• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Radovi u šumi, izrada drva

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
ja ne zapisujem ali po pamčenju mislim da sam nešto više od 500, 30 imam na lageru a u planu mi je do praznika napraviti još barem 50-100, mislim da sam mogao i više da sam čitavu godinu imao radnika....ma traktor mi je na tapeti pa na prolječe mislim nešto uzet da se pojačam i sve skupa ubrzam...ako mi odvijetnik ne odnese večinu kao i ove godine:roll::toimonster::madmana:
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
ja sam mogo još ali nisam imo više kupaca a nije mi se dalo više lageriti.
Vidjet ćeš kad kupiš veći traktor koliko si napredniji nema pretovara itd.ja sam ove godine sa lambom bio skoro duplo manje dana u šumi a napravio približno isto kao i sa bivšim 565
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
ma ja svoje prodavo na šlepere za italiju, po 45 m na svaki...mislim da sam tako riješio 8 tura...mislim da bih mogao još jedan prije praznika
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
na veliko ili malo metar je metar, na veliko bi zavmene bilo da se radi o par sto metara u šusu, 200 kn/m
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
ja ne zapisujem ali po pamčenju mislim da sam nešto više od 500, 30 imam na lageru a u planu mi je do praznika napraviti još barem 50-100, mislim da sam mogao i više da sam čitavu godinu imao radnika....ma traktor mi je na tapeti pa na prolječe mislim nešto uzet da se pojačam i sve skupa ubrzam...ako mi odvijetnik ne odnese večinu kao i ove godine:roll::toimonster::madmana:

Odvjetnik? Pa što? Tužiš susjede?
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
nisam ja zagorec:blackeye kažu da je bolje imati dobrog odvijetnika nego dobru punicu:weedman:[YT]http://www.youtube.com/watch?v=b0EhGzr5OJg[/YT]
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
evo kako se u šumi skida točak pomoću štapa i kanapa , ali bukvalno :lol:

prvo , podizanje bez dizalice i ostalog ''gospodskog alata''
slika001x.jpg


slika002x.jpg


pa smo onda odvukljali tičak na malo čistiji dio gdje smo imali električni kompresor i struju da naduvamo ponovo gumu nakon montaže

slika000w.jpg


razlog sve rabote je bio otkinut ventil , blato je bilo nemoguće :madmana: nijedan traktor nije imao kompresora pa smo skinuli cijeli točak i ovdukli ga do prve kuće
inače slidamo unutrašnju gumu na licu mjesta , isto ovako se podignemo i izvučemo samo unutrašnju gumu , odnesemo do vulkanizera i nakon krpljenja vratimo
traktor za to vrijeme stoji ovako na lancu i drvetu :supz:
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
kad si je već rastavio kupi tip-top fleke i dam krpaš bez vulkanizera,u redu sad nisi mogo sam jer je ventil otkinut ali za ubuduće
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
kupio bi ja te fleke ali sve zaboravim da uzmem kada idem u Rumu na vašar jer sam samo tamo vidio da ima prodaja repromaterijala za vulkanizere , na mom kraju nema nigdje
a i neznam tačno šta da tražim , pojasni malo kada već poznaješ materiju
ujedno i kako se rukuje sa tim flekama :prayer:
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
kupio bi ja te fleke ali sve zaboravim da uzmem kada idem u Rumu na vašar jer sam samo tamo vidio da ima prodaja repromaterijala za vulkanizere , na mom kraju nema nigdje
a i neznam tačno šta da tražim , pojasni malo kada već poznaješ materiju
ujedno i kako se rukuje sa tim flekama :prayer:

Moraš uz fleke kupiti i ljepilo(fleka za krpanje zračnica)Napumpaš zračnicu da bi našao rupicu gdje curi zatim uzmeš šmirgl papira i to mjesto izbrusiš(očistiti od prljavštine) istreseš ljepila na to mjesto malo ga razmažeš sačekaš da se osuši ljepilo i zatim zaljepiš fleku na to mjesto i moliš se Bogu da si sve to dobro napravio
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
nemoj da bude kasno isto kao i ja a čini mi se da če i savo razmisliti
jedino kad češ variti moraš ispustiti gumu i staviti na dizalicu, i variti polako i strpljivo, hladiti stalno jer bih lako mogao zapaliti zračnicu
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
savo zaboravi na način saniranja kvara ako ga možeš spriječiti http://www.poljoprivredni-forum.com/album.php?albumid=106&pictureid=972
meni ovo stvarno pomaže....ali sam stavio tek kad sam otkinuo ventil, ali da se isplati isplati se, cijena za oba kotača 20kn i par elektrodi i više ni brige ni pameti za ventile i glupo granje koje ga otkine

najcrnje od svega toga je što sam ja čini mi se ovdje i dao ideju za ovu jeftinu preventivu :oops:

ali nisam ja krivac , šurak je otkinuo ventil , frajer prevrnuo prikolici i kada je podizao ruda mu upadne u točak
a tek kako je majstorski prevrnuo , neću ni da spominjem
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
ma da sad su svi drugi krivi:weedman: dobro tebi dok imaš dežurnog krivca:mrgreen: , tako je i meni moj radnik:axe: , ma šalu na stranu, ne znam tkko je dao ovdije ideju ali ja sam to snimio na šumarijskim traktorima i jednostavno primjenio- vrijedi zlata
 

Najnoviji postovi

Na vrh