• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Radovi u šumi, izrada drva

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,070
Imao sam 100 razloga za kupit ms170 u odnosu na ms180 🤣🤣 a iste pile su jedina razlika je 0,3ks a to mi je nebitno ovo mi je pila umjesto kosora ili ti mačete za kresat krošnju i rušit tanja drva, prva me vjerno služila 8 godina i naradila se pošteno nemam zamjerke isplatila se 20 puta...neka i ova potraje pa makar i kineska bila.
 

TomGun

Aktivni član
Tu od
24 Svi 2019
Poruka
75
Kako to sekira husqvarna? Dobio na poklon ili zbog kvalitete? neceg drugog?
Nije poklon, platio sam ju 100 EUR-a. Dobra je za tući po kajlama jer ima ravnu i veliku glavu pa se kajle ne oštećuju previše (osim kad promašiš :)). A druga prednost joj je manja dužina drške od 70 cm i plastični nosač pa ju je lagano nositi. Ja ju čak stavim u ruksak s ostalom opremom i na leđa, u jednu ruku motorku u drugu gorivo i gas.

P.S. Imam ja i Husqvarne doma: dva trimera na baterije, jedan na benzin i jednoručnu pilu T540i XP, kosilicu za travu...
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,490
takve ja s vladimircem čupam iz korijena...bez petljanja sa žagom... 🤭
Kad nije nakrenuto onda može.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,070
Ja od Husqvarne imam samo 3 klina jedan je još u vrećici danas došo, jedan je vec napuko a 5-6 puta bio u drvu a drugi se još drži🤣
 

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,661
Sad vidim komentare vezano bagrema/agacije od @Miljac98

@vlč.puknuti u pravu si, ne smije se jako nategnuti ali treba ga ipak vući barem melo u smjeru pada, pogotovo ovakvo stablo jer je pretanko za akrobacije

@mladenko možda je riskantno ali ja bolje volim raditi sam nego sa nekim u koga nisam siguran.

bez uvrede bilo kome ali drvo nije pametno prelamati, obaranje na silu je jednako obaranju na sreću, bez tehnike je sve lutrija, ok, svatko nek radi kako želi ali ovdje vidimo stablo koje e visoko, tanko, nagnuto nad trešnju ali grana ipak ima dovoljno da ga se zakrene samo klinovima u željenom smjeru, hidraulična dizalica je lutrija i pomaže u skoro idealnim uvjetima u suprotnom si najebo, ja probao prebaciti hrasta...zabila se dizalica u stavlo pa ju jedva izvadio, stavio komad centimetarske pločevine koji je pukao, stavio 2 komada pločevine i propišala 12tonska (barem tako piše na njoj) dizalica.

što je najbitnije u ovome bagremu nema mjesta za dizalicu jer je pretanko...osim ako govorite hipotetski, u tom slučaju se ne bih htio mješati.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,724
Slaže se da dizalica ne bi bila od velike pomoću u ovom slučaju, stablo previše visi u jednu stranu , tanko je i plus grane samo na jednoj strani.
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Ja bi tu poslušal kolegu Daiusa i čupanje ali sa vitlom, zakvačiti čim višlje, nategnuti dok se ne nagne kontra da si siguran (uključivo trganje korjena u zemlji) i onda srušiti. Nakon toga panj isčupati jer se tu kosi.... ili sve zajedno u komadu isčupati.... a da hitim tak tešku sajlu s kamenom kak je netko preporučil? Hm..... tak pa jak nisam, ali nema me malo.... 11 mm sajla je teška...
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,612
Ako imaš kakvu granu onda preko nje prehitiš uže. Ja koristim debelu pvc špagu i za nju zavežem sajlu ili lanac. Onda sa špagom potegnem lanac preko grane i rješavam sve sa zemlje. Za svaki slučaj ako gdje zapne imam u pripravi dugi prut da si pomognem.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
što je najbitnije u ovome bagremu nema mjesta za dizalicu jer je pretanko.
Videl sam na jutubu da za te tanje koriste štehere. Kolko je to dobro neznam, samo sam videl.
Vidi se na videu od 1.20 na dalje.

 

Kikiiv

Novi član
Tu od
15 Velj 2023
Poruka
2
Pozdrav ekipo nov sam na forumu da se ukratko predstavim zovem se Kristijan dolazim iz Ivanca bavim se iskljucimo sumarstvom izradom ogrjevnog drva nesto malo tehnike... Nedavno smo dopeljali univerzala 643 dt pa me zanima kakva iskustva imate sa tim traktorom... imam 640 ali za sad mi se cini dosta drugaciji 643..
 

Prilozi

  • Screenshot_20230115_211809_Facebook.jpg
    Screenshot_20230115_211809_Facebook.jpg
    35.5 KB · Pregleda: 49

mladenko

Iskusan lik
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
1,300
Dobar stroj po meni ta linija bolja nego 640dtc. Bolje rasporedena tezina, bolje poluge, duze, vise mjesta za prikapcanje prikljucka, jos ak ima dodatne cilindre, kardan 540/1000 bolja i veca kabina, nije tolika buka.

Koliko si ga platio i di si ga uzeo??
 
Na vrh