• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Radovi u šumi, izrada drva

Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Od jutra u šumi, nema odmora ni sekunde, sve bi dal da mogu odmarat ko neki, kaj imaju par voćkica i nemaju nikakve brige.
Prvo hjutro skuhal kavu u šumi, pa dva para kobasic, 4kuhana jajaca i ajvar. Pa malo odmor 10 minut i idemo na posel, nema niš ak se ne pljune u ruke.
Ali mi kaj profi delamo je malo drugač.
Danas se šlajsamo punom parom sa raketom, hrastovinje ko da čalkalice vlečem, nekaj sam doma došlajsal a nekaj do puta de mogu piliti. Čak se i neki pametni našel usput da kaj bum to spilil, reko da kaj bum stem, pa prodaj. Reko nisam vam ja lačen penez, to su drva za kurit. Pa imam hrasta za prodat ko oće prodat, ja niš ne prodajem.
Rakta prede ko vurica, zakopčil oba dva komada po 8metri dužine.
I idemooooo, išli neki u šumu i samo su gledeli kak raketa to sve vleče. Oni sa dajcom i vitnom ideju, a ja lanc 20tona i 3reća spora i puni gas jer nesmem stati.
A kak tek pila pili a tek kak aspen miriši, milina za delat, i za očuvanje okoliša i šuma.
Onda tokom dana se nastavlja sa kalanjem, ide ko da repu kalam. 🇸🇪🙂👍🏖️🏁























 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,611
Eto i ja smogao snage da poslikam nekaj u šumi. Šogor i ja se hrvamo sa bukvom promjera cca 75 cm. Dala je cca 8 metri drva. Posao odradila uglavnom Stihlovka 064. Njegova Husqvarna 385 XP stara 10-tak i više godina, a nije delala više od 2 dana u šumi, skoro kao nova, nije prvi dan štela vužgati. Onda sam mu rekel da ju bum zavitlal na drugi breg jer od nje nikakve koristi. Obično to tak biva i pilim uglavnom ja sa svojim motorkama, a on im ima 4 koje su večinom u nekakvom kvaru. Danas je predelala i Husqvarna. Ja sam prepiljaval trupac, a on je svaki kotač prerezal preko polovice i onda je išlo kalanje. Kalač je najeftiniji kaj se mogel nači u trgovini kaj znači da je trebalo malo više lupiti. Naravno, to nije kalač poput onih skupih kaj kalaju sami od sebe. Nema se za takve. To si moreju priuštiti samo oni koji kure na Aspen i eurodizel. Poanta priče je da je bukva skalana, dopelana doma, a 2 penzionera zrela za bolnicu. :ppozdrav:
Nismo jeli, pili kavu, naslikavali se, ali smo nekaj napravili. Za 2 starca dosta i preveč.
 

Prilozi

  • šuma 1 1908.jpg
    šuma 1 1908.jpg
    78.5 KB · Pregleda: 50
  • šuma 2 1908.jpg
    šuma 2 1908.jpg
    92.2 KB · Pregleda: 50
  • šuma 3 1908.jpg
    šuma 3 1908.jpg
    88.5 KB · Pregleda: 50
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Pola na pilanu....hrast cca 200 €/m3....ali najbitnije steta je!!!!
Zakaj bi bilo šteta? Pa ima robe u šumi 🙂
Pa kaj bi se zajebaval sa jednim hrastom, nema smisla, ovi neki bi koji bi sve badava i nikad im niš ne paše, koji kure plavi za šumu i samo gunđaju kak ime je plavi skup, kak im teško.
A mene to sve opušta.
Ja nisam materijalista.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,543
Za to ti je dobra i špaga. Ova tvoja cev, čini mi se da je 2", ti more jako olakšati šlajsanje. Jemput probaj na krače skapčiti lanaci podiči trupac pri prvoj strani. Tek onda buš znal kaj raketlin more. ;)
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
9,692
IMG_20230819_170456.jpg
Nisam šlajsal, nek sa vlekel. Nešto počnemo na Stihl električnu.
Dolmar dd je preteška!
STIHL jednoručna mi se ni dalo paliti
STIHL 051AV u regalu
A u kutiji u regalu isto neka STIHL u dijelovima.
A i ova pomaže
IMG_20211105_154355.jpg
Još nisam probao ovu za drva
 

Prilozi

  • IMG_20230518_125506.jpg
    IMG_20230518_125506.jpg
    64.8 KB · Pregleda: 45

Najnoviji postovi

Na vrh