ali ja kad sam vidio kod svoje odvjetnice proljetos onolike knjžurine sa svakakvim zakonima,bog da te prosvjetli,je*eš to:partyman:
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
ma volim čitati, ali hebeš uredski posao.....u šumi sam ja doma, najsretniji sam dok brundam s motorkom i traktorlinom.....
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
ma volim čitati, ali hebeš uredski posao.....u šumi sam ja doma, najsretniji sam dok brundam s motorkom i traktorlinom.....

i da mi neko' to plača, dam odma otkaz, a radno mi mjesto u fotelji...
priroda je nazdraviji okoliš, ako niš, za psihu... bar dok te ne počne *ebat sajla, lanac, strgana zvjezda, otkinut ventil, prevrnuta pikolca, urašljani cer, prazan frižider sa pijaćom... uhhh....
 

Najnoviji postovi

Na vrh